Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

Lucifer pisze:Z 6 analizowanych par otrzymałem 3 mapy poprawne na ten tydzień. Używam także poziomów i popychań. Do tej pory analizuję tylko wykresy bez wpisów i widzę, jak cena zareagowałaby na moją analizę.

maccyw Spodziewałem się również ogromnego spadku, który zrobiłeś z miłym wpisem. :564:

Opublikuję 6 analizowanych par.

AU- mapa nie działała
UC- mapa nie działała
UJ- mapa nie działała
AC- mapa działała
AJ- mapa działała
GU- mapa działała
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tak wygląda deprecjacja waluty kraju, gdzie władza ma zawsze rację, opozycja siedzi w więzieniach albo na emigracji (i nawet tam nie jest bezpieczna) a sędziowie są posłuszni ale za to naród jest dumny z wodza, flagi powiewają, patriotyzm jest nawet w ubikacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

maccyw pisze:Thx. Aczkolwiek zauważ, że depozyt z którym zaczynałem nie był wysoki...teraz może i jest wysoki. To powinno działać w ten sposób - wrzucasz 10K wyciągasz 150K lub do pierwszej poważnej obsuwy bo to oznacza ze się sypiesz psychicznie. Czyli trejdujesz od 10K dobijesz do 150 K uwalisz 30K STOP.

W skrócie - komfort psychiczny zyskasz zawsze jeżeli zaczynasz or racjonalnej kwoty, którą nawet gdybyś w całości przewalił to nie umrzesz z głodu :wink: Ja po prostu sobie ten komfort psychiczny buduję we właściwy sposób. Natomiast wiem, że są i tacy którzy mając oszczędności życia na poziomie 50 tys wrzucają całość w trading licząc na złoty strzał. Bad idea i to się prawie nigdy nie kończy dobrze. Racjonalne depo startowe + cierpliwość = komfort = sukces :D

PS. To co pokazałem to i tak jest słabe. CJ raz wystartował z depo 20K albo 25K (nie pamiętam już dokładnie ale to byłą jedna z tych dwóch kwot) i w 48 godzin zrobił z tego 200K, przyznam szczerze że pojęcia nie mam na jakim musiał trejdować lewarze ale warto nadmienić że on często trejdował u brokerów z republik bananowych. Aczkolwiek mi absolutnie nie o to chodzi, mam określony comiesięczny cel i tego się trzymam. Tak się buduje komfort w tradingu (przynajmniej w moim przypadku to się sprawdza).
:564:
każdy miesiąc rozpoczynam z 10.000 i gram TYLKO 0.5 lota,wystarcza w zupełności :D
sierpień.png
wynik miesiąca.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ładnie, a nawet i zajebiście :D
Trejdujesz tylko indekasami ? Gdybyś miał dokonać oceny co jest bardziej "ryzykowne" to indeksy czy waluty ? Pytam bo sam się zastanawiałem od dłuższego czasu nad mieszanką typu waluty / indeksy, tylko nie bardzo wiem czy to ogarnę czy to o 180 stopni inna bajka niż waluty. Z tego co zauważyłem to chyba jesteś...skalperem lub w najlepszym przypadku daytraderem ? :D

I drobna uwaga, ale może to subiektywna ocena - Ty nie grasz 0.5 lotami :wink: Fakt, otwierasz pozycje po 0.5 lota ale w sumie to grasz kilkoma lotami na jeden indeks. Piszę o tym, bo po przeczytaniu posta zacząłem usilnie się zastanawiać nad tym jakiego lewara musisz używać aby trejdować po 0.5 lota i zrobić ponad 200% w miesiącu :D

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

maccyw pisze:Ładnie, a nawet i zajebiście :D
Trejdujesz tylko indekasami ? Gdybyś miał dokonać oceny co jest bardziej "ryzykowne" to indeksy czy waluty ? Pytam bo sam się zastanawiałem od dłuższego czasu nad mieszanką typu waluty / indeksy, tylko nie bardzo wiem czy to ogarnę czy to o 180 stopni inna bajka niż waluty. Z tego co zauważyłem to chyba jesteś...skalperem lub w najlepszym przypadku daytraderem ? :D

I drobna uwaga, ale może to subiektywna ocena - Ty nie grasz 0.5 lotami :wink: Fakt, otwierasz pozycje po 0.5 lota ale w sumie to grasz kilkoma lotami na jeden indeks. Piszę o tym, bo po przeczytaniu posta zacząłem usilnie się zastanawiać nad tym jakiego lewara musisz używać aby trejdować po 0.5 lota i zrobić ponad 200% w miesiącu :D
Sorki .... fakt źle się wyraziłem , otwieram pozycje 0,5 i gram z zasady max (0,5x 2, 3 lub 4)
jestem na IG więc lewar pewnie 1:100, serio nie wiem (nigdy się nad tym nie zastanawiałem i nie interesowałem)
zajmuję się indexami a w zasadzie dax-em ,waluty jakoś mnie nigdy nie pociągały,
podstawowe pozycje gram w średnim terminie (kilka, kilkanaście dni), a DT zabawiam się w ciągu dnia jeżeli jest okazja, na dax-ie bywa do dwóch razy dziennie (ostatnie dwa tygodnie nawet 4 razy )preferuję jednak dłuższe dystanse
nie podejmuję się oceny co berdziej "ryzykowne",po prostu nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Jeżeli można.... chcesz dołączyć indexy do swojej mieszanki ( IMNSHO :D :D ).... graj w dłuższym terminie
pozdrawiam
ps.na przykład....
hipotetycznie pokazał się sygnał buy otwieram go i ustawiam s/l na 12380 , tp ustawiam 12740 ( to na kilka dni ) , a w między czsie "wzloty i upadki" będzie można postrącać :D
a tak wyglądał ostatni tydzień:
tydzień-1.png
tydzień-2-1.png
w niektórych dniach szkoda było nie otwierać więcej pozycji :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Masz bardzo dużą trafność zyskownych pozycji - szacun. I to jeszcze w daytradingu czy tam intraday jak to się zwie. Dla mnie to magia i to czarna.

Posłucham oczywiście Twojej rady ale najpierw muszę załapać ile to na DAX jest dużo a ile mało :D Nie chodzi o $ tylko punkty, bo z tego co kojarzę indeksy ocenia się nie na pipsy tylko punkty. Podpowiesz mi przy okazji dlaczego właśnie ger30 (DAX) ? Czy jest jakiś konkretny powód taki jak przykładowo "przewidywalność" , w tym przykładowo trejdowanie od bandy do bandy tzn DAX często lubi przebywać w konsolidacji itp ? Ponadto czy używasz w średnim terminie tylko wykresu czy również sugerujesz się wydarzeniami gospodarczo-politycznymi ?

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

maccyw, Po powiedziane, że używasz poziomów cen, a nie mapowania cen. Co masz na myśli na podstawie poziomów cen? Używasz Sup & Resist? Również którą część Cj używasz do swoich transakcji? tylko poziomy i pchnięcia?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

maccyw pisze:Masz bardzo dużą trafność zyskownych pozycji - szacun. I to jeszcze w daytradingu czy tam intraday jak to się zwie. Dla mnie to magia i to czarna.

Posłucham oczywiście Twojej rady ale najpierw muszę załapać ile to na DAX jest dużo a ile mało :D Nie chodzi o $ tylko punkty, bo z tego co kojarzę indeksy ocenia się nie na pipsy tylko punkty. Podpowiesz mi przy okazji dlaczego właśnie ger30 (DAX) ? Czy jest jakiś konkretny powód taki jak przykładowo "przewidywalność" , w tym przykładowo trejdowanie od bandy do bandy tzn DAX często lubi przebywać w konsolidacji itp ? Ponadto czy używasz w średnim terminie tylko wykresu czy również sugerujesz się wydarzeniami gospodarczo-politycznymi ?
IMO DAX jest najbardziej przewidywanym indexem (ale to tylko moje zdanie).
pokazywany jest w pkt. ,wystarczy dać przecinek przed ostatnią cyfrą i masz pipsy.
DT nie jest moją metodą oraz sposobem grania preferuję średnie i długie ternimy:
średni i długi termin.png
tu można wyliczyć(mniej więcej, ile trwa, w zasadzie opieram się o AT, na wydarzenia polityczno-gospodarcze używam "bezpiecznika" S/L :!:
Te 2-tygodnie od "bandy do bandy", było pokazanie jednemu z moich znajomych że, jak się ma sporo czasu
(dupokomputerowych godzin),to małymi pozycjami można też nieźle zarobić dlatego że, średni ruch dzienny na dax-ie to 80-150 pip.(800-1500pkt. patrz, świece dzienne)
mam nadzieję że odpowiedziałem na wszystkie niejasności
pozdrawiam
pozazał się sygnał s/l u mnie na H4 co oznacza ż można otwierać pozycje po konfrontacji z innymi tf-ami
ps. poziomy s/l oraz tp zmieniają się w czasie
wracam do swoich nawyków i metody grania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tolmon_Nika, szacun za skill. Sprawdziłem u siebie ale na walutach. Na początek 10% na margin i jeśli idzie zgodnie z kierunkiem to dokładam. Dopiero po kilku dniach zarobiłem ledwo 9% depo i jeszcze nie dokładałem kolejnych pozycji. A tutaj prezentujesz systematyczną gre w ten sposób i do tego trafiasz w dłuższe trendy co chwile i to trzymasz..kurła.:clap:

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

Bo na walutach tyle nie zarobisz co na akcjach czy indeksach i teraz aby złapać jakiś średni trend nie jest za łatwo a jak już wejdziesz nie ważne gdzie to cena mieli się w tym miejscu długo zanim wyjdzie w którąś stronę gwałtownie

ODPOWIEDZ