Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
24 wrz 2022, 22:52
Nindża pierwszy raz się z tobą zgodzę. Nie powinno być wymówek. Przyznaje się złamałem swoje zasady. Zawsze pisze żeby dać zyskom rosnąć a wyjść jak trend słabnie. Jakieś powody miałem, był piątek, spadek bardzo silny więc są szanse że będzie większa korekta. No i ostatnio analizuje swoje trejdy i zawsze 100 albo 200 pips mam mniej w zyskownych bo tyle tracę żeby przekonać się że trend słabnie, a rzadko mam więcej niż 300 pips zysku. Dlatego ostatnio chodzi mi po głowie żeby mieć TP na powiedzmy 400 pips. Teraz zamknąłem na 500 i się okaże jak się to dalej potoczy. Wyciągnę wnioski i zdecyduje czy może nie zmienić swoich zasad. Często powtarzam że stratny trejd może być dobry. Tym razem mój zyskowny trejd nie był dobry bo złamałem zasady. Dlatego nie napisałem że to mój kolejny idealny trejd 🙂 Ale ta sytuacja pozwoli mi zrozumieć którą opcje wole (z TP czy bez).
Nawet nie zdajesz sobie sprawy w ilu kwestiach się ze mną zgadzasz!
Odnośnie czy TP, czy bez, to powiem ci jedno:
Rzeczywiście, jeżeli by zachowywać teoretyczne zasady, takie książkowe, to lepiej wyjdziesz z TP, bo tak jak piszesz, zanim zobaczysz rzeczywiste objawy zwrotu trendu, to stracisz ileś tam zysku, który był widoczny wcześniej.
I tu wchodzi w grę psychika!
Czyli:
Zauważ różnicę pomiędzy tym jak zachowuje się mózg przed zawarciem transakcji, a jak się zachowuje, gdy mamy transakcję, czyli że jesteśmy narażeni na potencjalną stratę, albo inne emocje, jak np., żeby nam już wypracowany zysk nie uciekł. To jest normalna rzecz. Mózg się koncentruje nad tym, co uważa za istotne w danym momencie, i wtedy filtruje, ignoruje to co uważa za nieistotne. Jest dużo materiału o tym na YT. Klasyczny przykład "niewidzialnego" goryla, gdzie nie dostrzegamy wielkiego goryla pomiędzy innymi ludźmi, ponieważ mózg jest skoncentrowany na innym zadaniu, które zupełnie nie dotyczy tego goryla. Tak samo tutaj, kiedy mamy pozycję, to mózg traci koncentrację nad tym samym co robimy zanim zawrzemy transakcję. Z punktu widzenia chłodnego, racjonalnego umysłu powinniśmy robić dokładnie to samo kiedy mamy pozycję, co robiliśmy kiedy byliśmy bez pozycji, czyli de facto powinniśmy się zachowywać jakby pozycji nie było. I to jest najtrudniejsze.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

No dobrze piszesz. Tylko ja nie mam problemu z trzymaniem się zasad. Po prostu myśle nad ich zmianą. Zobaczcie przykład - powiedzmy przy 5 trejdach zyskuje po 100 pips bo uderza w TP zamiast w SL podążający za ceną. To tyle samo co raz na jakiś czas zarobić o 500 pips więcej nie używając TP tylko SL podążający za ceną. I teraz patrząc na zysk przypuszczam statystycznie wyjdzie remis a o ile lepiej dla psychiki jak częściej uderzy w TP. Chodzi mi o to żeby zdecydować się na któraś z tych dwóch opcji. Wiec tym razem chciałem zamknąć na TP.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Jest to czego się obawiałem cofnięcie na g/u jest duże bo teraz 600 pips to już ciężko nazwać korektą. Szkoda tyle oddawać, chociaż aktualna sytuacja jest rzadko spotykana, więc na jej podstawie nie ma co zmieniać zasad. W najdalszym punkcie miałbym 1000 pips od mojego wejścia. Muszę to wszystko przemyśleć. Nie jestem przekonany do ustawiania TP, jakoś nie lubię ograniczać zysków.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jakby na to nie patrzeć, to Kabel zrobił historyczny dołek.
Widać warto było kupić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Kupić w tak potężnym trendzie spadkowym to tak jak stanąć na torach i czekać na pociąg. Nigdy w życiu.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Może tak, a może nie. Z czego może wynikać takie silne odbicie, jeżeli nie z prostej przyczyny, że lepszej ceny nigdy wcześniej nie było?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Jeśli ktoś nie wie z czego wynika odbicie w trendzie spadkowym to znaczy że nie rozumie jak działają rynki finansowe.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
26 wrz 2022, 22:43
Jeśli ktoś nie wie z czego wynika odbicie w trendzie spadkowym to znaczy że nie rozumie jak działają rynki finansowe.
Najwyraźniej, skoro wiesz, to musisz być nielada cenionym ekspertem na rynkach finansowych, bo wygląda na to, że ty jeden tylko wiesz:
https://capital.com/gbp-to-usd-forecast ... forex-pair
Bo, nawet w GB nie wiedzą ci, co gospodarkę i finanse nadzorują.
Pisze wyraźnie, że ten ostatni spadek nie był w ogóle spodziewany i jest czymś nienormatywnym.

PS. To jest świeży artykuł z dziś.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Najlepiej zrób to co obiecałeś. Czyli nie pisz już nic nigdy więcej w moim dzienniku.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Hej. Mógłbyś napisać coś jak używasz różnych TFów?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ