Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
27 lip 2022, 20:17
Nie rozumiem, więc dlaczego podchodzisz do mojej osoby w ten sposób?
Ja rozumiem. Masz straszny charakter. Piszesz dziwne głupoty byle tylko było, że masz rację. Sorry ale robisz śmietnik w fajnym dzienniku.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
27 lip 2022, 20:38
ninjaproject pisze:
27 lip 2022, 20:17
Nie rozumiem, więc dlaczego podchodzisz do mojej osoby w ten sposób?
Ja rozumiem. Masz straszny charakter. Piszesz dziwne głupoty byle tylko było, że masz rację. Sorry ale robisz śmietnik w fajnym dzienniku.
Nie jestem taki zły, jak się tobie wydaje.
Każdy trader musi podejmować decyzje na jakiejś podstawie.
Nie wiem, może michałtrader (ups, adamkaluza) jest w takim stanie umysłu, że sam już nie wie dlaczego podejmuje decyzje, bo robi to intuicyjnie, bo ma tyle dupogodzin i doświadczenia, że wyszedł z założenia, że mu wszystko zwisa już, i traduje z trendem, po prostu, kupując tanio, chociaż sam nie wie, że jest tanio, no bo rzeczywiście kupił tego CJ-a na korekcie, gdy się cena odbiła, i jeszcze było tanio. Być może on tak nie myśli, ale tak robi.

Dodatkowo, jeżeli ma jakieś podstawy przypuszczać, że w danym miejscu jeszcze jest interes grubszych, to ma sporą szansę na sukces.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Ja robię zawsze na odwrót. Kupuje bardzo drogo. Nie zgadzam się z tobią żeby kupować tanio. Wiadomo że jak coś jest w promocji to jest najgorszy towar którego nikt nie chce ;)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
27 lip 2022, 20:58
Ja robię zawsze na odwrót. Kupuje bardzo drogo. Nie zgadzam się z tobią żeby kupować tanio. Wiadomo że jak coś jest w promocji to jest najgorszy towar którego nikt nie chce ;)
Mylisz promocję z wyprzedażą...
Promocja jest wtedy, kiedy wprowadzamy świeży towar na rynek po obniżonych (promocyjnych) cenach.
Wyprzedaż jest wtedy, kiedy się pozbywamy zalegającego towaru po obniżonych cenach.
Promocja nie ma żadnego związku z jakością, czy wartością towaru, i nie może być zrównywana z niską jakością.

I dlatego się nie rozumiemy...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Dobra. Koniec pogaduszek i zaśmiecania tego dziennika.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

adamkaluza pisze:
27 lip 2022, 19:02
Ja wiem że możecie mi nie wierzyć, a jak by mi ninja zarzucił że to wszytko z demo to wtedy by mi pojechał hehe Tylko ja nic nie sprzedaje i mnie nie interesuje udowadnianie jakie mam wyniki. Przecież wystarczy z kimś chwile porozmawiać i już wiadomo na jakim etapie rozwoju tradera jest ;) Ja tu na forum tylko tracę swój cenny czas, ale dużo się stąd nauczyłem więc przynajmniej coś mogę młodszym podpowiedzieć żeby ich naprowadzić. Po co odkrywać koło na nowo? Wiem też że większość i tak wie lepiej i nie posłucha. Sam też kiedyś nie słuchałem i myślałem że wiem lepiej.
Musicie sobie zdać sprawę z tego że zarabiać na fx można na dużo sposobów, tylko najpierw trzeba zrozumieć co się tu dzieje.
Pomyśl co musi zrobić cena żeby zabrać ci pieniądze? Ona to zrobi!
Hej jak już masz taki bałagan to się dorzucę.
Prawdopodobnie nikomu nie pomożesz - niestety tak to wygląda. każdy musi odrobić swoje.
Na tym forum byli traderzy, którzy przez 5-7 lat nic nie osiągnęli popełniając w kółko te same błędy wystarczy zerknąć na journale jest ich blisko 1000.
Niestety nie ma szkół którzy szkolą traderów stąd tyle nie porozumień. Ale najlepsze jest to że wielu co zaczyna kumać o co chodzi rezygnuje bo nie ma początkowych emocji i okazuje się że robota na FX jest porównywalna z pracą ochroniarza. I tu nie robię sobie żartów niestety. Problemem jest tylko skala ryzyka albo raczej ludzka psychika. Ludzie myślę tu o traderach którzy szkolili się i zaczeli osiągać efekty odpuszczają bo nagle okazuje sie że ich osiągnięcia nie równają się z pierwotnymi oczekiwaniami - 1000% na miesiąc kontra 50% miesięcznie to za mało a wiedzą że nawet 50% rocznie zrobi z nich milionerów.
Do tego dochodzi naturalne ZŁO - kobiety - strzelam że 90% forumowiczom to faceci , którzy niepotrzebnie kłapnęli dziobem że zajmują się FX, a one lubią wyniki natychmiast więc problem gotowy. Moi drodzy to zajmuje całe lata żeby ogarnąć siebie na FX w jakiejś wymarzonej wersji, pamiętajcie że marząc o karierze tradera możecie się zdziwić co dostaniecie.
adamkaluza pisze:
27 lip 2022, 19:02
Ja kiedyś grałem tylko na e/u na M1 i SL zawsze miałem 7 pips a TP 30. Teraz raz dziennie podejmuje decyzje gdzie otworzyć pozycje i raz dziennie przesuwam SL w stronę zysków. Wyobraźcie sobie jak daleką drogę przeszedłem.
Jesteś dobrym przykładem zmian w tradingu. Tobie służy zupełnie cos innego niż mi dla mnie CAD/JPY to egzotyk od którego bym si trzymał z daleka ja lubię pracować na Kablu porusza się ze względu na swoje korelacje grubo lepiej niż EDEK do tego ma zmienność. Skoro twój journal czytają młodzi traderzy to powiem wam jedno nie wiem na czym tradujecie ale poznajcie to od podszewki - opłaci się.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Bardzo mądre słowa. Tak to właśnie wyglada. Na ostatnim etapie rozwoju tradera masz już swoją rutynę działania i co dzień do znudzenia robisz to samo. Patrzysz i masz wejście albo nie masz. Nic nie kombinujesz i trzymasz się ścisłe określonych zasad. Emocje na minimum. Zarobisz to fajnie, stracisz to też dobrze, następnym trejdem odrobisz. No i ta skuteczność. Każdy chce mieć zawsze racje, a tu zdziwienie, tutaj to nie możliwe i trzeba się z tym pogodzić.
Najwiecej pracy trzeba zrobić samemu. System kogoś innego nie będzie się nadawał dla nas. Każdy ma inna psychikę i musi to dostosować do siebie. Ale dużo jest uniwersalnych prawd, jak np to że stratne zagranie jeśli jest zgodne z systemem to jest dobre zagranie.
Dobra. Bierzemy się do pracy. Bo trading to praca którą codziennie trzeba wykonać. Samo się nie zrobi😉
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Od czwartku miałem E/CH S dzisiaj zamknięte +1p
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Od poprzedniego tygodnia trzymam L CH/J
Pisze żeby później nie było że się nie odzywam. A co mam pisać jak przez tydzień trzymam pozycje, jak się uda to może dłużej 🙂
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

I pomyśleć że kiedyś grałem na M1 :)
Tutaj szybki opis trejdu L na CH/J
CHFJPY_2022-08-09_11-53-58.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ