Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To już napisałeś. Zysków żadnych nie było więc to bez znaczenia (taki wabik, nadzieja, że jak dorzucisz do garnka, to potem coś z niego wypadnie).

Pytam o metodę wpłaty - karta, przelew, krypto itd. I kto był odbiorcą przelewu (+ jaki bank, w jakim kraju itd.).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

landsber3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2009, 00:14

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: landsber3 »

Jak zysków nie było . Przecież napisałem, osiągnąłem 30 000 euro przy wpłacie własnej 5 000 euro, chciałem wypłacić 27 000 euro, ale naciągnęli mnie jeszcze na 3 000 euro , czyli 8 000 euro wpłaciłem.
wpłacone było kartą na FIDOR Bank AG 173, 80335 München

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie było, bo to oszuści, a z całą pewnością żadna zawarta transakcja nie miała nigdzie pokrycia. Już w lutym było o nich "głośno":
https://www.bankier.pl/forum/temat_soli ... 48459.html

A wpłaty 3k na KNF, to chyba nawet bez sensu komentować... :)

Ale akurat wpłata kartą to akurat całkiem dobra wiadomość, bo dzięki temu jest szansa na odzyskanie wpłaconych środków. Tutaj możesz przeczytać co i jak:
https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodk ... era-forex/

Trzymam kciuki!
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

landsber3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2009, 00:14

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: landsber3 »

To wszystko już przerobiłem. Myślałem że jest coś innego, w jaki sposób ich dorwać.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Uwaga, jest "nowy" rodzaj scamu.

Wczoraj odebrałem telefon. Przedstawia się Pani Olga, z lekko wschodnim akcentem (ale obecnie to już nie jest nic podejrzanego) jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego. Informuje, że rozmowa jest nagrywana, mówi z jakiego działu dzwoni i informuje, że dostali zgłoszenie od 3 różnych banków z różnych miejscowości, że w dniu dzisiejszym zostały podjęte próby otwarcia kont bankowych i wzięcia pożyczki, dlatego podejrzewają, że miała miejsce kradzież danych. Rzuca paragrafami, opisuje procedurę co nastąpi dalej i w końcu pada pytanie... "w jakich bankach ma Pan konta?".

Nie za bardzo rozumiem jaki ostatecznie mógłby być cel scammerów i co nastąpiłoby później. Na pytanie o możliwość potwierdzenia pani danych osobowych w KNF, odpowiedziała, że oczywiście można to zrobić ale raczej mi i tak nic nie powiedzą, bo to informacje poufne. Jak nalegałem, to nagle się rozłączyła.

Ogólnie patrząc na to z boku - wiadomo, że scamerzy. Regularnie do mnie dzwonią różni naciągacze z w/w listy ostrzeżeń ale tym razem byli zadziwiająco dobrze przygotowani. Uważajcie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
10 sie 2021, 09:16
Uwaga, jest "nowy" rodzaj scamu.

Wczoraj odebrałem telefon. Przedstawia się Pani Olga, z lekko wschodnim akcentem (ale obecnie to już nie jest nic podejrzanego) jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego. Informuje, że rozmowa jest nagrywana, mówi z jakiego działu dzwoni i informuje, że dostali zgłoszenie od 3 różnych banków z różnych miejscowości, że w dniu dzisiejszym zostały podjęte próby otwarcia kont bankowych i wzięcia pożyczki, dlatego podejrzewają, że miała miejsce kradzież danych. Rzuca paragrafami, opisuje procedurę co nastąpi dalej i w końcu pada pytanie... "w jakich bankach ma Pan konta?".

Nie za bardzo rozumiem jaki ostatecznie mógłby być cel scammerów i co nastąpiłoby później. Na pytanie o możliwość potwierdzenia pani danych osobowych w KNF, odpowiedziała, że oczywiście można to zrobić ale raczej mi i tak nic nie powiedzą, bo to informacje poufne. Jak nalegałem, to nagle się rozłączyła.

Ogólnie patrząc na to z boku - wiadomo, że scamerzy. Regularnie do mnie dzwonią różni naciągacze z w/w listy ostrzeżeń ale tym razem byli zadziwiająco dobrze przygotowani. Uważajcie.
Cel jest taki, że potem będą cię namawiać, że muszą sprawdzić, będziesz się logować przez AnyDesk, albo podobny komunikator, i dasz im dostęp do komputera, i oni każą ci się zalogować do swojego banku, i wtedy to już różne scenariusze. Będą ściemniać, że nie widzą co piszesz, i będą mieli dane logowania do twojego banku, albo za pomocą "Zbadaj element" wpiszą inne kwoty, że niby ktoś ci ukradł. I potem np. oferują pomoc i zwrot. Tak samo fejkują zwrot, tylko że ty się niby pomyliłeś i wpisałeś np. 10 razy większą kwotę, bo to niby ty masz wpisywać. I potem chcą zwrotu nadpłaty. A w międzyczasie drugi scamer już ci np. zakłada ci SYSKEY.
Jest wiele odmian tych scamów.
Od dawna one funkcjonują np. w USA IRS scam, gdzie się podszywają pod amerykański US.

Na YT proponuję kanał Kitboga.
Potem YT będzie sam sugerował innych, którzy walczą z tymi scamerami.

Ponieważ można wykorzystać ich pułapkę i im pliki np. wykasować.
Podpowiedzi: Virtual Machine i drugi kolega komputerowiec!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lepiej późno niż wcale. Popularni scammerzy, The Pacifica Group, trafili właśnie na listę ostrzeżeń publicznych KNF:

https://forexclub.pl/the-pacifica-group ... zezen-knf/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kolejny komunikat od KNF. Ponownie spóźniony o conajmniej kilka miesięcy ale może będzie lepiej.

⚠️ Allianz Market na liście ostrzeżeń ⚠️

Uwaga, bo cały czas są aktywni i próbują dodawać "pozytywne opinie" na swój temat na różnych stronach.

https://forexclub.pl/allianz-market-na- ... zezen-knf/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

UWAGA OSTRZEŻENIE!!!
Ktoś wkleja linki polecające do brokera KOT4X.
Broker jest nieregulowany i nie podaje adresu!
Szczegóły w tym poscie:
post1017386.html#p1017386
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy - LISTA OSTRZEŻEŃ

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tym razem trochę dobrych wieści. Na Ukrainie wpadło 3 z 4 szefów tamtejszej kotłowni. Z racji, że oszuści 'skubali' także obywateli Polski, jest szansa, że mieliśmy styczność z ich 'produktami'. Skala działania jest porażająca, bo wyciągali ponoć 10 milionów euro MIESIĘCZNIE, a działali od 2017 roku...

https://forexclub.pl/oszustwa-na-forex- ... esiecznie/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ