Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cblondyn pisze:
03 cze 2022, 08:44
Czy CFD na krypto są obciążone swapami? I jak dużymi bo nie moge na ich stronce znaleźć? U innych brokerów (np. XTB) swap wynosi ok. 30%/rok. Masakra
https://www.tickmill.co.uk/pl/conditions/spreads-swaps
https://www.tickmill.co.uk/pl/instruments/ethusd
Co prawda, już rozmawialiśmy, ale dla potomnych może się przyda ;)

W Tickmillu CFD na krypto nie są obciążone swapami ale nie są też dostępne dla klientów detalicznych w Tickmill UK (tylko w EU - Cypr). Trzeba by zmienić status na klienta profesjonalnego.

To efekt decyzji brytyjskiego regulatora FCA:
https://forexclub.pl/fca-banuje-kontrak ... znia-2021/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Dopóki konto nie zarabiało zlecenia wchodziły jak w masło, ale kiedy konto przestało tracić są poślizgi na otwarciu(zlecenia oczekujące) i na zamknięciu nawet na spokojnym rynku. I dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze na korzyść brokera. Reklamują się niskimi spredami ale poślizgi są spore. A wczoraj na danych SL przejechany ponad 150 pipsów... z zyskownej zabezpieczonej pozycji zrobili dużą stratę!
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mustafa pisze:
14 wrz 2022, 09:58
Dopóki konto nie zarabiało zlecenia wchodziły jak w masło, ale kiedy konto przestało tracić są poślizgi na otwarciu(zlecenia oczekujące) i na zamknięciu nawet na spokojnym rynku. I dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze na korzyść brokera. Reklamują się niskimi spredami ale poślizgi są spore. A wczoraj na danych SL przejechany ponad 150 pipsów... z zyskownej zabezpieczonej pozycji zrobili dużą stratę!
Na takim ruchu ceny i na danych to normalne.
Nikt rozsądny nie jest w rynku podczas takich danych.
Techniczni i instytucje (banki) wychodzą z rynku na ten czas, więc płynności brakuje.
Poza tym, gdybyś miał TP tam gdzie SL, to byś inaczej pisał, bo byś dostał sporego bonusa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

U mojego brokera wczoraj na dax nasdaq rynek w reakcji na dobre dane otworzył się wyżej i wycieło mi eski
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Raczej wątpię, że gdybym miał TP to przejechaliby go na moja korzyść tyle pipsów, bo na innym instrumencie miałem szorta i jakoś nie było poślizgu na moją korzyść tylko zamknięcie w punkt.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: brg »

Gram m.in. za pomocą scalpującego EA grającego na wybicia za pomocą zleceń oczekujących. EA robi też statystyki, jaki poślizg miała każda pozycja, sumuje je i wyciąga średnią. Korzystam z tego samego EA w takiej samej konfiguracji u kilku broków - Tickmill, IC, Pepper, Axi i inne. Generalnie poślizgi występują wszędzie a po kilku tysiącach transakcji średnia wartość poślizgu w Tickmill jest mniej więcej w połowie stawki.

Są brokerzy mający mniejsze poślizgi, są tacy ze znacznie większymi, ale po podsumowaniu ogółu kosztów Tickmill wychodzi najkorzystniej cenowo (mam konto VIP).

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Statystycznie na danych poślizgi są nieuniknione - kwestia tylko ich skali. Występują też na TP - badałem ten temat kiedyś i nawet dzieliłem się wynikami na forum (lata temu, raczej nie znajdę...).

Konkluzja jednak jest taka: Nie można powiedzieć, że na TP są "mniejsze", a na SL "większe", bo to zależy od szeregu czynników - przede wszystkim danych, reakcji rynku, tego gdzie ustawiamy zlecenia, jaki wolumen mają itd.

Niektórzy brokerzy, np. XTB, publikują statystyki dot. realizacji zleceń. Tutaj są wyniki za II kwartał:
https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/fil ... ece9f8.pdf

W raporcie napisali:
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 48.39% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 25.70% z pozytywnym, a 25.91% z poślizgiem negatywnym dla klienta.
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie instant na instrumentach CFD 48.84% zostało wykonanych z odchyleniem 0 od ceny zlecenia, 25.66% z odchyleniem pozytywnym oraz 25.50% z odchyleniem negatywnym dla klienta.
I statystycznie, w długim terminie to potwierdza to, co udało mi się ustalić w przeszłości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No właśnie, to co koledzy piszą wyżej.
Z obsuwami trzeba się, po prostu, nauczyć żyć.
Jest to jedna z cech charakterystycznych tradingu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

raposo pisze:
15 wrz 2022, 13:08
Statystycznie na danych poślizgi są nieuniknione - kwestia tylko ich skali. Występują też na TP - badałem ten temat kiedyś i nawet dzieliłem się wynikami na forum (lata temu, raczej nie znajdę...).

Konkluzja jednak jest taka: Nie można powiedzieć, że na TP są "mniejsze", a na SL "większe", bo to zależy od szeregu czynników - przede wszystkim danych, reakcji rynku, tego gdzie ustawiamy zlecenia, jaki wolumen mają itd.

Niektórzy brokerzy, np. XTB, publikują statystyki dot. realizacji zleceń. Tutaj są wyniki za II kwartał:
https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/fil ... ece9f8.pdf

W raporcie napisali:
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 48.39% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 25.70% z pozytywnym, a 25.91% z poślizgiem negatywnym dla klienta.
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie instant na instrumentach CFD 48.84% zostało wykonanych z odchyleniem 0 od ceny zlecenia, 25.66% z odchyleniem pozytywnym oraz 25.50% z odchyleniem negatywnym dla klienta.
I statystycznie, w długim terminie to potwierdza to, co udało mi się ustalić w przeszłości.
To samo w FXCM:
https://www.fxcm.com/pl/execution/slippage-statistics/

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

⚠️Strona brokera Tickmill została sklonowana przez oszustów posłujących się nazwą CapitalWaysTrade. Uważajcie ⤵️
https://forexclub.pl/capitalwaystrade-u ... -tickmill/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ