Jakiego Brokera wybrać?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

Cyb co polecasz lepszego ? Myslisz o polskich brokach czy cos innego za granica ?
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Cyb napisał:
Ale jak price feed może być lepszy, skoro w większości przypadków dostawcy się powielają. Poza tym sam przyznałeś że IC markets stosuje A-Book i B-book......Czyli to się trochę kłuci... I wcale nie jest takim najlepszym brokerem...
Trochę się niefortunnie wyraziłem i jeżeli pozwolisz to postaram się z tego jakoś wybrnąć. Otóż miałem na myśli, że z racji korzystania z rozwiązań integrala (serwery NY4 i LD5), a są to obecnie najlepsze rozwiązania dla platformy MT4, w standardzie otrzymujesz m.inn. B booka. Ale nie jest to cecha charakterystyczna dla modelu który obrał IC Markets. Broker ten działa w oparciu o Direct Market Access oraz A booka (na potwierdzenie patrz: http://www.icmarkets.com/true-ecn/) I tak, kiedy wielu brokerów ma podpisaną umowę z jednym dostawcą płynności, w IC Markets price fead jest miksem ponad 50 liquidity providers. To właśnie dzięki temu oferuje najlepsze warunki handlowe na świecie. Na polskiej scenie wydawałoby się, że jedynym konkurentem mógłby być HFT Brokers, jednakże model NDD realizowany jest tam na książce B a STP zatwierdzany jest najpierw przez ich dostawcę, a dopiero wtedy, o ile to możliwe zlecenie przekazywane jest do dostawców płynności i realizowane po cenie rynkowej. Broker nie do końca chce zdradzić szczegóły, dlatego można podejrzewać, że jest to jakaś hybryda. W przeciwieństwie do innych Brokerów - IC Markets jest najlepiej opisanym brokerem z jakim do tej pory się spotkałem. Tam nie ma nic do ukrycia. Natomiast wszystkie zlecenia trafiają bezpośrednio na rynek. Wystarczy poczytać ich stronę, ażeby znaleźć wszelkie niezbędne informacje. Mam nadzieję, że to rozwieje twoje wątpliwości..... :wink:

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

W takim razie nie ma problemów jeżeli poproszę o tickety zleceń u LP, logi od LP oraz zapisy z EMIR, jak również FULL journal z mt4 ? Chce dokładnie wiedzieć kto był dostawcą dla mojego konkretnego zlecenia, kto przyjął je na klatę.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Cyb. Żaden broker Ci tego nie da. Nawet na regulowanej giełdzie nie wiesz kto jest drugą stroną Twojej transakcji ( popraw mnie jeżeli się mylę ) - co więcej druga strona transakcji może się zmienić. Jeżeli stosują A-Booka to plus dla nich, jeżeli stosują rozwiązania Integral to znaczy , że podobną jakość można uzyskać również u konkurentów. Do EMIR są wysyłane zapisy transakcji, ale od nich nic nie uzyskasz - kolejna sprawa , że EMIR to instytucja Europejska, a IC to bodajże broker Australijski. Nie popadajmy w paranoje.
fx-forum

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: TxT »

Nie wydaje wam sie ze naganianie na IC markets od jakiegos czasu przekroczylo juz pewna granice na forum? Jeszcze troche i wyskoczy mi z lodowki...

1. Nigdzie ten broker nie pisze ze ma relacje z dostawcami plynnosci tylko ze z tych dostawcow korzysta, czyli może mieć podpisaną umowę z integralem, który to agreguje dla niego ceny. Taki układ jest ok i prawdopodobnie eliminuje konflikt interesów, jednak różni się od tego co pisze kolega który jest ich IB. Tak samo dziala przynajmniej setka brokerow na swiecie.

2. Dla MT4 nie może być prawdziwego ECN pomimo ze rachunek nazywa sie "True ECN". Nie ma ujemnych spreadów i dźwignia wynosi 1:500 podczas gdy na rynku funkcjonuje 1:100 jako standard. Kto wiec pokrywa różnicę ryzyka w dźwigni i gdzie sie podziały wartości z ujemnym spreadem?

3. Konto CTraderowe ma ujemne spready od -0,3 pips co juz pokazuje ze na mt4 cos jest nie tak. A jezeli na rynku beda wieksze ujemne to kto na nich zarabia?

4. Cytując "To właśnie dzięki temu oferuje najlepsze warunki handlowe na świecie" - nie uprawiajmy demagogii. Nie twierdze ze IC to zly broker ale naganianie powinno miec granice dobrego smaku a nie przepisywanie hasel marketingowych firmy A czy B. Apeluje o rozsadek.

Podsumowujac - nie mam konta w IC, nie twierdze również ze to zły broker. Prowizje wygladaja na rozsadne, egzekucja nie wiem, nie sprawdzałem. W każdym możliwym temacie od jakiegos czasu widze przepisywanie ciagle tych samych rzeczy ze strony marketingowej IC i troche mnie to irytuje

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

TxT pisze:Nie wydaje wam sie ze naganianie na IC markets od jakiegos czasu przekroczylo juz pewna granice na forum? Jeszcze troche i wyskoczy mi z lodowki...
(...)
W każdym możliwym temacie od jakiegos czasu widze przepisywanie ciagle tych samych rzeczy ze strony marketingowej IC i troche mnie to irytuje
Mam identyczne odczucie. Ująłem to w moim poprzednim wpisie w tym temacie, w bardziej humorystycznej formie. Przekaz jest jednak taki sam jak przekaz Twojego wpisu.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Kolega silver otrzymał już upomnienie w tej sprawie. Jeżeli dalej będzie spamował forum to będzie musiał je opuścić .

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Aruna pisze:
01 paź 2021, 11:10
https://tiny.pl/9r9mf polecam wpłata BTC ;)dźwignia do 1:500
OSTRZEŻENIE!
Broker jest nieregulowany!!!
2021-10-01_112505.jpg
Broker nie podaje adresu!!!
2021-10-01_112434.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

grex69
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:45

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: grex69 »

Macie jakąś wiedzę na temat " Midside Finaces Limited " ktoś z was tam inwestuje ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Jakiego Brokera wybrać?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

grex69 pisze:
24 lis 2021, 09:25
Macie jakąś wiedzę na temat " Midside Finaces Limited " ktoś z was tam inwestuje ?
Jeżeli piszesz o tej firmie:
2021-11-25_110649.jpg
to do niej nie mam zastrzeżeń, ale ona zajmuje się raczej nieruchomościami niż brokeringiem rynków finansowych.
Radziłbym dokładnie sprawdzić podawany adres!
Jeżeli podawanym adresem jest:
Siedziba firmy mieści się w Londynie - Tower 42, 25 Old Broad St, Cornhill, UK.
wtedy to jest przekręt.

Źródło informacji: https://find-and-update.company-informa ... y/SC175220
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ