Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

No i jak Panowie, po tylu latach ? Widzę, że forum się wyludniło... czyżbyście znaleźli sobie inne zajęcia ? Ktoś może się pochwalić, czy nadal zarabia, czy też wszyscy przeszli do Zaorskiego ? :)
"Choise, the problem is choise"

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Arturro pisze:
11 cze 2022, 00:00
czy też wszyscy przeszli do Zaorskiego ? :)
A to u Zaora wszyscy zarabiają? Jakoś nie widze milionerów z TJS :d
Widze za to "ubranych" w akcje mPay :d :d :d

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Cblondyn pisze:
11 cze 2022, 08:42
Arturro pisze: ↑
sob 11-06-2022, 0:00
czy też wszyscy przeszli do Zaorskiego ? :)

A to u Zaora wszyscy zarabiają? Jakoś nie widze milionerów z TJS :d
Widze za to "ubranych" w akcje mPay :d :d :d
Ale widzę, że na forum już prawie się nic nie dzieje, za to widzę, że u niego, a raczej wokół niego jest mnóstwo tematów, dyskusji, grup itd. itp. Więc to czy ktoś tam zarabia czy nie, nie było clou mojego wpisu.

A co do tego czy ktoś zarabia czy nie, wczoraj przeczytałem wątek od początku i tak mnie naszła myśl, czy przestali zarabiać i sie wycofali, czy zarabiają już tyle, że wolą nie tracić czasu na czytanie wypocin "osób na tym forum gdzie 80%-90% ma mniej niż 1k w inwestycjach i zero oszczędności"

A co do mPay czyżby myśleli, że będzie powtórka z rozrywki jak z PayPalem ? Powiesz coś więcej na ten temat ?
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Na początku pomyślałem, że deskorolkarz założył trading room nie wiedząc jak mam rozumieć "przechodzenie do niego". Ty piszesz o tematach, dyskusjach i grupach. Nie bardzo wiem po co to komu. Miałem kiedyś konto na facebooku ale szybko się zorientowałem, że ta tzw. polska scena traderska to taka foreksowa gówniarzeria kręcąca się wokół liderów, kierowników grup, youtuberów, samozwańczych guru i mentorów. Czyli że nic się tam nie zmieniło?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Arturro pisze:
11 cze 2022, 11:58


A co do mPay czyżby myśleli, że będzie powtórka z rozrywki jak z PayPalem ? Powiesz coś więcej na ten temat ?
Tutaj o tym jak do tego doszło :)
https://www.youtube.com/watch?v=Z-NgJT9kYw4&t=2438s

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

alinoe pisze:
11 cze 2022, 12:41
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Na początku pomyślałem, że deskorolkarz założył trading room nie wiedząc jak mam rozumieć "przechodzenie do niego". Ty piszesz o tematach, dyskusjach i grupach. Nie bardzo wiem po co to komu. Miałem kiedyś konto na facebooku ale szybko się zorientowałem, że ta tzw. polska scena traderska to taka foreksowa gówniarzeria kręcąca się wokół liderów, kierowników grup, youtuberów, samozwańczych guru i mentorów. Czyli że nic się tam nie zmieniło?
Szwajcar był na konkursie TJS zrobił chyba 65% w dwa tyg. i wygrał. I na tym można by skończyć. Szwajcar powiedział że większość uczestników TJS to amatorka, nie miał absolutnie konkurencji. Może się zmieniło.. znając życie jak ktoś coś potrafi to żaden TJS czy inna grupa nie jest mu potrzebna
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Arturro pisze:
11 cze 2022, 11:58
Cblondyn pisze:
11 cze 2022, 08:42
Arturro pisze: ↑
..............
Widze za to "ubranych" w akcje mPay :d :d :d
Ale widzę, że na forum już prawie się nic nie dzieje, za to widzę, że u niego, a raczej wokół niego jest mnóstwo tematów, dyskusji, grup itd. itp. Więc to czy ktoś tam zarabia czy nie, nie było clou mojego wpisu.
A co do tego czy ktoś zarabia czy nie, wczoraj przeczytałem wątek od początku i tak mnie naszła myśl, czy przestali zarabiać i sie wycofali, czy zarabiają już tyle, że wolą nie tracić czasu na czytanie wypocin "osób na tym forum gdzie 80%-90% ma mniej niż 1k w inwestycjach i zero oszczędności"
- Struktura forum stworzyła bałagan aby nowy coś znalazł to musi się "trochę" pokręcić aby zorientować gdzie co jest.
- Gro ludzi zabiera się do tematu w nieodpowiedni sposób po kilku miesiącach odpadają w dziale forex journal jest ich na pęczki
- większość poprzenosiła się na appki na telefonach i na 6 calowych monitorkach "rozwalają" rynek :lol: z reguły czekając aż jakiś lider, gury wyśle sygnał.
- na rynku walczą roboty. Nawet Ducas strzelił sobie w stopę zrobili kiedyś konkurs na zasadzie: Zrób zarabiające EA i jak wygra to z innymi to dostaniesz 6000USD - bezwarunkowo, jest też konkurs dla osób którzy analizują wykres jak wygrasz to dostaniesz 500USD pod warunkiem że twój obrót na rachunku to chyba 20 lotów 8) .
- od kilku lat mamy nowy rodzaj walut ludzie oszaleli i polecieli na "złotego cielca" zwabieni krociowymi zyskami przez mitycznych predyktorów, Góró z dupy wziętych, których rynek wyczarował a my nigdy wcześniej o nich nie słyszeliśmy. My raczej zajmujemy się tradycyjnymi rynkami więc fala krypto fanów nas omija
- średnio jest sens pisać, bo dla kogo. Najlepiej działały journale gdzie ktoś liderował z odpowiednimi umiejętnościami
"If music is dying musicians are killing it" - MP

casper
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2005, 16:16

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: casper »

Raczej znak czasu - fora tradycyjne straciły na rzecz yt, fb, tw, telegrama itp.
Po drugie forex stracił na rzecz krypto, a nawet tradycyjnej giełdy.
Po trzecie spadek popularności forexu - polskich brokerów ubywa zamiast przybywać, a ci co jeszcze są to na serwerach więcej wiatru niż klientów się kręci ;)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

casper pisze:
11 cze 2022, 16:59
Raczej znak czasu - fora tradycyjne straciły na rzecz yt, fb, tw, telegrama itp.
Po drugie forex stracił na rzecz krypto, a nawet tradycyjnej giełdy.
Po trzecie spadek popularności forexu - polskich brokerów ubywa zamiast przybywać, a ci co jeszcze są to na serwerach więcej wiatru niż klientów się kręci ;)
Dla mnie te kanały to śmiech jak ludzie zaczną nadawać to robi się wielki chaos i słowotok na 6 calach ludzie trejdują a potem się dziwią że nie widzieli trendu. Funkcjonowanie jako trader na telefonie to żart. No może ktoś kto ma przygotowany plan przed kompem egzekucję tych zamiarów wykonuje na telefonie. Jedyna opcja gry na telefonie to czekanie na sygnał od zawodowego tradera.

Co do krypto to będzie znów płacz i zgrzytanie zębami i tu znów grono tracących się powiększy. Jak piszę te słowa BTC/USD "maca" miesięczne wsparcie, które pewnie przebije jak fed za kilka dni podniesie stopy.
Do tego nie zgodzę się że forex stracił bo obroty na FX rosną a wartość Cyfrowych walut spada. Tak dla porównania wszystkie do kupy wzięte krypto jest warte mniej więcej tyle co pół firmy Apple wiec szału nie ma. Do tego giełdy - większość notowała notowała spore obroty. Poczytajcie to jak cyfrowe zabawki NFT tracą na wartości:
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... zl/2p0g1e2

Większość polskich brokerów niestety nie oferuje dobrych rozwiązań do tego od 1 lipca mogą ci przetrzepać konto bankowe ot tak. Więc trzymanie kasy w PL jest wręcz nierozsądne

Ludziom się marzy szybka kasa na forex, klikając na telefonie w drodze do roboty czy tam w przerwie obiadowej oczywiście jako DAY-Trader ! Na krypto podobnie HYPE i celebryci sprawili że na szczycie dołączyła ulica, dobił kosmiczny kowboj i dostawca netu i ludzie oszaleli wyłączyli zdrowe myślenie nawet jak BTC straciło 50% rynek kilka miesięcy pózniej dał im 2 szansę - amatorzy wierzą w technologię. Kilku farciarzy co przypadkiem kupią dobry token zarobią pewnie sporo a reszta te "95%" dostanie po tyłku.

Z tym znakiem czasów to się zgodzę ludzie stają się wygodni myślą, że jakiś guru czy też szkoleniowiec sprzeda im łatwą ścieżkę bo kurs kosztuje 5.000 złotych to uczyni z niego Boga Tradingu wystarczy spojrzeć na komentarze pod filmami szkoleniowców jak nie sprawdziły się ich prognozy.
Przyszli by do nas to by zobaczyli ile to trwa zanim "narodzi się" zarabiający trader.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nie za bardzo wiem gdzie zamieścić text i postanowiłem tu napisać. Oglądałem stream jednego z "wyznawców" Zaora podczas tradingu na real. Otóż ten koleś narysował kanał spadkowy (dwie linie po dołkach i szczytach) i postanowił rozegrać szorta po odbiciu od górnej bandy. Gdy mu napisałem, że to klasyczne AT czyli zagranie na odbicie od górnej bandy to napisał, że to nie jest żadne AT. I że sam na to "wpadł" :D
Ktoś coś z tego rozumie? To czym w taki razie jest AT w rozumieniu "wyznawców" Zaora? Przecież to przykład skrajnej ignorancji i braku wiedzy w temacie :)

ODPOWIEDZ