Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

To musisz sprecyzować pytanie. Ja nie patrzę na małe TFy. Raz na tydzień analizuje sobie MN nawet 🙂
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
28 wrz 2022, 07:10
To musisz sprecyzować pytanie. Ja nie patrzę na małe TFy. Raz na tydzień analizuje sobie MN nawet 🙂
Np. na jakich TF określasz trend, na jakich jakiś setup na wejście, jakieś potwierdzenia? Jakie to małe TFy na które nie patrzysz? Robisz 1 analizę dziennie czy obserwujesz w ciągu dnia? Tak mniej więcej jak to u Ciebie wygląda.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Na jakich TF określam trend. Hmm nie wiem jak na to odpowiedzieć żeby nie skłamać bo jak się pomniejszy wykres M15 to też widać mój trend. To powiedzmy że na H4 go widać.
Na jakich setup na wejście. To jak wyżej widać go na każdym TF. To żeby odpowiedzieć powiem że wchodzę po sesji USA po 22 godzinie.
Potwierdzenia. Nie mam żadnych potwierdzeń. Musi się tworzyć struktura trendu czyli impuls później odpowiednia korekta i jak zaczyna się kolejny impuls to wchodzę.
Jakie to małe TFy. Myśle że poniżej H4 nie patrzę.
Robię jedna analizę dziennie. Raz dziennie moge wejść w pozycje po 22 i raz dziennie przesuwam SL za ceną w stronę zysku.
Ogólnie mówiąc mój trading jest banalnie prosty, wchodzę na strukturę trendu który trwa więcej niż dzień.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
29 wrz 2022, 10:33
Na jakich TF określam trend. Hmm nie wiem jak na to odpowiedzieć żeby nie skłamać bo jak się pomniejszy wykres M15 to też widać mój trend. To powiedzmy że na H4 go widać.
Na jakich setup na wejście. To jak wyżej widać go na każdym TF. To żeby odpowiedzieć powiem że wchodzę po sesji USA po 22 godzinie.
Potwierdzenia. Nie mam żadnych potwierdzeń. Musi się tworzyć struktura trendu czyli impuls później odpowiednia korekta i jak zaczyna się kolejny impuls to wchodzę.
Jakie to małe TFy. Myśle że poniżej H4 nie patrzę.
Robię jedna analizę dziennie. Raz dziennie moge wejść w pozycje po 22 i raz dziennie przesuwam SL za ceną w stronę zysku.
Ogólnie mówiąc mój trading jest banalnie prosty, wchodzę na strukturę trendu który trwa więcej niż dzień.
A dlaczego uważasz, że tego samego, co napisałeś, nie można równie dobrze wykonywać na krótszych interwałach dostosowując odpowiednio parametry? Jeżeli to działa dla twoich parametrów, to tak samo musi działać dla każdych innych.
Zasadniczo, opisujesz strategię podobną do Ross Hook.
Albo, jak ja to nazywam: 1-2-3-Jedziemy.
A to co opisujesz jako "odpowiednia korekta", to są zniesienia Fibonacciego.
Albo inaczej strefa Fair Price, czyli cen średnich tego impulsu, pomiędzy 61,8% i 38,2%.

PS. I zapomniałem dodać, że to co pokazywałeś na wykresach, to są objawy słabości strony przeciwnej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject pisze:
29 wrz 2022, 12:12
A to co opisujesz jako "odpowiednia korekta", to są zniesienia Fibonacciego.
Zniesienia Fibonacciego to linie poziome, korekta nie jest linią poziomą. Kolejny raz piszesz bzdury. Nie życzę sobie żebyś wprowadzał w błąd czytelników mojego dziennika. Sto razy powtarzałem żebyś nic tutaj nie pisał. Sam napisałeś że już tu nic nie będziesz pisał. Nie potrafisz nawet trzymać się tego co napisałeś. Nigdy więcej tu nic nie pisz. Po polsku nie rozumiesz? Trzymaj się tego co napisałeś!
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
29 wrz 2022, 15:41
ninjaproject pisze:
29 wrz 2022, 12:12
A to co opisujesz jako "odpowiednia korekta", to są zniesienia Fibonacciego.
Zniesienia Fibonacciego to linie poziome, korekta nie jest linią poziomą. Kolejny raz piszesz bzdury. Nie życzę sobie żebyś wprowadzał w błąd czytelników mojego dziennika. Sto razy powtarzałem żebyś nic tutaj nie pisał. Sam napisałeś że już tu nic nie będziesz pisał. Nie potrafisz nawet trzymać się tego co napisałeś. Nigdy więcej tu nic nie pisz. Po polsku nie rozumiesz? Trzymaj się tego co napisałeś!
Sorry, ale ty mi tu nie będziesz niczego zabraniał!
I nie masz racji. Korekta sięgająca 38,2% do 61,8% zniesienia Fibonacciego jest oznaką kontynuacji kierunku impulsu, jeżeli ceny respektują te poziomy jako wsparcie, lub opór, w zależności od kierunku tego impulsu.
A to co ty napisałeś w odpowiedzi na pytanie kolegi bfx świadczy o tym, że sam nie wiesz co robisz, ponieważ nie potrafisz tego dokładnie opisać, więc jesteś jedynie jednym wielkim fuksiarzem.

Piszę to, żeby czytający nie mieli fałszywego wrażenia, że ty coś wiesz, bo nie wiesz nic.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

[DAX40]H4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

[DAX40]H4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject pisze:
27 lip 2022, 16:12
Ponownie powtórzę: żałuję, że się tu w ogóle udzielałem!

I już bez odpowiedzi!
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
29 wrz 2022, 10:33
Na jakich TF określam trend. Hmm nie wiem jak na to odpowiedzieć żeby nie skłamać bo jak się pomniejszy wykres M15 to też widać mój trend. To powiedzmy że na H4 go widać.
Na jakich setup na wejście. To jak wyżej widać go na każdym TF. To żeby odpowiedzieć powiem że wchodzę po sesji USA po 22 godzinie.
Potwierdzenia. Nie mam żadnych potwierdzeń. Musi się tworzyć struktura trendu czyli impuls później odpowiednia korekta i jak zaczyna się kolejny impuls to wchodzę.
Jakie to małe TFy. Myśle że poniżej H4 nie patrzę.
Robię jedna analizę dziennie. Raz dziennie moge wejść w pozycje po 22 i raz dziennie przesuwam SL za ceną w stronę zysku.
Ogólnie mówiąc mój trading jest banalnie prosty, wchodzę na strukturę trendu który trwa więcej niż dzień.
Dziękuję z wyczerpującą odpowiedź. Na takie informacje liczyłem. Też muszę to sobie jakoś uprościć.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ