Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

Witam, jak w temacie.
Nie wiem czy to się nadaje do zgłoszenia? I jak to zrobić?
te wszystkie akcje nie wpędziły w jakieś wielkie straty, ale
dla zasady chyba trzeba takie coś tępić?
Miał ktoś podobnie, zgłaszaliście może gdzieś?
Wiem, że nie jeden traduje w Admiralu od lat i bez problemów.

http://forex-nawigator.biz/forum/admira ... -2000.html

(mój post na dole)

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

A nie miałeś takiego zapisu, że to wina Data Feed? Nie raz w regulaminach jest zapis, że takie sytuacje wyłączają brokerów z odpowiedzialności. Porównywałeś z innymi brokerami?
"Choise, the problem is choise"

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

Szczerze to nie porównywałem, świadomie wybrałem MM, licząc się z niedogodnościami,
ale, że nigdy nie miałem takich wcześniej u MM (fxPro, Armada) to jest to dla mnie trochę
szokujące, jeszcze bym zrozumiał, że zlecenie np muli zanim się zamknie/otworzy, czy że
raz po lepszej cenie innym razem gorszej, nawet nie przykładałem nigdy do tego większej wagi,
ale takie akcje wydają się dziwne...
jeszcze raz powiem, że nie spowodowało to jakiś strasznych start, a nawet te transakcje z badtickiem
były zamknięte po lepszej cenie niż by wywaliło SL, pierwszą reklamację uznali, wierzę, że kolejne też...
tylko moim zdaniem trzeba to wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje i nie można tolerować.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Twoje konto nie jest kontem MM, tak samo jak konto w Armadzie nie było kontem MM.

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

w Admiralu mam "classic" w Armadzie o ile pamiętam to też nie miałem STP czy ECN
tylko jakieś basic...
czy nie kumam czegoś?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Bad ticki zdarzają się wszędzie. Zarówno u najlepszych ECNów, jak i u najgorszych MM. Trzeba mieć świadomość, że takie błędy mogą wystąpić i to niekoniecznie ze strony brokera (najczęściej to dostawca danych nawala). Ważne są inne rzeczy:
- częstotliwość występowania bad ticków (jeśli zdarza się to notorycznie to szkoda nerwów),
- podejście brokera do takich sytuacji (czy anulują całe zlecenie czy też dokonają też rekompensaty),
- szybkość reakcji brokera.

Jeśli chcesz to możesz zgłosić to do KNFu ale wątpię żebyś cokolwiek wskórał. Tymbardziej, że KNF tylko notyfikuje AM, a nadzór jest w Estonii. To raz. Dwa - warto przeczytać regulamin ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

rozumiem, ale czy jeśli to byłaby wina dostawców płynności to czy nie byłoby tego ticku
u wszystkich z kontami w Admiralu?
Dam znać jak się wszystko powyjaśnia...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zgłaszać do KNF, czy gdzieś?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Oczywiście jest też szansa, że to bad tick po stronie AM. Sam też takich doświadczyłem lata temu jak miałem tam konto. Ale jeśli to weryfikujesz musisz sprawdzać dane z tego samego rodzaju konta, bo mogą pracować na innych serwerach, gdzie może być inny datafeed lub inny stopień filtrowania.

Jest też cień szansy, że chcieli wywalić Ci pozycję i potem ją anulować :). Scenariuszy co nie miara ale wszystko da się sprawdzić lub poznać po tym jak broker podejdzie do reklamacji. Ale KNF bym sobie odpuścił na starcie. Przynajmniej na tym etapie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ