Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Rakieta opuściła atmosferę ziemska i obecnie znajduje się w przestrzeni kosmicznej w próżni 🚀🙂 Aktualnie jest +300 pips. Mam L na c/j.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Kolejny dla mnie idealny trejd :)
Kupione na oporze MN/W1/D1 i nie czekałem na to żeby było taniej ani na promocyjne ceny. Ryzyko do zysku było tak korzystne że tym trejdem zrobiłem +30% konta. Kolejny raz powtórzę - dałem zyskom rosnąć i wyszedłem jak skończył się (osłabł) trend.
C/J +220p
2022-09-09-cj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

adamkaluza pisze:
10 wrz 2022, 11:12
Kolejny dla mnie idealny trejd :)
Kupione na oporze MN/W1/D1 i nie czekałem na to żeby było taniej ani na promocyjne ceny. Ryzyko do zysku było tak korzystne że tym trejdem zrobiłem +30% konta. Kolejny raz powtórzę - dałem zyskom rosnąć i wyszedłem jak skończył się (osłabł) trend.
C/J +220p
2022-09-09-cj.png
W końcu odrobiłeś straty. :-)

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Zero cofnięcia prosto do celu. Tym trejdem zrobiłem +80% konta. W tym miesiącu zrobiłem +120% konta.
G/U +500p
2022-09-23-gu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Zaznaczony moment na wykresie mógł, jak najbardziej, komuś służyć jako sygnał do Long.
Po prostu, jeżeli taka jest czyjaś strategia, to musiał postawić SL pod tą strefą i wejść po cenie jak najbliżej tego SL.
A wszelkie dywagacje po fakcie są niepotrzebne i są jedynie wymądrzaniem (po fakcie).
GBPUSDH4.jpg
No i, patrząc na W1, skoro to ma być długi termin, to na W1 nie było nic na Long.
Ale, strategia to strategia, i jej się trzymać należy.
Ponieważ, gdy rynek się zmieni, to waszymi wymądrzaniami nt. "Trend is your friend" będzie sobie można tyłek podetrzeć.
GBPUSDH4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
24 wrz 2022, 10:43
Zero cofnięcia prosto do celu. Tym trejdem zrobiłem +80% konta. W tym miesiącu zrobiłem +120% konta.
G/U +500p
Coś pięknego, aż miło popatrzeć i pozazdrościć. Gratki!
Ciekaw jestem co było tym celem, powodem do wyjścia. Zawsze trzymałeś do oznak odwrotu.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Dzięki 🙂 Widzisz Ty zauważyłeś, rzeczywiście złamałem swoje zasady przy zamknięciu tego trejda. Powinienem przesuwać SL za ceną, ale 80% konta to dla mnie dużo i postanowiłem ustawić TP na 500 pips. Zjazd ostatniego dnia był ostry i ewentualna korekta mogła by mieć np 200 pips. Dlatego uznałem że 80% konta mi wystarczy. Złamałem zasady ale miałem swoje powody. Gdyby dzienna zmienność była mniejsza to bym przesuwał SL.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
24 wrz 2022, 19:02
Dzięki 🙂 Widzisz Ty zauważyłeś, rzeczywiście złamałem swoje zasady przy zamknięciu tego trejda. Powinienem przesuwać SL za ceną, ale 80% konta to dla mnie dużo i postanowiłem ustawić TP na 500 pips. Zjazd ostatniego dnia był ostry i ewentualna korekta mogła by mieć np 200 pips. Dlatego uznałem że 80% konta mi wystarczy. Złamałem zasady ale miałem swoje powody. Gdyby dzienna zmienność była mniejsza to bym przesuwał SL.
Fajna wymówka!
Każdy kto łamie zasady ma jakieś powody!
BTW: sorry za ten post u góry!
Nie wiem jak to zrobiłem, że tu się znalazł, bo miał być w innym wątku.
W tym o pomyjach...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
24 wrz 2022, 19:02
Dzięki 🙂 Widzisz Ty zauważyłeś, rzeczywiście złamałem swoje zasady przy zamknięciu tego trejda. Powinienem przesuwać SL za ceną, ale 80% konta to dla mnie dużo i postanowiłem ustawić TP na 500 pips. Zjazd ostatniego dnia był ostry i ewentualna korekta mogła by mieć np 200 pips. Dlatego uznałem że 80% konta mi wystarczy. Złamałem zasady ale miałem swoje powody. Gdyby dzienna zmienność była mniejsza to bym przesuwał SL.
Super odpowiedź i super powód do zamknięcia pozycji. Spodziewałem się, że tak odpiszesz. Robię tak samo w takich sytuacjach. A przynajmniej powiedziałem sobie żeby tak robić. Czasem mi się nie udaje, chciwość wygrywa. Też miałem w tym tygodniu 100% w jednym momencie ale zapragnęło się więcej i cofnęło.
Tak więc jeszcze jedne gratki za wyjście. Trejd idealny dla mnie. W ramkę i na ścianę. :D
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Nindża pierwszy raz się z tobą zgodzę. Nie powinno być wymówek. Przyznaje się złamałem swoje zasady. Zawsze pisze żeby dać zyskom rosnąć a wyjść jak trend słabnie. Jakieś powody miałem, był piątek, spadek bardzo silny więc są szanse że będzie większa korekta. No i ostatnio analizuje swoje trejdy i zawsze 100 albo 200 pips mam mniej w zyskownych bo tyle tracę żeby przekonać się że trend słabnie, a rzadko mam więcej niż 300 pips zysku. Dlatego ostatnio chodzi mi po głowie żeby mieć TP na powiedzmy 400 pips. Teraz zamknąłem na 500 i się okaże jak się to dalej potoczy. Wyciągnę wnioski i zdecyduje czy może nie zmienić swoich zasad. Często powtarzam że stratny trejd może być dobry. Tym razem mój zyskowny trejd nie był dobry bo złamałem zasady. Dlatego nie napisałem że to mój kolejny idealny trejd 🙂 Ale ta sytuacja pozwoli mi zrozumieć którą opcje wole (z TP czy bez).
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ