Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cblondyn pisze:
03 cze 2022, 08:44
Czy CFD na krypto są obciążone swapami? I jak dużymi bo nie moge na ich stronce znaleźć? U innych brokerów (np. XTB) swap wynosi ok. 30%/rok. Masakra
https://www.tickmill.co.uk/pl/conditions/spreads-swaps
https://www.tickmill.co.uk/pl/instruments/ethusd
Co prawda, już rozmawialiśmy, ale dla potomnych może się przyda ;)

W Tickmillu CFD na krypto nie są obciążone swapami ale nie są też dostępne dla klientów detalicznych w Tickmill UK (tylko w EU - Cypr). Trzeba by zmienić status na klienta profesjonalnego.

To efekt decyzji brytyjskiego regulatora FCA:
https://forexclub.pl/fca-banuje-kontrak ... znia-2021/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Dopóki konto nie zarabiało zlecenia wchodziły jak w masło, ale kiedy konto przestało tracić są poślizgi na otwarciu(zlecenia oczekujące) i na zamknięciu nawet na spokojnym rynku. I dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze na korzyść brokera. Reklamują się niskimi spredami ale poślizgi są spore. A wczoraj na danych SL przejechany ponad 150 pipsów... z zyskownej zabezpieczonej pozycji zrobili dużą stratę!
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mustafa pisze:
14 wrz 2022, 09:58
Dopóki konto nie zarabiało zlecenia wchodziły jak w masło, ale kiedy konto przestało tracić są poślizgi na otwarciu(zlecenia oczekujące) i na zamknięciu nawet na spokojnym rynku. I dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze na korzyść brokera. Reklamują się niskimi spredami ale poślizgi są spore. A wczoraj na danych SL przejechany ponad 150 pipsów... z zyskownej zabezpieczonej pozycji zrobili dużą stratę!
Na takim ruchu ceny i na danych to normalne.
Nikt rozsądny nie jest w rynku podczas takich danych.
Techniczni i instytucje (banki) wychodzą z rynku na ten czas, więc płynności brakuje.
Poza tym, gdybyś miał TP tam gdzie SL, to byś inaczej pisał, bo byś dostał sporego bonusa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

U mojego brokera wczoraj na dax nasdaq rynek w reakcji na dobre dane otworzył się wyżej i wycieło mi eski
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Raczej wątpię, że gdybym miał TP to przejechaliby go na moja korzyść tyle pipsów, bo na innym instrumencie miałem szorta i jakoś nie było poślizgu na moją korzyść tylko zamknięcie w punkt.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: brg »

Gram m.in. za pomocą scalpującego EA grającego na wybicia za pomocą zleceń oczekujących. EA robi też statystyki, jaki poślizg miała każda pozycja, sumuje je i wyciąga średnią. Korzystam z tego samego EA w takiej samej konfiguracji u kilku broków - Tickmill, IC, Pepper, Axi i inne. Generalnie poślizgi występują wszędzie a po kilku tysiącach transakcji średnia wartość poślizgu w Tickmill jest mniej więcej w połowie stawki.

Są brokerzy mający mniejsze poślizgi, są tacy ze znacznie większymi, ale po podsumowaniu ogółu kosztów Tickmill wychodzi najkorzystniej cenowo (mam konto VIP).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Statystycznie na danych poślizgi są nieuniknione - kwestia tylko ich skali. Występują też na TP - badałem ten temat kiedyś i nawet dzieliłem się wynikami na forum (lata temu, raczej nie znajdę...).

Konkluzja jednak jest taka: Nie można powiedzieć, że na TP są "mniejsze", a na SL "większe", bo to zależy od szeregu czynników - przede wszystkim danych, reakcji rynku, tego gdzie ustawiamy zlecenia, jaki wolumen mają itd.

Niektórzy brokerzy, np. XTB, publikują statystyki dot. realizacji zleceń. Tutaj są wyniki za II kwartał:
https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/fil ... ece9f8.pdf

W raporcie napisali:
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 48.39% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 25.70% z pozytywnym, a 25.91% z poślizgiem negatywnym dla klienta.
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie instant na instrumentach CFD 48.84% zostało wykonanych z odchyleniem 0 od ceny zlecenia, 25.66% z odchyleniem pozytywnym oraz 25.50% z odchyleniem negatywnym dla klienta.
I statystycznie, w długim terminie to potwierdza to, co udało mi się ustalić w przeszłości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No właśnie, to co koledzy piszą wyżej.
Z obsuwami trzeba się, po prostu, nauczyć żyć.
Jest to jedna z cech charakterystycznych tradingu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

raposo pisze:
15 wrz 2022, 13:08
Statystycznie na danych poślizgi są nieuniknione - kwestia tylko ich skali. Występują też na TP - badałem ten temat kiedyś i nawet dzieliłem się wynikami na forum (lata temu, raczej nie znajdę...).

Konkluzja jednak jest taka: Nie można powiedzieć, że na TP są "mniejsze", a na SL "większe", bo to zależy od szeregu czynników - przede wszystkim danych, reakcji rynku, tego gdzie ustawiamy zlecenia, jaki wolumen mają itd.

Niektórzy brokerzy, np. XTB, publikują statystyki dot. realizacji zleceń. Tutaj są wyniki za II kwartał:
https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/fil ... ece9f8.pdf

W raporcie napisali:
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 48.39% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 25.70% z pozytywnym, a 25.91% z poślizgiem negatywnym dla klienta.
W drugim kwartale 2022 roku, dla egzekucji zleceń w trybie instant na instrumentach CFD 48.84% zostało wykonanych z odchyleniem 0 od ceny zlecenia, 25.66% z odchyleniem pozytywnym oraz 25.50% z odchyleniem negatywnym dla klienta.
I statystycznie, w długim terminie to potwierdza to, co udało mi się ustalić w przeszłości.
To samo w FXCM:
https://www.fxcm.com/pl/execution/slippage-statistics/

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

⚠️Strona brokera Tickmill została sklonowana przez oszustów posłujących się nazwą CapitalWaysTrade. Uważajcie ⤵️
https://forexclub.pl/capitalwaystrade-u ... -tickmill/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ