Kradzież pieniędzy z konta !!!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Michal-boy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:45

Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Michal-boy »

Witam,
pomóżcie proszę w takiej sytuacji..
Udostępniłem dane do logowania osobie trzeciej i z konta zniknęła większość środków poprzez WYPŁATĘ.
Dziwi mnie, że broker zrealizował w ogóle taki przelew (jest to Dukascopy), bo sądziłem że tylko moje konto jest tam przypisane do wypłat, choć słyszałem też że ostatnio tego bank nie weryfikuje. Już mniejsza o to..
Ale co w tej sytuacji zrobić, aby namierzyć gościa i udowodnić mu kradzież??
Czy broker ma tu jakąś procedurę?
Czy udostępni mi nr konta na które zrealizował przelew, albo jakieś dane cyfrowe (IP i te sprawy..) w celu przekazania Policji?
Czy problemem może być, że świadomie udostępniłem dane do konta?
Nie chcę na razie tego zgłaszać do Dukascopy, bo nie wiem, co będzie gdy się dowiedzą, iż osoba trzecia bawiła się kontem..
Pomocy!!

takezo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 28 sie 2006, 22:57

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: takezo »

pozostaje ci tylko udawac niewinnego izglosic znikniecie kasy z konta pokazujäc ze na twoje konto meldowane w dukascopy nic nie wplynelo
Wiekszosc nie zawsze sie myli.

Michal-boy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:45

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Michal-boy »

a i czy ktoś może wie, czy jest tak faktycznie, że Dukascopy nie weryfikuje już numeru konta (czy jest ono zgodne z kontem, z którego nastąpił wpływ depozytu)?
Ewent. od kiedy tak jest?

tolits

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: tolits »

Cos mi tu nie pasuje..ten kto wyplacil rzekomo z Twojego konta mial takie same imie i nazwisko ? przecierz nie wyplacaja na inne dane niz te podane przy rejestracji rachunku,owszem nr konta i bank mozesz w czasie trwania rachunku ze tak to nazwe zmieniac ale imienia i nazwiska juz nie...dziwne,moze te pieniadze zwyczajnie zostaly ..przegrane na rynku"..?

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale jaki problem.
Oddałeś dostęp do konta, ktoś miał możliwość logowania się. Później z tego samego IP z którego były transakcje, poproszono o wypłatę. Nawet jeżeli poprosili o weryfikację rachunku, nie jest problemem strzelić photoshopa i zmienić imię i nazwisko na potwierdzeniu. Oczywiście nie jest to legalne ale jak widać tej osoby to nie obchodziło.
Zlecił wypłatę i tyle.
A bank jak to bank - przyjmie przelew nawet jak wpiszesz w imieniu i nazwisku "Kozi Bobek". Ich to nie interesuje. Możesz sobie sprawdzić ze znajomymi.

Tak czy inaczej sprawa ciężka bo oddałeś dostęp, co o ile pamiętam nie jest dozwolone.

PS: Dukascopy również czyta to forum więc eh.... już o tym wiedzą...

Jeżeli chodzi o dane cyfrowe to pewnie bez problemu Ci je udostępnią, w końcu jesteś właścicielem rachunku.

Michal-boy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:45

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Michal-boy »

kiedyś, aby wypłacić należało wypełnić formularz, podpisać, zeskanować i wysłać. Wówczas wypłata mogła nastąpić wyłącznie na konto, z którego dokonano wpłaty. Teraz robi się to przez formularz elektroniczny - podaje się wyłącznie nr konta, dane banku i kwotę, bez imion i nazwisk. Jednak sądziłem, że weryfikacja numeru konta wciąż występuje.
Mam na myśli weryfikację po stronie brokera.

Weryfikacja przez IP? Przecież ono może być zmienne
Udostępniłem dane, spodziewam się że jest to niedozwolone, ale czy w związku z tym nic nie wskuram u brokera?

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Nie wiem jaką politykę ma Dukas, ale po to mają login/hasło i PIN aby niepowołane osoby nie robiły wypłat/transakcji. Niestety, Ty te dane udostępniłeś osobie trzeciej...
Ja bym powiedział jaka jest sytuacja (bo i tak udowodnić to jest bardzo łatwo) i dopytał w jaki sposób mogą mi pomóc.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Coś mi się wydaje, że regulacja europejska dotycząca przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy zabrania brokerom dokonywania wypłat na inne konta aniżeli z których się dokonało wpłaty.

Sprawdź ten wątek bo według mnie nie mieli prawa wypłacić w ten sposób.


W interactive brokers na 100% mam coś takiego i u innego brokera amerykańskiego i 95% daje na to , że w Europie jest tak samo - ale sprawdź na wypadek samemu.
fx-forum

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zwalanie winy na brokera w tym wypadku tylko Cię pogrąży, ponieważ sam udostępniłeś te dane osobom trzecim. Powinieneś poprosić Dukascopy o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy, w końcu jesteś właścicielem/pełnomocnikiem tego konta czy nie?! Wyjaśnij im bez żadnego przekręcania faktów co się stało, co zrobiłeś i poproś o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Dukascopy nie weźmie odpowiedzialności za twoją decyzję o udostępnieniu konta osobie trzeciej. Z tego co piszesz to sytuacja wygląda tak, jakbyś miał pełnomocnika który ma dostęp do konta. I jest taka opcja w Dukascopy z tego co się orientuję. Jeśli ta osoba miała takie prawa to raczej mogła zrobić ten przelew. Ale chyba nie piszesz całej prawdy tutaj, coś tutaj mi nie pasuje do końca, ale to twoja sprawa - nie musisz pisać na publicznym forum o wszystkim. Poproś o pomoc Dukascopy, ale zapomnij że oni wezmą na siebie odpowiedzialność za twoje decyzje.

ps. kiedy byłem nastolatkiem też udostępniłem koledze dane do konta allegro i źle na tym wyszedłem. Oszukiwał ludzi, ja o niczym nie wiedziałem, narobił mi długów i kiedy oszukani przez niego zaczęli zgłaszać się na policje dowiedziałem się o tym. Na szczęście nie był taki sprytny i nie zatarł po sobie wszystkich śladów.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

MkubuxK pisze:Coś mi się wydaje, że regulacja europejska dotycząca przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy zabrania brokerom dokonywania wypłat na inne konta aniżeli z których się dokonało wpłaty.

Sprawdź ten wątek bo według mnie nie mieli prawa wypłacić w ten sposób.


W interactive brokers na 100% mam coś takiego i u innego brokera amerykańskiego i 95% daje na to , że w Europie jest tak samo - ale sprawdź na wypadek samemu.
Możesz wypłacić na inne konto bankowe (np w przypadku gdy zmieniłeś bank), ale najpierw musisz potwierdzić że nowe konto bankowe należy do Ciebie.

ODPOWIEDZ