Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
schogun88
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2018, 09:45

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: schogun88 »


STAN50
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2022, 20:35

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: STAN50 »

MARTYN SERVICE LIMITED TO OSZUSTWO UWAGA

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W czerwcu pojawiło się sporo nowych ostrzeżeń od regulatorów z Europy - łącznie 12 pozycji:
https://forexclub.pl/regulatorzy-z-euro ... ex-crypto/

Przewija się kilka nazw, na które szczególnie warto uważać, bo działają "dynamiczniej" niż inne np. IS Trade czy Alliance Invest.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LukaszO
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2022, 22:01

Ostrzeżenie przed oszustami

Nieprzeczytany post autor: LukaszO »

Witam
Ostrzegam przed tymi oszustami.
Zostałem oszukany przez msp-lmtd.net
Gośc dzwoni z tego nr +48573502630 przedstawił się jako Krystian Świderski akcent wschodni.
Drugi Robert nazwiska nie pamiętam
Nr +48785379515 akcent ten sam.
Wydymali mnie na ponad 10k Euro.
Eh człowiek jaki naiwny i głupi...
Pozdrawiam Lukasz

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Regulator z Belgii ostrzega aż przed 30 scamami:
https://forexclub.pl/belgijski-regulato ... uwazajcie/

Jest tam dosłownie wszystko - kryptowaluty, forex, inwestycje alternatywne... Wiele stron nadal pozostaje aktywnych, a część z nich przewijało się już przez listy ostrzeżeń innych regulatorów z Europy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tym razem ponad 20 ostrzeżeń przed scamami z Wielkiej Brytanii:
https://forexclub.pl/uwaga-na-klony-adm ... trzezenia/

Na liście m.in. klony wykorzystujące dane Admiral Markets i HYCM Capital Markets.

Ogólnie sytuacja nie jest ciekawa. Na miejsce złapanych, wyrasta 3 nowych. Wczoraj odebrałem telefon od "firmy" MW Trust (dzwonił Polak), który twierdził, że współpracują z "światowej klasy giełdą kryptowalut bitmarket" (która upadła 3 lata temu :) ). Oczywiście nie wie skąd ma numer i tylko prosił o e-mail, aby przesłać szczegóły ale niestety "nie miał już czasu rozmawiać", żeby podać adres swojej strony internetowej. Prawdopodobnie dalszą czynnością byłaby rejestracja i wyłudzenie kasy poprzez portfel crypto.

Średnio raz w tygodniu kontaktują się ze mną poszkodowani, którzy stracili w podobny sposób dziesiątki tysięcy. Czasem zaczepiają ich "miłe Azjatki" na Tinderze, Instagramie czy Facebooku, czasem dzwoni jegomość co "ma gadane", a czasem to kwestia podszywania się pod istniejący już biznes. Uważajcie, przestrzegajcie znajomych.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
07 gru 2022, 08:20
Tym razem ponad 20 ostrzeżeń przed scamami z Wielkiej Brytanii:
https://forexclub.pl/uwaga-na-klony-adm ... trzezenia/

Na liście m.in. klony wykorzystujące dane Admiral Markets i HYCM Capital Markets.

Ogólnie sytuacja nie jest ciekawa. Na miejsce złapanych, wyrasta 3 nowych. Wczoraj odebrałem telefon od "firmy" MW Trust (dzwonił Polak), który twierdził, że współpracują z "światowej klasy giełdą kryptowalut bitmarket" (która upadła 3 lata temu :) ). Oczywiście nie wie skąd ma numer i tylko prosił o e-mail, aby przesłać szczegóły ale niestety "nie miał już czasu rozmawiać", żeby podać adres swojej strony internetowej. Prawdopodobnie dalszą czynnością byłaby rejestracja i wyłudzenie kasy poprzez portfel crypto.

Średnio raz w tygodniu kontaktują się ze mną poszkodowani, którzy stracili w podobny sposób dziesiątki tysięcy. Czasem zaczepiają ich "miłe Azjatki" na Tinderze, Instagramie czy Facebooku, czasem dzwoni jegomość co "ma gadane", a czasem to kwestia podszywania się pod istniejący już biznes. Uważajcie, przestrzegajcie znajomych.
Do mnie też dzwonił, Krzysztof Kowalski (z lekko wschodnim akcentem...), nawet podał numer licencji doradcy, jak go zapytałem. Ale takiego nie było w spisie doradców inwestycyjnych...
Ale jego taktyka była ciekawa - od razu mnie zapytał co chcę zrobić z tymi moimi pieniędzmi na koncie. Byłem trochę zaskoczony, bo założyłem, że to człowiek od mojego brokera, ale się szybko zorientowałem, że nie, i zapytałem o jakie pieniądze chodzi, a on że mam 3000 Euro wygranych. To pytam na czym ja to wygrałem, a on że na "automatycznej sesji".
TRAGEDIA CO SIĘ WYPRAWIA!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, to prawda. Nie czuć, aby skala oszustw słabła. Wręcz przeciwnie.

Ostatnio rozmawiałem z osobą, która jako kolejny przypadek straciła nie tylko pierwotny depozyt ale też i została "naciągnięta" na dopłatę do niego w ramach "uiszczenia podatku od zysków", aby móc wypłacić środki z konta. Chyba nie trzeba mówić co było dalej. Czasem udaje się odzyskać kasę ale to zdecydowana mniejszość przypadków.

Tymczasem dwa ostrzeżenia od naszego rodzimego regulatora przed GBC London i Aviz Group:
https://forexclub.pl/gbc-london-oraz-av ... zezen-knf/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lista 30 nowych scamów od brytyjskiego regulatora:
https://forexclub.pl/na-koniec-roku-fca ... -i-crypto/

Wszystkiego dobrego w NR i uważajcie komu wpłacacie $.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tym razem 5 ostrzeżeń od rodzimego KNF. Na czarnej liście lądują: Palo Market, Markets Expert, Donnybrook Consulting Ltd, Safe Investment Group LLC oraz MSP Limited.
https://forexclub.pl/knf-wpisuje-na-lis ... ex-crypto/

Oszuści posługują się wieloma różnymi witrynami. Część z nich została już zablokowana ale bardzo często scammerzy idą na łatwiznę i tylko nieznacznie modyfikują nazwy/strony, tworząc kolejne "brandy".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ