Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: wdw »

adamkaluza pisze:
09 mar 2021, 14:52
Tak jak piszesz. Kolejność jest taka. Najpierw szukam silne pary do słabych. Później z tych już wybranych patrze na strukturę korekty. Na tym G/F chociaż był silny do słabego nie widziałem fajnej struktury korekty, więc mimo że "czułem" że pójdzie to odpuściłem bo mogłem wejść akurat nie w tempo. Jak jest czytelna korekta to lepiej widać kiedy wejść :) Takie schody jak na a/j najczytelniejsze, ale nie często tak rysują fajnie :) Jeśli słaba waluta akurat słabnie to nie robi niższego dołka, tylko leci kolejny impuls w górę.
Co do oceniania siły walut. Do pełnego obrazu trzeba przejrzeć wszystkie. Zacząć można tak. Wyświetlasz ten sam interwał np. D1 dla wszystkich euro w tym samym okresie czasu. I teraz widzisz - cad najsilniejszy zrobił już niższy dołek, póżniej usd też, gbp jest na równi z ostatnim dołkiem czyli te trzy silne. Franek i jen do euro są po drugiej stronie, wykres rośnie, czyli przeciwieństwo. I teraz wiesz że najlepiej szukać cad gbp usd do jena lub franka.
To oczywiście nie jest sztywna reguła, bo teraz np a/j zaczyna rosnąć i być może skończył korektę i zrobi impuls wzrostowy. Chociaż wolałbym wejść na g/j bo już zrobił nowy szczyt a a/j jest poniżej czyli aud słabszy niż gbp :)
Strasznie mi się to podoba, szczególnie podkreślony fragment. :)

Stara szkoła patrzenia na wykresy bez wskaźników. Genialne. :) Minus jest taki, że wymaga lat by się oswoić, plus, że zdobywa się dzięki temu wyczucie rynku chyba niemożliwe do uzyskania w żaden inny sposób.

Ja spróbuję wykorzystać jakieś narzędzie, jakiś wskaźnik bo raczej nie byłbym w stanie uzyskać jakiegoś sensownego widzenia wykresów w skończonym czasie, Twoja odpowiedź uświadomiła mi, że nawet jesli będę miał taki wskaźnik to warto popatrzeć na sąsiednie pary, gdzie korekta jest najładniejsza a zachowanie najczytelniejsze, bo przecież można wybrać bo jest w czym, jak jest siła czy słabość waluty to idzie razem wiele par...

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Dobrze podsumowałeś moje myśli, widać że rozumiesz o co chodzi. Właśnie to wyczucie rynku jest ważne i chyba żaden wskaźnik go nie zastąpi. Wtedy wiesz że nawet jeśli teraz usd się umacnia to jest w długoterminowym trendzie spadkowym więc może to być chwilowe umocnienie. To naprawdę proste wyświetlić kilka wykresów i zobaczyć które idą do góry, które na dół a które są w równowadze. Taką dokładniejszą analizę robie gdzieś raz w tygodniu i zajmuje to z godzinę. Rysuje sobie kreskami korekty i wtedy jak tylko spojrzę to wiem co się działo wcześniej. Czy jesteśmy w impulsie, czy korekcie i można szukać wejścia :)
Bardzo polecam każdemu zapoznanie się z rodzajami korekt, filmiki są na yt. Polecam szukać je na wykresie i analizować jak się kończą i jak rysują. To zdecydowanie podniosło mój trejding kolejny level wyżej :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Pierwsze zagranie w tym miesiącu :)

A/J +1 i +51p
2021-03-11-aj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Mało brakowało, ale kierunek dobry ;)

G/J +1p
2021-03-17-gj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

C/J +3p
2021-03-18-cj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

C/CHF +25p
2021-03-25-cch.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

adamkaluza pisze:
07 mar 2021, 22:27
Teraz np. jak na ajku zejdą do 82 czyli w okolice ostatniego dołka i będzie to fajnie narysowane, to będę mocno zainteresowany kupnem :) A jak wezmą SLe spod tego dołka i pójdą fajnie do góry, to zacznie mi cieknąć ślinka haha. Oczywiście sytuacja stale się zmienia i może będę wchodził na innej parze, zobaczymy.
Stało się dokładnie tak jak napisałem. Na A/J zeszli w okolice 82 :) Wprawdzie nie zrobili niższego dołka ale narysowane jest pięknie ;) Tak jak napisałem może będę wchodził na innej parze i tak się stało. A dlaczego? Bo cad od kilku tygodni "gniecie" aud czyli jest mocniejszy, a Franek był słabszy od jena. Więc wszedłem na C/CHF :) Trejd nie poszedł jak petarda, ale w dobrym kierunku i zamknięty na plusie więc okej :) Cena ropy mocno spadła a to ma wpływ na Kanadyjczyka. Jak ja lubię rozgryzać te łamigłówki walutowe :) Czysta zabawa :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

E/G +13p
2021-04-01-eg.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

C/J +74p
2021-05-07-cj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ