Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: rem »

Po dokładniejszym sprawdzeniu jak to wygląda na innych walorach oraz kontach w EUR i w USD, sprawa w TickMill wygląda (prawdopodobnie!) następująco:
  • dla par foreksowych i złota jest tak samo, jak u innych brokerów, tj. wartość ticka pokazana przez parametr marketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE) jest wartością w walucie depozytowej rachunku (np. w PLN), co jest zgodne z dokumentacją MT4,
  • dla walorów CFD, powyższa wartość - zawsze równa 0,01 - pokazuje wartość ticka w walucie bazowej danego kontraktu, niezależnie od tego jaka jest waluta depozytowa konta (czyli dla DE30 jest to 0,01 EUR), co jest niezgodne z dokumentacją MT4,
Jak wcześniej napisał @ninjaproject, tego typu swobodne ustalanie parametrów kontraktu, bez żadnej informacji na stronie brokera o tym nietypowym podejściu, może być bardzo kosztowne dla klienta, a na pewno jest oznaką niewłaściwego podejścia brokera (albo nie dba o klienta, albo chce mu "pomóc" szybciej pozbyć się depozytu).
Dla mnie to kolejna żółta kartka dla brokera.

Zobaczymy, czy broker śledzący ten wątek (jak napisał @raposo) zareaguje i co najmniej zamieści na swojej stronie informacje o tym, że w nietypowy dla MT4 sposób traktuje wartość ticka dla CFD.

I jeszcze jedno. Widzę, że dla DE30 maksymalna wielkość kontraktu to tylko 100, co (w związku z tym, że kontrakt w TickMill odpowiada jedynie 1/25 wielkości standardowego kontraktu na DAXa) oznacza, że można zrobić zlecenie o wielkości odpowiadającej 4 standardowym kontraktom na DAXa. To mało.
Czy to oznacza, że taka jest płynność na tym walorze, czy może to kolejna niedoróbka przy konstruowaniu parametrów kontraktu?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Maksymalna ilość 100 nie oznacza, że nie możesz otworzyć 10 x 100.
Możesz.
Tu chodzi o co innego.
Chodzi o to, żeby nie zamykać naraz takiego wolumenu, bo można tym zrobić małe kuku.
Pozycje są zamykane zawsze po kolei, nawet gdy robi to EA.
Nigdy naraz wszystkie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rem pisze:
26 maja 2020, 22:03

I jeszcze jedno. Widzę, że dla DE30 maksymalna wielkość kontraktu to tylko 100, co (w związku z tym, że kontrakt w TickMill odpowiada jedynie 1/25 wielkości standardowego kontraktu na DAXa) oznacza, że można zrobić zlecenie o wielkości odpowiadającej 4 standardowym kontraktom na DAXa. To mało.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Uważasz że 100 lotów na Daxie to mało ? Zerknąłem do kalkulatora i wyszło mi, że potrzebny byłby do tego depozyt 51 660 PLN i to przy lewarze 1:300 na koncie. Te 1:300 odnosi się do walut, bo dla indeksów jest trochę mniej.
100 lotów wydaje mi się raczej sporą pozycją.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tickmill.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: rem »

W ogóle nie rozważam, czy 100 kontraktów TickMill to dużo czy mało. Jest to względne i zależne od portfela.

Próbuję oszacować faktyczną płynność u tego brokera, której to nie chcą ujawnić (dlaczego?)
W przeliczeniu na kontrakty o wielkości jak w TickMill:
- w mForex, gdzie ostatnio nie jest najlepiej z płynnością, po każdej stronie, na pierwszym poziomie czeka zwykle ok 50-100 kontraktów, na dwóch poziomach ok. 120-200 kontraktów, a na trzech poziomach ok 200-300 kontraktów;
- w Dukacopy na pierwszym poziomie czeka zwykle ok 150-350 kontraktów, na dwóch poziomach ok. 500-700 kontraktów.
W tym kontekście, zakładając, że maksymalna wielkość zlecenia, w jakiś sposób bazuje na płynności u danego brokera, obawiam się, że płynność w TickMill może być znacznie mniejsza niż np. w mForex (co potwierdzają niektóre wypowiedzi traderów zaliczających zbyt duże poślizgi).

Natomiast ustawienie maksymalnej wielkości kontraktu na 100 nie jest technicznym ograniczeniem MT4 ani standardem w TickMill.
Np. na ropie (której kontrakt w TickMill jest równy 1/1000 standardowego kontraktu) wartość maksymalna została ustalona na 10 000.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tickmill jest brokerem typu NDD, czyli że przekazuje zlecenia elektronicznie bezpośrednio do dostawców płynności.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rem pisze:
27 maja 2020, 19:12
obawiam się, że płynność w TickMill może być znacznie mniejsza niż np. w mForex (co potwierdzają niektóre wypowiedzi traderów zaliczających zbyt duże poślizgi).
Nie zamierzam być adwokatem brokera, ale gram w Tickmill ponad półtora roku i nie zaliczam dużych poślizgów ani na plus ani na minus.
Nie gram może dużymi pozycjami, zwykle są to pozycje poniżej pół lota, ale otwieram sporo pozycji i generuję niemały obrót i nie przydarzają się mi się jakieś duże poślizgi. Powiedziałbym nawet, że to najlepszy broker pod tym względem z jakiego korzystałem.
Duże poślizgi i to zwykle na minus zdarzają się u brokerów MM jak XTB czy TMS.
Porównywanie z mForex wydaje się mocno nie trafione. Grałem u nich przez pewien czas kilka lat temu i to był jeden z najgorszych broków jeśli chodzi o płynność. Gorszy był chyba tylko Getin.
A co do wielkości pozycji, to z tego co widzę w specyfikacji, to poza WTI, cała reszta ma max 100. Nie wiem jak to świadczy o ich płynności i nie wiem ilu mają klientów, ale ja nie doświadczam tam na razie żadnych takich problemów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

maarkus1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2014, 13:35

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: maarkus1 »

witam
Czy mógłby mi ktoś z szanownych kolegów napisać jak rozliczyć rok podatkowy 2019 u brokera Tickmill
dziękuje i pozdrawiam

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: brg »

maarkus1 pisze:
28 maja 2020, 12:23
witam
Czy mógłby mi ktoś z szanownych kolegów napisać jak rozliczyć rok podatkowy 2019 u brokera Tickmill
dziękuje i pozdrawiam
szybko :)

konto masz w PLN?

rookie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 15 maja 2020, 13:39

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: rookie1 »

rem pisze:
26 maja 2020, 22:03
I jeszcze jedno. Widzę, że dla DE30 maksymalna wielkość kontraktu to tylko 100, co (w związku z tym, że kontrakt w TickMill odpowiada jedynie 1/25 wielkości standardowego kontraktu na DAXa) oznacza, że można zrobić zlecenie o wielkości odpowiadającej 4 standardowym kontraktom na DAXa. To mało.
Czy to oznacza, że taka jest płynność na tym walorze, czy może to kolejna niedoróbka przy konstruowaniu parametrów kontraktu?
Właśnie za transparentność polubiłem bardziej dukasa od brokerów MT4. To jest zdaje się maksymalna wartość na jedno zlecenie. Przecież możesz otworzyć 10 zleceń po 100 jeśli interesuje Cię otwarcie 1000 jednostek. Tylko czy głębokość będzie na tyle duża żeby zrealizować to po cenie otwarcia, a nie skumulowane z kilku zleceń przez co po gorszej cenie. W dukascopy tak jest, że niby możesz otworzyć 200 mln na najpłynniejszych instrumentach ale musisz się liczyć z chwilowym brakiem głębokości żeby to zlecenie weszło bez poślizgu. A tak na serio to chyba nikt nie wie jak to działa od środka, a nawet jeśli wie to pewnie klauzula poufności nie pozwala napisać, tak myślę że brokerzy utrzymują know how w tajemnicy (powiedzmy że to brzmi lepiej heh) Wtedy można by wprost napisać dlaczego akurat 100 jest optymalne, czy to łatwiej jest zabezpieczyć, bo nie pojawi się trader który nagle walnie 10.000 jednostek, tylko masz ograniczenie 100 na zlecenie, albo wypełni albo nie i koniec.

ODPOWIEDZ