Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
pawko15
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2015, 21:25

Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: pawko15 »

Witam, mam pytanie odnośnie brokerów działających w systemie market maker. Jak wygląda w praktyce "konflikt interesów" między brokerem a graczem-klientem? Jeśli na przykład mam rachunek o wartości 10 000PLN i w ciągu miesiąca osiągnę zysk na poziomie 100% to wtedy broker wypowie mi umowę i nie pozwoli na wypłatę środków z rachunku? Jak sytuacja wygląda w przypadku rachunków o wartościach 1 000 000, 10 000 000 PLN? Czy dla takich rachunków ponadprzeciętne zyski rzędu kilkuset procent rocznie będą oznaczały wypowiedzenie umowy? Pytanie zadaje w kontekście działalności polskich brokerów takich jak BOSSAFX, XTB.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Paweł

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To bardziej skomplikowany temat... ;)
Broker MM może zabezpieczać transakcje swoich klientów na rynku międzybankowym, czyli dwóch klientów otwiera po jednej pozycji short na 1.0 lota, a trzeci klient longa na 0.5 lota. Łącznie ekspozycja wynosi 1.5 lota. I wystarczy, że tyle broker zabezpieczy na rynku.

Jeśli skalpujesz lub grasz na danych to prawdopodobnie broker nie zdąży się zabezpieczyć lub zrobi to nieskutecznie (bądź wcale, bo liczy, że i tak stracisz). I wtedy jest konflikt. Wypowiedzenie umowy to ostateczność. Zazwyczaj najpierw szykują szereg innych atrakcji lub po prostu czekają aż ostatecznie i tak wszystko przehulasz;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

HAS
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2015, 21:08

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: HAS »

raposo pisze: (...) lub po prostu czekają aż ostatecznie i tak wszystko przehulasz;).
Czy mogę prosić o rozwinięcie tej myśli?

Awatar użytkownika
greenvince
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2015, 09:17

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: greenvince »

Większość traci kasę - z kilku powodów małe zabezpieczenie, ogromna dźwignia brak wiedzy, brak zarządzania ryzykiem. A więc Broker (MM) statystycznie wie że z jego wpływu do kasy powiedzmy 1 mln złotych zostanie przegranych około 900Tyś. a więc mamy tu 900 tysięcy czystej kasy na wypłaty dla tych którzy mieli te 100 tysięcy i zarobili - statystycznie około dodatkowe niech będzie 300 tysięcy. A wiec 900-300 = 600 tysięcy w kasie firmy. Mam na to własną teorię i moim zdaniem dużej różnicy nie ma między MM a STP ponieważ procent Traderów zarabiających jest ten sam niezależnie od tego czy Handlują na STP czy MM...

Pozdrawiam
G.
Obrazek

HAS
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2015, 21:08

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: HAS »

Dziękuję za odpowiedź, ja jednak zwróciłem uwagę szczególnie na słowo "ostatecznie"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Chodziło mi o to o czym napisał greenvince, a "ostatecznie" sugeruje, że w długim terminie w końcu taki scenariusz się zrealizuje (powiedzmy w 90% przypadków).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Na jednym z wykładów TJM ( wklejony zresztą gdzieś tu na forum ) trzy osoby pracujące u MM pokazują jak mniej więcej wygląda "wyciskanie klienta". Warto obejrzeć dla samej wiedzy.
"Choise, the problem is choise"

HAS
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2015, 21:08

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: HAS »

Arturro pisze:Na jednym z wykładów TJM ( wklejony zresztą gdzieś tu na forum ) trzy osoby pracujące u MM pokazują jak mniej więcej wygląda "wyciskanie klienta". Warto obejrzeć dla samej wiedzy.
Bardzo dziękuję za informacje! Przeszukałem forum po haśle TJM. Ale niestety nic nie znalazłem:(

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Brokerzy MM - konflikt interesów - pytanie

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

HAS pisze:
Arturro pisze:Na jednym z wykładów TJM ( wklejony zresztą gdzieś tu na forum ) trzy osoby pracujące u MM pokazują jak mniej więcej wygląda "wyciskanie klienta". Warto obejrzeć dla samej wiedzy.
Bardzo dziękuję za informacje! Przeszukałem forum po haśle TJM. Ale niestety nic nie znalazłem:(
powinno być TJS a nie TJM :roll:

proszę bardzo :wink:
może nie ma w wątku konkretnego linku do video o osobach pracujących u MM, ale napewno znajdziesz wiele ciekawych rzeczy o TJS...
http://forex-nawigator.biz/forum/tradin ... 27018.html

tu jest konkretny film, o który pytałeś/szukałeś :D
http://www.inwestortv.pl/film/praktyki- ... 102015,124
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ