Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i US

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i US

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

http://youtu.be/mbK2gaf-LRk

"Szanowni Państwo,
Nazywam się Stanisław Kujawa. Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę. Mimo wyroków sądów potwierdzających rażące naruszenie prawa wobec mnie i mojej firmy, właśnie mija cztery lata nieprzerwanych kontroli podatkowych. Przez ten czas urzędnicy nie wykazali ani jednej nieprawidłowości, a mimo to zablokowali zwrot 33 mln zł, co doprowadziło zbudowaną przeze mnie od podstaw firmę Nexa do upadku. Musiałem zwolnić wszystkich 184 pracowników, roczne przychody z 330 mln zł spadły do zera.
Przygotowałem ten apel do Prezydenta Bronisława Komorowskiego, gdyż czuję się bezsilny. Razem z Prezydentem byliśmy internowani 13 grudnia 1981 roku w więzieniu w Białołęce. Wspólnie walczyliśmy o Polskę wolną, demokratyczną, będącą państwem prawa. Przez ostatnie cztery lata dobitnie przekonałem się, jak wciąż bezradna może być jednostka wobec aparatu urzędniczego, nawet mając po swojej stronie decyzje niezawisłych sądów.
W swoim apelu proszę o naprawdę niewiele – o przeniesienie mojej sprawy do innego urzędu skarbowego. W Lublinie urzędnicy mają za nic wyroki sądów, które nakazują im zakończenie kontroli i wskazują rażące naruszenie prawa. Ci urzędnicy: Tomasz Maruszewski, dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, oraz Anna Ilnicka, naczelnik Urzędu Skarbowego w Lublinie, nie tylko nie zostali ukarani, ale wciąż piastują swoje stanowiska. I prowadzą kontrole m.in. w mojej firmie.

Stanisław Kujawa"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Smutne to, ale apelacja do prezydenta jest tylko strata czasu, bo co on może? Nic! On pełni tylko role reprezentacyjna Państwa. Pozostaje wiec jak najszybciej pozwać Państwo Polskie przed Międzynarodowym Trybunałem w Strasburgu.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Następny bohater internetu? Ilu takich upadło?
Śmierdzi sprawą Piekarza z Legnicy którego pół Polski i media okrzyknęli dobroczyńcą ludzkości rozdającym chleb bezdomnym a jak się potem okazało to kręcił wały.
http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/ ... chody.html
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A56FEB8CDB
Odpowiadając na skargi, organ wniósł o ich oddalenie. W jego ocenie, prawidłowo stosował art. 140 o.p. i nie można skutecznie postawić mu zarzutu prowadzenia postępowań kontrolnych z naruszeniem prawa. Spółka każdorazowo była informowana o przyczynie przedłużania prowadzonych postępowań kontrolnych i podawano jej nowe terminy ich zakończenia. Wielokrotne przedłużanie postępowań kontrolnych było niezbędne z uwagi na złożony charakter spraw i nie wynikało z bezczynności oraz opieszałości organu.
Spółka argumentowała w dalszej kolejności, że zdaje sobie sprawę, iż okoliczności ujawnione przez organ w prowadzonych postępowaniach świadczą o nieprawidłowościach, które powinny być dokładnie i wszechstronnie wyjaśnione. Przyznawała również, że takie wyjaśnianie może być długotrwałe, ale, jej zdaniem, przedmiotem postępowań kontrolnych prowadzonych wobec spółki mogą być tylko takie okoliczności, za które jest ona odpowiedzialna.
Kręcenie wałów na VATowych karuzelach to był kiedyś bardzo dobry biznes ale się skończył :mrgreen:
Jak gościu nie umiał upilnować swojego dyrektora we własnej firmie który mu pod nosem takie wałki kręcił to niech nie ma pretensji do całego świata.
Dla mnie to następny szeryf internetu. Aczkolwiek o jego upadku nie dużo pewnie usłyszymy bo to już nie jest takie nośne w społeczeństwie.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

spox

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: spox »

Dotarłeś do sedna sprawy więc zapewne przeczytałeś to:
http://www.biztok.pl/biznes/karuzela-va ... yla_a18568

Nie pisz więc "Jak gościu nie umiał upilnować swojego dyrektora we własnej firmie który mu pod nosem takie wałki kręcił to niech nie ma pretensji do całego świata." bo nie kto inny tylko właśnie on namierzył wałki i szybko zabrał się za porządki (ciekawe co ty byś zrobił).
Gość jak widać uczciwie chce wyczyścić sprawę - pełna przejrzystość. Sęk w tym, że dla żadnej skarbówki w tym kraju obywatel nie jest partnerem, tylko żerem dla urzędowych hien , które na końcu wypłacą sobie premie za wykrywalność. Szkoda że temu samemu państwu brakuje tyle samo energii w tępieniu przekrętów wśród wybrańców narodu. Jak nie jesteś ministrem, posłem, związkowcem albo górnikiem to stajesz się baranem do ostrzyżenia - vide liczne sprawy komornicze czy skarbowe. W każdym razie, ja coraz bardziej zaczynam się bać własnego państwa.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

ciekawe co ty byś zrobił
Na pewno nie żądał zwrotu VAT
Gość jak widać uczciwie chce wyczyścić sprawę
Proszę Cię nie żartuj sobie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z orzeczenia
Zdaniem spółki, nie da się w żaden logiczny sposób uzasadnić odpowiedzialności spółki za postępowanie niektórych dalszych kontrahentów jej kontrahentów, co do którego nie miała i nie mogła mieć żadnej wiedzy (tj., że nie przeprowadzali oni swoich transakcji w pełnej zgodzie z prawem). Prawidłowość postępowań innych kontrahentów organ powinien weryfikować w odrębnych postępowaniach, wszczętych wobec tych podmiotów.
czyli chcą powiedzieć - zajmijcie się spółkami widmami a nam dajcie spokój
One są zarejestrowane na słupy i nic nam nie zrobicie.
Przecież tacy ludzie śmieją nam się w twarz i kosztują nas więcej niż górnicy
http://www.forbes.pl/witajcie-w-lunapar ... 3,1,1.html
Ale cóż można naiwnie sądzić że gościu przez lata nie widział wałków pod swoim nosem i zgrywa ostatniego uczciwego.
Bezczelność ludzka nie zna granic i ponad rok temu jeden taki prokurent (słup) bezczelnie strajkował pod skarbówką.
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/koniec ... iety/tkx7q
Urząd Kontroli Skarbowej w Krakowie zabrał w końcu oficjalne stanowisko w sprawie, po tym jak zniesiono tajemnicę skarbową. Rzecznik UKS Wojciech Lewandowski stwierdza, że w okresie objętym kontrolą, "Janusz Kowali prowadził nie zgłoszoną do opodatkowania działalność gospodarczą w zakresie obrotu złomem". Zdaniem UKS, Kowalik zataił działalność na własny rachunek, posługując się nazwą firmy ISR.
UKS zarzuca Kowalikowi, że ten chciał założyć firmę rodzinna, ale nigdy nie chciał figurować w oficjalnych dokumentach firmy. Urząd twierdzi, że Kowalik wyłożył pieniądze na działalność firmy, ale nie był jej udziałowcem, ani członkiem zarządu. Miał natomiast osobiście zatrudniać pracowników, w tym prezesów.
- Janusz Kowalik czerpał zyski z działalności gospodarczej prowadzonej pod firmą ISR, obciążając spółkę fakturami za doradztwo - czytamy w piśmie podpisanym przez Wojciecha Lewandowskiego. - Zlecał zakładanie firm, które wystawiały puste faktury VAT na rzecz ISR mające legalizować zakup złomu z niewiadomego pochodzenia. Pieniędzmi przelewanymi na te firmy "słupy" dysponował Janusz Kowalik - czytamy dalej.
To wszystko miało doprowadzić do naliczenia podatku w wysokości prawie 12 mln złotych. Decyzję UKS podtrzymał dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie. Kowalik jak na razie nie zapłacił i wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Dodatkowo prokuratura skierowała akty oskarżenia do prokuratury okręgowej.
Jedyne co potrafią zrobić to zaskarżać za przewlekłość.
Sam osobiście znałem takich prokurentów co handlowali złomem. Wtedy jeszcze nie kumałem o co chodzi.
O oszuście Stonodze z przyzwoitości nie będę wspominał bo już się większość na nim poznała.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

spox

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: spox »

daromanchester pisze: Przecież tacy ludzie śmieją nam się w twarz i kosztują nas więcej niż górnicy
Daro z całym szacunkiem, ale przestań, nie nakręcaj się. Nie masz podstaw, żeby z góry zakładać że Kujawa to przekręciarz.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który opublikował dedykowany tej sprawie raport jest innego zdania.
„Zwolennikiem teorii spiskowych nie jestem” – oświadczył na konferencji Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. „Ale w tej sprawie mam wrażenie, jakby ktoś komuś popsuł interes. Fakty są bowiem nieubłagane. Ktoś kto zawiadomił państwo polskie o przestępstwie został zniszczony, a oszuści, o których państwo zostało konkretnie poinformowane, bez przeszkód mogli nadal działać przez kilkanaście miesięcy i ogólnie mają się bardzo dobrze, tworząc wciąż nowe spółki – słupy do wyłudzeń. To nie są żadne domysły czy interpretacje – to są nagie fakty.”

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Daro z całym szacunkiem, ale przestań, nie nakręcaj się. Nie masz podstaw, żeby z góry zakładać że Kujawa to przekręciarz.
Tak samo nie mam powodu uważać że jest uczciwy. To jest tylko jego słowo a niestety urzędników obowiązuje tajemnica skarbowa.
Jedyny nagim faktem jest na razie tylko to że uczestniczył w wyłudzeniach Vatu.
Od tego są sądy i prokuratury żeby dojść do prawdy.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

dzięki daroi spox za rozjaśnienie sytuacji
to trochę zmienia całokształt tej sprawy
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Re: Ciekawy przykład niszczenia przedsiębiorcy w PL, UKS i U

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

daromanchester pisze: O oszuście Stonodze z przyzwoitości nie będę wspominał bo już się większość na nim poznała.
Ja się nie poznałem na oszustwach Stonogi, chętnie posłucham.

ODPOWIEDZ