Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kokosy pisze:
15 lis 2021, 16:41
Cblondyn pisze:
14 lis 2021, 17:59
kokosy pisze:
14 lis 2021, 13:39


Taaa, jasno. Ten depozyt dotyczy trzeciej otwartej pozycji 0,23, czyli gdybym otworzył tylko ją lub zamknął dwie pozostałe będzie właśnie taki. Po to wklejałem zrzuty, żeby to było widoczne - jak widać nie dotarło.
Pokaz konto real to ci policze.
Nie sądzę. Poza tym, dla pozycji hedge depozyt wynosi 0.
To skoro ci broker zamknał pozycje to jaki stan depozytu był po zamknieciu? Może to wiele wyjaśnić

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja jeszcze tak myślę i mi przyszło coś na myśl.
Moja myśl jest związana z tym, że w MT4/5 nie można zamknąć 2-ch (albo wielu) pozycji równocześnie.
Pozycje są zamykane pojedynczo, po kolei. A ta kolejność też zależy od systemu stosowanego przez danego brokera.
Wynika z tego, że jeżeli, z jakiegokolwiek powodu zostanie zamknięta pozycja zyskowna z 2-ch hedżowanych, to ta stratna będzie mogła aktywować Stop Out, jeżeli de facto na koncie nie było wystarczającej ilości środków na pokrycie wymaganego depozytu.
Inaczej mówiąc, dopóki pozycje są hedżowane, to ewentualna strata może wynikać z:
1. pozycji hedże kiedy pierwotna pozycja już traci,
2. prowizji,
3. swapów,
4. zmiennego spreadu.
Dopóki obie pozycje pływają, to strata może rosnąć z powodu swapów.
Ale, nadal potrzebujemy mieć wystarczająco środków na koncie, żeby pokryć wymagany depozyt na tę stratną pozycję.
Jest to istotne, jeżeli najpierw zamkniemy pozycję zyskowną, a ten zysk nie wystarczy na pokrycie wymaganego depozytu.
Czy Tickmill nie jest przypadkiem FIFO? (First In - First Out?)
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Z resztą, niezależnie którą pozycję zamkniemy pierwszą, to potrzebujemy mieć pokryty wymagany depozyt na tą drugą.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Odpowiedzieli mi, że to SO. Nie wprost, ale zasugerowano, że przyczyną były spready - zresztą tylko to pasuje, a zamknięcie pierwszej pozycji nastąpiło...o 14:30. Próbuję to policzyć, ale wychodzi mi, że to musiał być duży spread, jakiego dawno nie widziałem. Po zamknięciu pierwszej nie było już możliwości, żeby pozostałe się uchowały. Poprosiłem o przesłanie zestawienia spreadów z tego momentu, mają przesłać. Pytanie, czy ja mogę jakoś reklamować tę sytuację - tzn. rozszerzone spready? To jest konto Pro - nawet nie wiem, czy tam są jakieś gwarancje spreadów. W każdym razie są b. niskie normalnie, ale jest prowizja.

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

O 14:30 bywają bardzo ważne dane makro ze Stanów (np. unemployment rate,
non-farm employment change), więc spready mogą się mocno rozszerzyć.
Z drugiej strony, w okolicach 23 i na zakończenie tygodnia też, więc ciekawe
jaki wtedy był ten rozszerzony spread, i ew. jakie wydarzenie makro.
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kokosy pisze:
15 lis 2021, 23:43
Odpowiedzieli mi, że to SO. Nie wprost, ale zasugerowano, że przyczyną były spready - zresztą tylko to pasuje, a zamknięcie pierwszej pozycji nastąpiło...o 14:30. Próbuję to policzyć, ale wychodzi mi, że to musiał być duży spread, jakiego dawno nie widziałem. Po zamknięciu pierwszej nie było już możliwości, żeby pozostałe się uchowały. Poprosiłem o przesłanie zestawienia spreadów z tego momentu, mają przesłać. Pytanie, czy ja mogę jakoś reklamować tę sytuację - tzn. rozszerzone spready? To jest konto Pro - nawet nie wiem, czy tam są jakieś gwarancje spreadów. W każdym razie są b. niskie normalnie, ale jest prowizja.
Skoro to 14:30, to wszystko jasne ;)
Pewnie jeszcze pierwszy piątek miesiąca (NFP)?

Spready możesz reklamować, ale na 98% takie reklamacje będą odrzucone. Gwarancje spreadów to może u jakichś scamów obecnie dostaniesz. Archaizm przeszłości. Teraz normalny broker nie chce już brac na siebie takiego ryzyka. Nawet jeśli ktoś reklamuje się, że ma "stałe spready", to w regulaminie i tak zazwyczaj znajdziemy punkt o "możliwości ich rozszerzenia w sytuacjach nadzwyczajnych".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No i akurat wtedy nastąpił spory ruch, relatywnie.
A spready w takich momentach potrafią zaszaleć, nawet jeżeli tylko momentalnie.
Reklamować można zawsze, ale spreadów nikt ci nie uzna, szczególnie gdy z zasady są zmienne.
Nie istnieje żaden limit rozszerzenia spreadów - o tym decyduje rynek i płynność w danym momencie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jest jeszce sprawa pobieranych codziennie swapów. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że w pewnym momencie depo mogło byc tak małe, że broker zamknął pozycje z powodu braku środków. Niestety przetrzymany hedge bedzie generował koszty. Z wyzerowaniem depo włącznie ;)

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

raposo pisze:
16 lis 2021, 08:22

Skoro to 14:30, to wszystko jasne ;)
Pewnie jeszcze pierwszy piątek miesiąca (NFP)?
PPI z 10.11

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cblondyn pisze:
16 lis 2021, 10:49
Jest jeszce sprawa pobieranych codziennie swapów. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że w pewnym momencie depo mogło byc tak małe, że broker zamknął pozycje z powodu braku środków. Niestety przetrzymany hedge bedzie generował koszty. Z wyzerowaniem depo włącznie ;)
Wtedy zamknięcie powinno nastąpić w godzinach wieczornych, kiedy swapy są pobierane. Ale ogólnie tak, to może mieć wpływ ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ