Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

alinoe pisze:
07 sty 2023, 16:12
Ludzie tracą bo to gra o sumie ujemnej. Wystarczy zrobić proste obliczenie: przyjąć określoną stałą ilość pipsów zysku i straty na każdej pozycji odejmując jednocześnie ..........
Totolotka czy zakadów sportowych jeszcze nie zabronili to i spekuacji nie zabronią. Pzynajmniej mam taką nadzieję. :wink:
Mogliby tylko zrobić porządek ze szkoleniowcami, mentorami, moim zdaniem takie praktyki powinny być zakazane i karalne. Ja rozumiem obsluga platformy, podstawowe informacje co to świeczka, jak liczyć ryzyko ale to robią brokerzy za darmo przy okazji przedstawiania swojej oferty, z której nikt nie każe nam korzystać. I tyle.
Oczywiście że to forma zakładu z ustalonym ryzykiem od 0 do 100% depo wedle uznania. Jeżeli chodzi o szkolenia to niestety "taki mamy klimat"... . Nie jestem za regulacjami rynkowymi
Powiem wam cos spotykam jakoś niecały rok temu kuzyna co napier...ala mi o krypto. Więc się go pytam skąd on takie rzeczy wie że to urośnie a to spadnie ? A on mi na to że kupił najlepszy kurs jaki jest w Polsce u Phila Koniecznego. Myślałem że z krzesła spadne... nawet tego nie prostowałem. Spotykam go na święta morda w kubeł i nic a nic o krypto nawet nie chce słyszeć.
Kolejny zawodnik przeszedł szkolenie przeczytał jedna książkę o FX - wtedy 4 lata "doświadczenia" na fx walnął Shorta na Japończykach - oczywiście pod prąd - wtedy na depo jakieś 30K. DD sięgnęło 23K otarł się o Stop out... w efekcie końcowym po tygodniach wyszedł na plus 1K w chole..rę zadowolony. WTF?

Jeszcze kilkanaście lat temu na schemat Ponziego nabierali się ludzie. Tak więc wszystkiej maść gówno trenerzy, kołcze i szkoleniowcy doprowadzają do finansowej ewolucji narodu. Czasem pisząc o nich komuś uratujemy skórę ale wierzcie mi mój kuzyn przeczytał opinie o IK, philu i innych na NASZYM FORUM a i tak wywalił kasę na szkolenie i jak na razie minus 60K na krypto :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

stacyjka
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:36

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: stacyjka »

Witam.
Sytuacja z dzisiaj. Short na BTCUSD z 1723.36 SL 17260 stoi wykres nic się nie dzieje aż nagle szpila do mojego SL i wykres wracali już jest 17214.... PRZYPADEK... Nie... oni tak działają inaczej nikt by się nie bawił w prowadzenie tego biznesu dla chętnych screen z wykres

Kolejny przykład Dell GBPUSD zamknięty na 1.21670 i o dziwo wykres runął po tym o 35pips i dalej spada....

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 06:58
Witam.
Sytuacja z dzisiaj. Short na BTCUSD z 1723.36 SL 17260 stoi wykres nic się nie dzieje aż nagle szpila do mojego SL i wykres wracali już jest 17214.... PRZYPADEK... Nie... oni tak działają inaczej nikt by się nie bawił w prowadzenie tego biznesu dla chętnych screen z wykres

Kolejny przykład Dell GBPUSD zamknięty na 1.21670 i o dziwo wykres runął po tym o 35pips i dalej spada....
Hej poproszę oba przypadki na screenshot'a
"If music is dying musicians are killing it" - MP

stacyjka
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:36

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: stacyjka »

Proszę bardzo

Ja osobiście tracę 95% pozycji zabezpieczonych SL w ten sposób że świeczka dotyka stop lossa i po ptakach jedynie zabezpieczone pozycje wysokim depo utrzymują się w miarę do czasu wypracowania zysku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 12:54
Proszę bardzo

Ja osobiście tracę 95% pozycji zabezpieczonych SL w ten sposób że świeczka dotyka stop lossa i po ptakach jedynie zabezpieczone pozycje wysokim depo utrzymują się w miarę do czasu wypracowania zysku
Słuchaj, to że tobie wycina 95% SL-ów świadczy jedynie o tym, że stawiasz SL w takich miejscach, które cena ma tendencje do retestowania. To nie świadczy o tym, że ktoś poluje na twoje SL, tylko o tym, że ty nie wiesz co robisz. Cena nie ma obowiązku nie wycinania twoich SL, bo ty uważasz, że tam nie wróci...
Niczego nie pokazałeś co by nie było normalnym zachowaniem ceny na M5 i M1.
Jesteś typowym przykładem człowieka, który uważa, że cena powinna robić to co on chce i szuka winnych na zewnątrz. I do tego niczego się nie uczysz.
Nie szukaj winy na zewnątrz!
Szukaj błędu u siebie!

PS. Patrząc na BTCUSD, to ty nie masz bladego pojęcia co robisz.
Sprzedajesz na M1, kiedy na M15 jest wyraźny trend wzrostowy z wyraźnymi sygnałami, że nie jedziemy w dół teraz na krótkich interwałach.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2023, 13:45 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

stacyjka
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:36

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: stacyjka »

Okej no to powiedz mi co ja takiego złego robię wyjaśnij mi że dlaczego dwa trzy miesiące jest okej zarabia się ładny pieniądz stabilnie a później przychodzi jeden miesiąc i wszystko w diable biorą nie jestem nowicjuszem w stronę techniczną znam ale czasami niestety czary się dzieją na wykresach

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 12:54
Proszę bardzo

Ja osobiście tracę 95% pozycji zabezpieczonych SL w ten sposób że świeczka dotyka stop lossa i po ptakach jedynie zabezpieczone pozycje wysokim depo utrzymują się w miarę do czasu wypracowania zysku
Kto jest twoim guru?

stacyjka
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:36

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: stacyjka »

Nie bardzo rozumiem, nie mam żadnych mentorów. Wiedza i doświadczenie.....

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 13:39
Nie bardzo rozumiem, nie mam żadnych mentorów. Wiedza i doświadczenie.....
Ten gbpusd co pisałeś wcześniej cena 2167 na podstawie czego otworzyłeś sell

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

stacyjka pisze:
09 sty 2023, 13:33
Okej no to powiedz mi co ja takiego złego robię wyjaśnij mi że dlaczego dwa trzy miesiące jest okej zarabia się ładny pieniądz stabilnie a później przychodzi jeden miesiąc i wszystko w diable biorą nie jestem nowicjuszem w stronę techniczną znam ale czasami niestety czary się dzieją na wykresach
Patrząc na BTCUSD, to ty nie masz bladego pojęcia co robisz.
Sprzedajesz na M1/M5, kiedy na M15 jest wyraźny trend wzrostowy z wyraźnymi sygnałami, że nie jedziemy w dół teraz na krótkich interwałach.
Zachowanie ceny jest zmienne - to nie są żadne czary, tylko tak się cena zachowuje.
Trzeba zawsze patrzeć i być gotowym na gwałtowną zmianę charakterystyki danego rynku.

PS. Jeżeli piszesz, że tradujesz 12 lat, to ile czasu dziennie na to poświęcasz? I na studiowanie wykresów?
Skoro się dziwisz, że zachowanie ceny się zmienia i widzisz jakieś czary, to piszesz jak nowicjusz, który jeszcze niczego nie widział, i uważa, że cena powinna się jakoś zachowywać i że istnieją jakieś normalne zachowania i nienormalne?

PPS. A, i jeszcze jedno - w trejdingu właśnie sztuką jest nie stracić tego, co się wcześniej zarobiło!!!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ