MT5

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mistyfikator pisze:
03 lis 2021, 18:07
Da się przyzwyczaić do MT5 - bardzo doceniam możliwość rozbudowy tej platformy.

Niestety, jest jeden problem prawdopodobnie nie do przeskoczenia: brak możliwości zmiany stylu kolorystycznego.
O czym Ty piszesz? To wykresy z platformy MT5 brokera TMS Trader.
https://charts.mql5.com/30/533/pl20-pro ... ki-tms.png
https://charts.mql5.com/30/533/gold-pro ... ki-tms.png

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z tą uczciwością bym tak nie generalizował. Brokerzy najczęściej mają i MT4/5 i Ctradera rownolegle w ofercie.

Plusem tej platformy jest dostęp do całej masy zewnętrznych narzędzi (także za darmo) i duży wybór ofert brokerów. Bez problemu można też znaleźć całą masę programistów ogarniających MQL, nawet na tym forum.

Ale fakt, jest archaiczna i nawet nie wiadomo czy trwają prace nad wersją 6, która mogłaby nadgonić konkurentów, czy też MetaQuotes już spoczęło na laurach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
03 lis 2021, 18:07
Da się przyzwyczaić do MT5 - bardzo doceniam możliwość rozbudowy tej platformy.

Niestety, jest jeden problem prawdopodobnie nie do przeskoczenia: brak możliwości zmiany stylu kolorystycznego.
Białe menu to nie najlepsze rozwiązanie - dawno nie spotkałem się z programem, gdzie nie można ustawić czarnego stylu.
Uratowałoby to wzrok wielu traderom - szkoda, że programiści nie mieli na uwadze takiej podstawowej sprawy.
Wpatrywanie się w biały ekran przez wiele godzin, to jawne szkodzenie swoim oczom. Przyciemnienie ekranu tylko częściowo załatwia problem. Łatwiej byłoby mi patrzeć przez 8 godzin w czarny ekran z białymi znakami, a nie odwrotnie :)

Serio nie da się tego przeskoczyć?
Czy zawodowy programista dostałby się do kodu programu i zmieniłby kolory?
Czy to są jakieś większe czary mary?

Jak nie, to trudno - mam jeszcze do wypróbowania cTrader ...
Kolory wykresu można dowolnie zmieniać, nie tylko tło i kolory świeczek.
I nie tylko na kolory główne, ale dosłownie dowolne z palety dostępnej dla wzroku ludzkiego.
Ja mam takie, bo takie mi pasują:
[DAX40]M61.jpg
Nie można tylko zmienić kolorów podstawowego interfejsu.
Czyli tego wszystkiego, co jest dokoła wykresu.
To wszystko zmieniasz we "Właściwości wykresu".
2021-11-03_213855.jpg
Oczywiście, programistycznie można nawet nadpisywać sobie własne wykresy za pomocą wskaźników, w których masz np. zdefiniowane własne kolory. Dlatego u mnie widzisz kolory na None. I mój wskaźnik je na takie ustawia, kiedy ma rysować własne świece.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
03 lis 2021, 20:36
Z tą uczciwością bym tak nie generalizował. Brokerzy najczęściej mają i MT4/5 i Ctradera rownolegle w ofercie.

Plusem tej platformy jest dostęp do całej masy zewnętrznych narzędzi (także za darmo) i duży wybór ofert brokerów. Bez problemu można też znaleźć całą masę programistów ogarniających MQL, nawet na tym forum.

Ale fakt, jest archaiczna i nawet nie wiadomo czy trwają prace nad wersją 6, która mogłaby nadgonić konkurentów, czy też MetaQuotes już spoczęło na laurach.
Przecież co chwilę masz nowy Build MT4.
https://www.metatrader4.com/en/releasenotes
Nie pisz, że jest archaiczna, ponieważ można z nią zrobić wszystko, na co pozwala np. Windows.
Wszystko zależy od stopnia zaawansowania danego programisty.
Nie próbowałem, ale przypuszczam, że zdolny programista to nawet by mógł "skórę" do MT4/MT5 zmienić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nawet znalazłem, że już ktoś to robił nawet na Windows7.
2021-11-03_215057.jpg
Można to osiągnąć z poziomu Windows - Windowsblinds (Windows theme).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Cblondyn pisze:
03 lis 2021, 20:00
Mistyfikator pisze:
03 lis 2021, 18:07
Da się przyzwyczaić do MT5 - bardzo doceniam możliwość rozbudowy tej platformy.

Niestety, jest jeden problem prawdopodobnie nie do przeskoczenia: brak możliwości zmiany stylu kolorystycznego.
O czym Ty piszesz? To wykresy z platformy MT5 brokera TMS Trader.
https://charts.mql5.com/30/533/pl20-pro ... ki-tms.png
https://charts.mql5.com/30/533/gold-pro ... ki-tms.png
Ja piszę o tym wszystkim, co jest poza wykresem:
MT5.jpg

Z wykresem to akurat kolorystycznie można cuda zrobić - to akurat mi się bardzo podoba w MT5.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Moja przygoda z programowaniem zakończyła się na Basicu na Commodore64 oraz na pierwszych rozdziałach Java Dla Początkujących.
Mam po prostu inne zajęcia, ale niewykluczone, że jeszcze się kiedyś w jakimś języku podszkolę choćby rekreacyjnie.
Z tego, co pamiętam, to takie sprawy jak tło załatwiało się przyporządkowując do konkretnej komórki w pamięci określoną wartość. Tak przynajmniej było na 8-bitowcu.

Swoją drogą, podsunęliście mi dobry pomysł: Google:
MT5 Dark Mode.png
Ale nie zaszkodzi stworzyć nowy content w polskich internetach.
Jak poczytam, podzielę się informacjami.

Może nie trzeba wynajdować koła na nowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
03 lis 2021, 21:51
Nawet znalazłem, że już ktoś to robił nawet na Windows7.
2021-11-03_215057.jpg
Można to osiągnąć z poziomu Windows - Windowsblinds (Windows theme).
O proszę,
Da się

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

walutomistrz pisze:
03 lis 2021, 18:43

Ja ze swojej strony polecam cTradera, szczególnie od strony ergonomii użytkowania. cTradera znacznie łatwiej rozbudować i łatwiej znaleźć kogoś, kto to zrobi - piszę się w C#.

Co do MT5 to jest to dno. Do dzisiaj nie ma możliwości składania zleceń z poziomu wykresu (tego tworu, co jest obecnie tak bym nie określał), nie ma kalkulatora ryzyka, MQL5 to prymitywny język, gdzie pisze się w stylu z lat 80. i 90., platforma ma masę błędów (np. jak doczytuje dane, to cofa wykres do początku w losowych momentach) no i oczywiście MetaTrader jest popularnym wyborem wśród niezbyt uczciwych brokerów.
Siema!

Serio, poważnie to rozważam.
Na razie miałem problemy z uruchomieniem tego, a tylko jeden z moich brokerów miał taką możliwość.
Coś nie tak było z plikiem instalacyjnym i zarzuciłem temat.
Niestety nie przetestowałem do tej pory.

Zazwyczaj działam na 3 komputery z internetem z różnych źródeł - tak najczęściej traduję.
Najsłabszy komputer mam jakiś Dual-Core 2GHz. Zastanawia mnie, jak będzie na tym śmigać? Teoretycznie powinno...

To prawda, że jest AutoBE i TS?

Oglądając screeny mam apetyt na tę platformę. Wygląda bardzo obiecująco.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ninjaproject pisze:
03 lis 2021, 21:43
Przecież co chwilę masz nowy Build MT4.
https://www.metatrader4.com/en/releasenotes
Nie pisz, że jest archaiczna, ponieważ można z nią zrobić wszystko, na co pozwala np. Windows.
Wszystko zależy od stopnia zaawansowania danego programisty.
Nie próbowałem, ale przypuszczam, że zdolny programista to nawet by mógł "skórę" do MT4/MT5 zmienić.
To może jakieś statystyki? Ilu użytkowników platformy MT umie programować? Ilu z nich potrafi programować w stopniu zaawansowanym, aby nic ich nie ograniczało? Ilu z nich rozkmini samodzielnie, że można dane zmiany zlecić programiście (który oczywiście nie będzie pracować za darmo)?

Archaiczna = nie oferuje w standardzie bardzo wielu rozwiązań, które znajdziemy u konkurencyjnych, bardziej (moim zdaniem) nowoczesnych platform, mimo, że ich staż na rynku jest dużo krótszy. Jakbyśmy wybierali samochód i mówili "ale ten stary nie jest archaiczny, przecież wystarczy, że jesteśmy mechanikami (albo znamy jakiegoś mechanika) i on przecież nam tą klimę raz dwa zamontuje!" - naprawdę szczyt nowoczesności :D

A teraz czepiaj się kolejnych słówek, które Ci nie przypasowały ale już bez odbioru ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ