Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kokosy pisze:
13 lis 2021, 12:22
Cblondyn pisze:
13 lis 2021, 10:26
kokosy pisze:
12 lis 2021, 23:29


Patrząc na pierwszy obrazek 50% czego? Jakiej kwoty?

Depozytu zabezpieczającego.
Czyli? Przyjmijmy, że depo za 0,01 wynosi 1zł.
Czyli 50% z 1 zł daje 0,5 zł.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
13 lis 2021, 13:19
kokosy pisze:
13 lis 2021, 12:24
Cblondyn pisze:
13 lis 2021, 11:11
A zadałeś sobie chociaż trud by policzyć na jak długo ci wsytarczy depo uwzględniając pobierany codziennie swap?
Zadałem i nawet o tym pisałem wcześniej...
To pokaż te pozycje na real i zobaczymy. Jakieś podchody tajemne robisz. Z demo itp.
Otóż to!
Nic nie wiemy, a mamy się domyślać.
Powtórzę:
Odpowiedź zna twój broker.
Napisz do niego reklamację, a broker ci odpowie.
Jeżeli wina leży po stronie brokera, to ci broker odnowi te pozycje.
Jeżeli wina leży po twojej stronie, to ci broker to wykaże.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Hehe, mam pewność, że jak wam pokażę realne pozycje, to nadal nie będziecie wiedzieć, więc tego nie zrobię. W każdym razie dzięki za udział w dyskusji, przynajmniej wiem, że to nie kwestia czasu przetrzymywania pozycji.

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Cblondyn pisze:
13 lis 2021, 13:24
kokosy pisze:
13 lis 2021, 12:22
Cblondyn pisze:
13 lis 2021, 10:26


Depozytu zabezpieczającego.
Czyli? Przyjmijmy, że depo za 0,01 wynosi 1zł.
Czyli 50% z 1 zł daje 0,5 zł.
Ale odnieś się do pierwszego obrazka jaki zamieściłem. Jest tam 0,26 na buy i 0,26 na sell na tym samym instrumencie. Ile wg ciebie wynosi depo dla tej sytuacji - bo od czegoś ten SO trzeba policzyć.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kokosy pisze:
13 lis 2021, 13:54
Ale odnieś się do pierwszego obrazka jaki zamieściłem. Jest tam 0,26 na buy i 0,26 na sell na tym samym instrumencie. Ile wg ciebie wynosi depo dla tej sytuacji - bo od czegoś ten SO trzeba policzyć.
(nie analizowałem konkretnych pozycji ale...)
U brokerów różnie to bywa. Jedni znoszą go w całości i wtedy wynosi 0%, inni biorą po 50% z obu pozycji. W Tickmillu z tego co pamiętam występuje ten drugi wariant. Jeśli zmianie uległy spready, nawet na chwilę - mogło to mieć wpływ. Jeśli naliczone zostały swapy - mogło to mieć wpływ. Dodatkowo wszystko to miało miejsce na demie, a jak wiadomo demo =/ real więc i tak mogło się coś zadziać. Faktem jest, że komentarz do transakcji SO = Stop-out. Możesz składać reklamację u brokera, i o ile ktoś będzie miał czas na rozpatrywanie transakcji z demo, to poznasz odpowiedź... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

raposo pisze:
13 lis 2021, 16:57
kokosy pisze:
13 lis 2021, 13:54
Ale odnieś się do pierwszego obrazka jaki zamieściłem. Jest tam 0,26 na buy i 0,26 na sell na tym samym instrumencie. Ile wg ciebie wynosi depo dla tej sytuacji - bo od czegoś ten SO trzeba policzyć.
(nie analizowałem konkretnych pozycji ale...)
U brokerów różnie to bywa. Jedni znoszą go w całości i wtedy wynosi 0%, inni biorą po 50% z obu pozycji. W Tickmillu z tego co pamiętam występuje ten drugi wariant.
Dla jasności - podejrzewasz, że 50% z obu przeciwstawnych pozycji równych co do wartości w lotach? Czyli po prostu 100% depo za połowę pozycji. Tamtego dnia miałem w takim razie wolne srodki w wysokości 80% takiego depo. Z nieprzyjemnego doświadczenia z SO w Tickmillu wynika, że automatycznie zamykali mi pozycje dopiero przy ok. 30% depo.
Jest to o tyle dziwne, że sytuacja na realnym rachunku wygląda tak samo, jak na załączonym demo. Nie widać wartości wymaganego depo - klient widzi tylko wolne środki.
Możesz składać reklamację u brokera, i o ile ktoś będzie miał czas na rozpatrywanie transakcji z demo, to poznasz odpowiedź... ;)
Tak, napisałem w tej sprawie z opóźnieniem i muszę czekać do poniedziałku na odpowiedź. Zaręczam, że to nie dotyczy demo, tylko realnego rachunku - nie pokazuję go, bo nie ma się czym chwalić. Jednak chciałem się tutaj poradzić. Poza tym liczyłem, że może ktoś grający na złocie zauważył 10.11 jakąś nietypową sytuację typu właśnie duże spready.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kokosy pisze:
13 lis 2021, 17:19

Dla jasności - podejrzewasz, że 50% z obu przeciwstawnych pozycji równych co do wartości w lotach? Czyli po prostu 100% depo za połowę pozycji. Tamtego dnia miałem w takim razie wolne srodki w wysokości 80% takiego depo. Z nieprzyjemnego doświadczenia z SO w Tickmillu wynika, że automatycznie zamykali mi pozycje dopiero przy ok. 30% depo.
Jest to o tyle dziwne, że sytuacja na realnym rachunku wygląda tak samo, jak na załączonym demo. Nie widać wartości wymaganego depo - klient widzi tylko wolne środki.
Drugi obrazek pokazuje jasno. Że depozyt o wysokości 348,04 stanowi 95,67% zabezpieczenia. Ile wynosi 50% nietrudno policzyć. Myslisz, że jak już masz otwartego hedge to możesz sobie zostawic konto bez pieniążków? Jak widać wyraźnie zabezpieczenie jest niezbędne a tym bardziej w sytuacji gdy z konta pobierany jest swap. A już sam pomysł trzymania hedge tygodniami z którego codzienie pobierany jest swap to nalezy do głupich pomysłów :)

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Cblondyn pisze:
14 lis 2021, 08:59
Drugi obrazek pokazuje jasno.
Taaa, jasno. Ten depozyt dotyczy trzeciej otwartej pozycji 0,23, czyli gdybym otworzył tylko ją lub zamknął dwie pozostałe będzie właśnie taki. Po to wklejałem zrzuty, żeby to było widoczne - jak widać nie dotarło.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kokosy pisze:
14 lis 2021, 13:39
Cblondyn pisze:
14 lis 2021, 08:59
Drugi obrazek pokazuje jasno.
Taaa, jasno. Ten depozyt dotyczy trzeciej otwartej pozycji 0,23, czyli gdybym otworzył tylko ją lub zamknął dwie pozostałe będzie właśnie taki. Po to wklejałem zrzuty, żeby to było widoczne - jak widać nie dotarło.
Pokaz konto real to ci policze.

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Cblondyn pisze:
14 lis 2021, 17:59
kokosy pisze:
14 lis 2021, 13:39
Cblondyn pisze:
14 lis 2021, 08:59
Drugi obrazek pokazuje jasno.
Taaa, jasno. Ten depozyt dotyczy trzeciej otwartej pozycji 0,23, czyli gdybym otworzył tylko ją lub zamknął dwie pozostałe będzie właśnie taki. Po to wklejałem zrzuty, żeby to było widoczne - jak widać nie dotarło.
Pokaz konto real to ci policze.
Nie sądzę. Poza tym, dla pozycji hedge depozyt wynosi 0.

ODPOWIEDZ