Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 13:33
Okej no to powiedz mi co ja takiego złego robię wyjaśnij mi że dlaczego dwa trzy miesiące jest okej zarabia się ładny pieniądz stabilnie a później przychodzi jeden miesiąc i wszystko w diable biorą nie jestem nowicjuszem w stronę techniczną znam ale czasami niestety czary się dzieją na wykresach
Strategia, system okresowo zmienia swoja skuteczność, profit factor i zmienia sie krzywa kapitału.
Też tak mam. Co robię? okresowo właśnie optymalizuje pod względem parametrów a potem sprawdzam na backtestach i docelowo na live
Tak ze wszystko jest u Ciebie w porządku, staraj sie jak najmniej stracić profitu wypracowanego wcześniej.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 06:58
Witam.
Kolejny przykład Dell GBPUSD zamknięty na 1.21670 i o dziwo wykres runął po tym o 35pips i dalej spada....
Na kablu powiem szczerze nic nadzwyczajnego się nie stało są dni że mocno konsoliduje się cały dzień po twoim SL jeszcze 3 razy walił w opór na LT przez godzine. Potem od 15.30 podobnie tym razem kanał spadkowy do końca dnia... A dzisiaj to samo znów w górę.
Dlaczego nie poprawiłeś S później ? Opór szedł po wznoszącej LT. Strategia dobrze określiła kierunek praktycznie odrobiłbyś SL i zarobiłbyś
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 06:58
Witam.
Sytuacja z dzisiaj. Short na BTCUSD z 1723.36 SL 17260 stoi wykres nic się nie dzieje aż nagle szpila do mojego SL i wykres wracali już jest 17214.... PRZYPADEK... Nie... oni tak działają inaczej nikt by się nie bawił w prowadzenie tego biznesu dla chętnych screen z wykres
Ale tak było u Twojego brokera czy sprawdzałeś u innych?
Jeżeli taka cena była tylko u Twojego to składaj reklamację.
Jeżeli wszędzie to grubasy widzą, gdzie większość leszczy stawia SL i je koszą. Zmień sposób stawiania SL aby nie był schematyczny i podobny jak u większości graczy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6865
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: baxik »

nawiazujac do tytulu
nie piszcie bzdur bo to czysta fikcja
poprasze choc 1dno info na forum to te bzdure skomentuje bo tu nie udzielam się wcale
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

baxik pisze:
25 sty 2023, 12:48
nawiazujac do tytulu
nie piszcie bzdur bo to czysta fikcja
poprasze choc 1dno info na forum to te bzdure skomentuje bo tu nie udzielam się wcale
To tylko statystyka niewiele uwzględniająca. na 100 początkujących powiedzmy optymistycznie 95 uwali pierwsze depo. A jak liczą tych 5 ? Co się stanie jak każdy z nich otworzy po 4 małe rachunki i uwali je w ramach testów to co im wyjdzie. Moim zdaniem do du...y z takim liczeniem
"If music is dying musicians are killing it" - MP

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6865
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: baxik »

SEROL666 pisze:
25 sty 2023, 13:35
baxik pisze:
25 sty 2023, 12:48
nawiazujac do tytulu
nie piszcie bzdur bo to czysta fikcja
poprasze choc 1dno info na forum to te bzdure skomentuje bo tu nie udzielam się wcale
To tylko statystyka niewiele uwzględniająca. na 100 początkujących powiedzmy optymistycznie 95 uwali pierwsze depo. A jak liczą tych 5 ? Co się stanie jak każdy z nich otworzy po 4 małe rachunki i uwali je w ramach testów to co im wyjdzie. Moim zdaniem do du...y z takim liczeniem
to moja ocena
post1039542.html#p1039542
no i to wlasnie dobre podsumowanie :564:
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

SEROL666 pisze:
25 sty 2023, 13:35
baxik pisze:
25 sty 2023, 12:48
nawiazujac do tytulu
nie piszcie bzdur bo to czysta fikcja
poprasze choc 1dno info na forum to te bzdure skomentuje bo tu nie udzielam się wcale
To tylko statystyka niewiele uwzględniająca. na 100 początkujących powiedzmy optymistycznie 95 uwali pierwsze depo. A jak liczą tych 5 ? Co się stanie jak każdy z nich otworzy po 4 małe rachunki i uwali je w ramach testów to co im wyjdzie. Moim zdaniem do du...y z takim liczeniem
Owszem, mówi. 15 lat temu było to ok 90% rachunków, a więc jest poprawa. Wynika to m.in. z tego, że dziś mniejsza ilość ludzi wchodzi na tzw. "pałę".
4 różne rachunki ? owszem można, ale u różnych brokerów, u jednego nie, więc zaniża ogólny wskaźnik, a nie tego samego. (inna sprawa, że uwalić 4 to niezły wynik - tylko po co 4?)
Oczywiście jeden ma kapitał 2 tys., a inny 200 tys., ale większość przeważająca zaczyna z tym małym kapitałem. Początkujący zawsze te statystyki pogarszają. Kiedyś było słynne powiedzenie 3X90, które oznaczało, że 90% traderów traci 90% swojego kapitału w ciągu 90 dni.
Dziś jest trochę lepiej, bo traderzy są lepiej przygotowani, mają podstawy teorii, które dają im brokerzy w darmowych szkoleniach. A te są wdrażane właśnie dzięki tej statystyce m.in.

Oczywiście nawet jak rachunek ma stratę 2 zł to jest zaliczany jako stratny, ale ten co ma zysk 2 zł jest zyskowny, ale ta statystyka średnio pokazuje tendencję w czasie. Wyniki są coraz lepsze - coraz więcej jest zyskownych traderów w ich ogólnej masie. Sądzę też, że oni mają znacznie większe kapitały niż ci co zaczynają przygodę z forex, oczywiście srednio biorąc.

Aha, żeby nie było nieporozumień - statystyka dotyczy tylko REAL rachunków.

post1039543.html#p1039543

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

trisidginto pisze:
25 sty 2023, 15:07
Owszem, mówi. 15 lat temu było to ok 90% rachunków, a więc jest poprawa. Wynika to m.in. z tego, że dziś mniejsza ilość ludzi wchodzi na tzw. "pałę".
4 różne rachunki ? owszem można, ale u różnych brokerów, u jednego nie, więc zaniża ogólny wskaźnik, a nie tego samego. (inna sprawa, że uwalić 4 to niezły wynik - tylko po co 4?)
Oczywiście jeden ma kapitał 2 tys., a inny 200 tys., ale większość przeważająca zaczyna z tym małym kapitałem. Początkujący zawsze te statystyki pogarszają. Kiedyś było słynne powiedzenie 3X90, które oznaczało, że 90% traderów traci 90% swojego kapitału w ciągu 90 dni.
Dziś jest trochę lepiej, bo traderzy są lepiej przygotowani, mają podstawy teorii, które dają im brokerzy w darmowych szkoleniach. A te są wdrażane właśnie dzięki tej statystyce m.in.

post1039543.html#p1039543
Po co 4? A może 14 ? i Jeszche kilka w trakcie uwalania :wink:
https://www.myfxbook.com/members/chjnbl
Długo nie szukałem. A jak już sobie tak piszemy to liczba stratnych znacząco spadła po ograniczeniu dźwigni na świecie jak dobrze pamiętam. Osobiście lubię posłuchać historii ludzi na fx. Z 5-6 razy miałem osobiście kontakt z ex-traderami to powiem szczerze nie mieli szans na sukces a jedynie na kolejne wyzerowane konto.
- Moim zdaniem ponad 50% tych co dotknęli się FX to są ciekawscy podeszli do tematu poklikali sobie na MT i odpuścili po kilku miesiącach reszta wykrusza się z czasem dopiero te kilka procent po latach coś osiąga.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
25 sty 2023, 15:59
trisidginto pisze:
25 sty 2023, 15:07
Owszem, mówi. 15 lat temu było to ok 90% rachunków, a więc jest poprawa. Wynika to m.in. z tego, że dziś mniejsza ilość ludzi wchodzi na tzw. "pałę".
4 różne rachunki ? owszem można, ale u różnych brokerów, u jednego nie, więc zaniża ogólny wskaźnik, a nie tego samego. (inna sprawa, że uwalić 4 to niezły wynik - tylko po co 4?)
Oczywiście jeden ma kapitał 2 tys., a inny 200 tys., ale większość przeważająca zaczyna z tym małym kapitałem. Początkujący zawsze te statystyki pogarszają. Kiedyś było słynne powiedzenie 3X90, które oznaczało, że 90% traderów traci 90% swojego kapitału w ciągu 90 dni.
Dziś jest trochę lepiej, bo traderzy są lepiej przygotowani, mają podstawy teorii, które dają im brokerzy w darmowych szkoleniach. A te są wdrażane właśnie dzięki tej statystyce m.in.

post1039543.html#p1039543
Po co 4? A może 14 ?
To juz ci tłumacze. W Alior mam W20 dostepny bez swapów i z w miare małym spredem. W XTB zakup akcji bez prowizji, w TMS brak swapów na CFD na indexy a w Tickmill bardzo małe spready na majorsy i główne indexy. W dodatku ropa czy gaz nie są rolowane. Kapujesz już?

Awatar użytkownika
ra121pl
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2023, 20:25

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: ra121pl »

Witam

Postanowiłem ponownie założyć konto, miałem tutaj kiedyś konto w 2008 roku. Wracając do wątku. Przyjrzyjmy się raportowi KNF'u:
https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponent ... x_2020.pdf

Jest wyraźnie napisane, że klienci detaliczni stanawią 99,3% osób uczestniczących w rynku, a więc ciężko powiedzieć kim są te osoby lub instytucje w pozostałych 0,7%. Ktoś mógłby zarzucić argument, że to banki, wielkie instytucje finansowe, które kontrolują rynek, ale znowu w raporcie mamy, że klienci detaliczni obracają rynkiem na poziomie 76,3%. Z tego wynika, że te pozostałe 0,7% instytucji obraca rynkiem 23,7%. Domyślam, się, że ten raport dotyczy Polski bo światowe obroty Forex'u w ciągu jednego dnia są wielkości 6,6 biliona dolarów USA (wikipedia).

Z raportu wynika jasno, że ilość osób zarabiających plasuje się na ok 20% ogółu. Gdzieś tam wcześniej pojawił się argument, że tylko z tego 20% jest tak naprawdę 1% osób zarabiających itd. Przejdziemy do tego dalej, może być i tak i tak.

I teraz jest to wprawdzie statystyka, ale popatrzmy na rezydentów polskich w 2020 roku.
8861 osób zarobiło 162 889 895 zł, średnio 18 383 zł. (tu jest jakaś delikatna pomyłka, ale nie ważne).

I teraz co to oznacza. To oznacza, że mogła być powiedzmy jedna osoba, kilka, kilkanaście, które zarobiły tylko 1 zł, 2 zł albo 10 zł w ciągu całego roku. Jeżeli tak, to kolejne osoby, równoważnie kilka, kilkanaście z nich musiałyby zarobić 2 * 18383 zł = 36 766 zł, aby zrównoważyć średnią.

No dobrze, może być przypadek, że w tych 8861 osób powiedzmy 8200 osób zarobiło kwotę wysokości 1 zł - 500 zł, pozostałe zaś osoby 661 osób zarobiły kwotę rzędu 240 226 zł.

Nie wiadomo kto, ile i jaka jest rozpiętość finansowa tych zarobków. Osobiście raczej skłaniałbym się do tego, że na Forex można zarobić, ale w ramach inwestowania, nie wiem może 10-30% rocznie. Ciężko powiedzieć. No rodzi się pytanie czy można zarobić na Forex, nie wiem wielokrotność kapitału w ciągu krótkiego okresu czasu? Jeżeli odpowiedź brzmi nie, no to w takim razie bez kapitału nie ma co się Forex'em w ogóle zajmować, dla przeciętnego zjadacza chleba, takim jakim jestem ja. Szkoda czasu, energii i zapału. Lepiej zainwestować w coś innego.

Bardzo przykre i smutne jest to, jeżeli ktoś stracił swój kapitał w ramach niewiedzy, wykorzystania nieuczciwych ludzi, ogólnej takiej nagonki na forex, że szybko zarobisz, świecidełka, ładna platforma, wykresy itd. Współczuję, ale nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji można się podnieść. To nie koniec świata, jeżeli nawet popadliśmy w długi i nie możemy z nich wyjść. Też mi się to bardzo podoba, tzn pisanie i tworzenie wskaźników, programowanie, tworzenie robotów, badania statystyczne odnośnie różnych rzeczy, na przykład czy dana formacja świecowa działa tylko i wyłącznie na podstawie analizy technicznej. Ku mojemu zaskoczeniu w jednej formacji świecowej okazało się, że nie w ogólnym rozrachunku, ale nie da się ukryć, że Forex zajmuje bardzo wiele czasu, trzeba być bardzo cierpliwym na naukę platformy MT4, języka MQL5, aby samemu sobie pisać proste programy i sprawdzać wyniki.

ODPOWIEDZ