Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ForexMafiaKartel
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:29

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: ForexMafiaKartel »

ZielonaMgielka pisze:
ForexMafiaKartel pisze:
por. Borewicz pisze:Stopy by się zrealizowały bez problemu gdyby było więcej chętnych na sprzedaż franków, a tych z oczywistych względów było niewielu.
Czy w 2011 tuż po ogłoszeniu decyzji o interwencji szwajcarskiego banku centralnego otwierałeś zlecenia na spadek franka i realizowały się one bez problemu?

Tak jest, w admiral markets. Tak samo wchodzily na 3 krotnej interwencji BOJ w 2011 i 2012. Mozna gdybac o MM ale obecnie MM dalo Ciala a fizycznie to Oni są druga stroną transakcji wiec nie kumam skąd brak realizacji.

Pare lat temu gralo sie nawet na tzw ''dane'' i jakos nikt nie jeczal o poslizgach i nagle porobily sie ''poslizgi'' u MM. Zlecenia limit by byly gdyby szlo to takim tempem jak interwencja w 2011, czyli nie od razu ''jeb tysiac pips'' tylko pare godzin, nie pamietam dokladnie ale w ciagu godziny zrobili cos kolo 400 ale nie bylo to nagle ''jeb'' tylko normalne skupowanie z parciem non stop do góry, więc ku.... sory ale ty Zielona Mgielko piszesz o eurchf ale ludzie mieli tysiace zlecen limit na innych parach z chf jak gbpchf, usdchf, chfjpy, audchf, cadchf, tutaj bylo mnnostwo przeroznych zlecen na spadki jak i na wzrosty a i tak ch... z tego, wiec jak to wyjasnisz? :)
MM to nie wolontariat. Nie bedzie wrzucal zlecen na rynek kiedy nie ma ich w interbanku bo ich nie zahedguje. To by bylo zwykle samobojstwo.
To nie ma znaczenie na jakiej parze grales kiedy w mianowniku jest CHF.
Poslizgi byly, sa i beda i nie ma to nic wspolnego z MM tylko z brakiem plynnosci. Ile razy mozna o tym pisac zanim to zrozumiesz? ... wyjascic Ci to na podstawie warzywniaka ?

Poczytaj troche (nawet wiecej niz troche) o rynku miedzybankowym zanim odpiszesz.
Bzdura, to tak jak w kasynie, ludzie znalezli trick na jego przechytrzenie to trzeba bylo znalezc metody by nie dac sie przechytrzyć, tak samo bylo z MM pare lat temu. Ludzie znalezli prosta metodę na dane gdzie usdjpy reagowalo najplynniej i sie to gralo, a teraz to nie do pomyslenia. W zasadzie trader non stop zmaga się z huraganem, nie dosc, ze rynek sam w sobie ject ciezki to nawet banki centralne robią ze wszystkich wielkiego wała. Nie mozliwe jest by w sekunde cos spadlo 2000 pips. no nie ma kur... szans, chyba ze robi sie wałka na globalną skale. Kiedys jak robili tego typu wały to przynajmniej robili to po woli by ludzie połapali noże ale teraz noży nie trzeba było bo mozna bylo zrobic cos prostrzego, cos czego nie wymaga obecnosc tradera na rynku, mozna bez jego wiedzy zrobic mu debet taaaki, ze nawet lapiac noże za chiny ludowe by takiego nie zrobil. Piękna metoda. :clap: Rynek ciągle zaskakuje, tzw, sory, nie rynek tylko thomas jordan i paru innych hahmenciarzy z bankow centralnych. Ciekawe jest czemu eurchf nie spadl do zera? no czemu tego nie zrobili? przeciez nie bylo tam zadnych zlecen? Dla mnie to wygląda jak BAD TICK na globalną skalę :) tyle w temacie. Milego weekendu.
Obrazek

W ciągu 5 lat straciłem na Forexie 30 tysięcy (xtb,admiral,armada,tms,alior,bossa), a Ty?

Skończyłem z forexem real dnia 13 marca 2015.

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

W 2011 dojście do poziomu 1.2 trwało raptem 10-15 minut tak gwoli ścisłości. Później poszło trochę w górę i wróciło znów do poziomu 1.2.
W 2015 trwało to znacznie krócej bo jakieś kilka minut do dołka (ale to pewnie zależy od brokera bo sytuacja była ekstremalna), więc nie przesadzaj za tą sekundą :)

ForexMafiaKartel
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:29

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: ForexMafiaKartel »

por. Borewicz pisze:W 2011 dojście do poziomu 1.2 trwało raptem 10-15 minut tak gwoli ścisłości. Później poszło trochę w górę i wróciło znów do poziomu 1.2.
W 2015 trwało to znacznie krócej bo jakieś kilka minut do dołka (ale to pewnie zależy od brokera bo sytuacja była ekstremalna), więc nie przesadzaj za tą sekundą :)
Posluchaj, zalaczam Ci obrazek minutowy ze zniesienia bariery na eurchf 15 stycznia, jak widzisz trwalo to nie wiecej jak jedną minutę ponieważ nie mam wykresu sekundowego, ale trwalo to sekunde. to raz

dwa, zalaczam Ci obrazki D1 i h4 z interwencji w 2011, niestety nie moge nigdzie znalezc kwotowan h1 z tego okresu.

-- Dodano: 07 lut 2015, 20:19 --

a tak dla draki o to co sie dzialo w bossie na 15 minutowym bo niestety 5minutowy tutaj nie dziala w tamtym okresie, 2000 pips w dol, 2000pips w gore itd, w ogole nie wałek :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

W ciągu 5 lat straciłem na Forexie 30 tysięcy (xtb,admiral,armada,tms,alior,bossa), a Ty?

Skończyłem z forexem real dnia 13 marca 2015.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

ForexMafiaKartel pisze:
por. Borewicz pisze:W 2011 dojście do poziomu 1.2 trwało raptem 10-15 minut tak gwoli ścisłości. Później poszło trochę w górę i wróciło znów do poziomu 1.2.
W 2015 trwało to znacznie krócej bo jakieś kilka minut do dołka (ale to pewnie zależy od brokera bo sytuacja była ekstremalna), więc nie przesadzaj za tą sekundą :)
Posluchaj, zalaczam Ci obrazek minutowy ze zniesienia bariery na eurchf 15 stycznia, jak widzisz trwalo to nie wiecej jak jedną minutę ponieważ nie mam wykresu sekundowego, ale trwalo to sekunde. to raz

dwa, zalaczam Ci obrazki D1 i h4 z interwencji w 2011, niestety nie moge nigdzie znalezc kwotowan h1 z tego okresu.

-- Dodano: 07 lut 2015, 20:19 --

a tak dla draki o to co sie dzialo w bossie na 15 minutowym bo niestety 5minutowy tutaj nie dziala w tamtym okresie, 2000 pips w dol, 2000pips w gore itd, w ogole nie wałek :)
:wink:
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

no jasne , ze ta interwencja to walek, ale tak sie nad tym spuszczasz jakby to byl walek wymierzony w nas, w drobnice, i tylko po to zrobiono interwencje,przewal na grube miliardy zeby ograbic drobnych ciulaczy

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

@ForexMafiaKartel
1) Nie wiem od którego brokera masz te dane M1 z 15.01 ale przyjrzyj się im dokładnie - tam brakuje świeczek (spójrz na czas na tym wykresie). Widać narysowaną świeczkę z 10:30. Kolejna świeczka jest z 10:56. Co się działo w międzyczasie - wg. tego wykresu nie wiadomo. W JForexie masz dokładniejsze dane i tam widać więcej. Dojście do poziomu 1.0 trwało około 5 minut. Przez kolejne 10 cena szła do 0.85 i to był dołek. Wiadomo, że rynek jest zdecentralizowany, ale zdziwiłbym się, że są aż takie różnice między brokerami (dojście do poziomu 1.0 w sekundę). Moja teoria jest taka, że wyssałeś to z palca bo tak Ci wygodniej ;)
2) Wykres 4H z 2011 nie dowodzi, że ruch trwał 4 godziny. Myślę, że osoba z Twoim doświadczeniem to rozumie ;)
Zaopatrz się w dokładniejszy wykres i zobaczysz, że ruch był znacznie krótszy

ForexMafiaKartel
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:29

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: ForexMafiaKartel »

por. Borewicz pisze:@ForexMafiaKartel
1) Nie wiem od którego brokera masz te dane M1 z 15.01 ale przyjrzyj się im dokładnie - tam brakuje świeczek (spójrz na czas na tym wykresie). Widać narysowaną świeczkę z 10:30. Kolejna świeczka jest z 10:56. Co się działo w międzyczasie - wg. tego wykresu nie wiadomo. W JForexie masz dokładniejsze dane i tam widać więcej. Dojście do poziomu 1.0 trwało około 5 minut. Przez kolejne 10 cena szła do 0.85 i to był dołek. Wiadomo, że rynek jest zdecentralizowany, ale zdziwiłbym się, że są aż takie różnice między brokerami (dojście do poziomu 1.0 w sekundę). Moja teoria jest taka, że wyssałeś to z palca bo tak Ci wygodniej ;)
2) Wykres 4H z 2011 nie dowodzi, że ruch trwał 4 godziny. Myślę, że osoba z Twoim doświadczeniem to rozumie ;)
Zaopatrz się w dokładniejszy wykres i zobaczysz, że ruch był znacznie krótszy

Tak wiem, ale widac, ze 10:30 juz nastapila luka, niestety tylko w mforex znalazlem minutowy wykres z tego dnia, u innych nie siega az tak daleko. nawet na tradingview nie ma. Co do 2011 to napisalem, ze przydal by sie wykres h1 bo nigdzie nie moge znalezc z tego okresu ale wyraznie pamietam jak walili w gore bo bylem fizycznie przy rynku i oczom nie dowierzalem, jest nawet moj wpis w watku admirala, ze chcialem skladac reklamacje bo cos mi nie pasilo po czym sie z niej wycofalem gdy nagle zobaczylem ile zarobilem, szkoda, ze nie wytrzymalem calego ruchu na 1000 pips ale i tak weszla polowa, mimo wszystko pamietam, ze trwalo to dosc dlugo dlatego zrezygnowalem z dalszego trzymania. Ruch byl plynny i zlecenia wchodzily bez poslizgow, prawdopodobnie duzo ludzi lapalo wtedy noże, wielu tez gralo na spadki i oni jak sie czytalo mieli ogromne poslizgi na SL, a ja grajac na wzrosty takowych nie mialem. to jest dziwne.

Jak mozesz to wstaw 1minutowy z jforex z 15 stycznia, chetnie zobacze.

-- Dodano: 08 lut 2015, 13:27 --
ZielonaMgielka pisze:
juz zglosilem twój post, praca w ostc sie nie udala? to wyżywaj się gdzie indziej.

pozdrawiam
Obrazek

W ciągu 5 lat straciłem na Forexie 30 tysięcy (xtb,admiral,armada,tms,alior,bossa), a Ty?

Skończyłem z forexem real dnia 13 marca 2015.

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Zrzut w załączniku.
Widać na wykresie, że ewidentnie nie było płynności więc tutaj też były zapewne problemy z realizacją zleceń.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

tak z innej beczki - Niesamowita historia Cliffa Younga

http://indywidualista.pl/2012/07/21/nie ... fa-younga/
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

psychologtlumu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2015, 18:18

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: psychologtlumu »

Prawda jak zwykle leży po środku. Ale tutaj najprawdopodobniej gruby zrobił grubego. Pytanie kto kogo tak z imienia i nazwiska.

ODPOWIEDZ