IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Szukam dobrego wskaźnika oporów i wsparć do icmarkers ctrader dla złota. Ktoś ma namiary?

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Andrzej77
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2023, 17:54

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Andrzej77 »

raposo pisze:
10 kwie 2022, 14:30
valkiria pisze:
10 kwie 2022, 12:47
Teraz już nie można.
Faktycznie, jeszcze w piątek wszystko było "po staremu". Teraz jest informacja, że polscy rezydenci nie mogą otworzyć konta pod licencją FSA i muszą wybrać CySEC.

2 lata temu była już podobna sytuacja, po czym po miesiącu znowu zmienili zdanie i możliwość otwarcia konta pod FSA wróciła. Zobaczymy co tym razem będzie...
Cześć
Dzisiaj próbowałem utworzyć konto global z regulacjami FSA, ale niestety dla rezydentów Polski jest to niemożliwe:

"Należy pamiętać, że odpowiednią jurysdykcją dla klientów z Twojego regionu jest „IC Markets EU”. IC Markets (EU) Ltd jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną na Cyprze pod numerem HE 356877 i jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd z licencją nr 362/18.
Możesz kontynuować tylko w ramach tego podmiotu"

Czy jest jakaś możliwość ominięcia blokady?

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

Czy ktoś się orientuje czy urząd skarbowy ma jakiś wgląd do IC Markets czy ktoś miał z tego powodu kontrole bo nie wysyłają zeznań rocznych.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Andrzej77 pisze:
26 kwie 2023, 18:16
Cześć
Dzisiaj próbowałem utworzyć konto global z regulacjami FSA, ale niestety dla rezydentów Polski jest to niemożliwe:

"Należy pamiętać, że odpowiednią jurysdykcją dla klientów z Twojego regionu jest „IC Markets EU”. IC Markets (EU) Ltd jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną na Cyprze pod numerem HE 356877 i jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd z licencją nr 362/18.
Możesz kontynuować tylko w ramach tego podmiotu"

Czy jest jakaś możliwość ominięcia blokady?
Na obecny moment nie, dotyczy to całej Europy. Jednak badałem temat i te zmiany są na obecny moment tylko tymczasowe. Za jakiś czas FSA ma być ponownie dostępne ;) Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Ekolog pisze:
26 kwie 2023, 19:23
Czy ktoś się orientuje czy urząd skarbowy ma jakiś wgląd do IC Markets czy ktoś miał z tego powodu kontrole bo nie wysyłają zeznań rocznych.
Nie wysyłają jak praktycznie każdy zagraniczny broker. Jednak to nie znaczy, że US nie dowie się o Twoich transakcjach u brokera z Seszeli, Cypru, Vanuatu itd.

Warto przeczytać:
https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagra ... u-to-blad/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

raposo pisze:
26 kwie 2023, 19:26
Andrzej77 pisze:
26 kwie 2023, 18:16
Cześć
Dzisiaj próbowałem utworzyć konto global z regulacjami FSA, ale niestety dla rezydentów Polski jest to niemożliwe:

"Należy pamiętać, że odpowiednią jurysdykcją dla klientów z Twojego regionu jest „IC Markets EU”. IC Markets (EU) Ltd jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną na Cyprze pod numerem HE 356877 i jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd z licencją nr 362/18.
Możesz kontynuować tylko w ramach tego podmiotu"

Czy jest jakaś możliwość ominięcia blokady?
Na obecny moment nie, dotyczy to całej Europy. Jednak badałem temat i te zmiany są na obecny moment tylko tymczasowe. Za jakiś czas FSA ma być ponownie dostępne ;) Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Ekolog pisze:
26 kwie 2023, 19:23
Czy ktoś się orientuje czy urząd skarbowy ma jakiś wgląd do IC Markets czy ktoś miał z tego powodu kontrole bo nie wysyłają zeznań rocznych.
Nie wysyłają jak praktycznie każdy zagraniczny broker. Jednak to nie znaczy, że US nie dowie się o Twoich transakcjach u brokera z Seszeli, Cypru, Vanuatu itd.

Warto przeczytać:
https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagra ... u-to-blad/
Dzięki za wyjaśnienie

Andrzej77
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2023, 17:54

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Andrzej77 »

Ekolog pisze:
26 kwie 2023, 19:23
Czy ktoś się orientuje czy urząd skarbowy ma jakiś wgląd do IC Markets czy ktoś miał z tego powodu kontrole bo nie wysyłają zeznań rocznych.
Odpowiedź z dzisiaj:
Informujemy, że ICMarkets EU jest zarejestrowany na mocy regulacji Cysec na Cyprze. Jesteśmy zobowiązani do wysłania raportu do organów podatkowych CY oraz organów podatkowych CY do odpowiednich krajów, z którymi podpisały umowę CRS.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Andrzej77 pisze:
27 kwie 2023, 14:51
Ekolog pisze:
26 kwie 2023, 19:23
Czy ktoś się orientuje czy urząd skarbowy ma jakiś wgląd do IC Markets czy ktoś miał z tego powodu kontrole bo nie wysyłają zeznań rocznych.
Odpowiedź z dzisiaj:
Informujemy, że ICMarkets EU jest zarejestrowany na mocy regulacji Cysec na Cyprze. Jesteśmy zobowiązani do wysłania raportu do organów podatkowych CY oraz organów podatkowych CY do odpowiednich krajów, z którymi podpisały umowę CRS.
Dokładnie tak, tyle, że CRS nie obejmuje tylko Cypr ale także Seszele i wiele innych - link do pełnej listy znajdziesz w artykule, który podesłałem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

billyidol
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2023, 23:59

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: billyidol »

Mam do wypłaty z 10 tysięcy dolarów. Zrobione z 600 w 5 miesięcy. Jestem ciekawy jak zareagują na moją wypłate. Dam znać.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

billyidol pisze:
02 cze 2023, 00:18
Mam do wypłaty z 10 tysięcy dolarów. Zrobione z 600 w 5 miesięcy. Jestem ciekawy jak zareagują na moją wypłate. Dam znać.
Jak nie kantowałeś (jakaś porównywarka, arbitraż, wałek na swapach), to nie będzie żadnego problemu. Ale daj znać i przede wszystkim GRATULACJE wyniku ;)

Btw. nie wiem czy się forumowicze zorientowali ale od połowy kwietnia br. europejscy rezydenci nie mają możliwości otwarcia konta realnego w IC Markets Global (Seszele). Taka możliwość ma powrócić w tym miesiącu (konkretna data nieznana).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Nary
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2023, 21:05

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Nary »

Btw. nie wiem czy się forumowicze zorientowali ale od połowy kwietnia br. europejscy rezydenci nie mają możliwości otwarcia konta realnego w IC Markets Global (Seszele). Taka możliwość ma powrócić w tym miesiącu (konkretna data nieznana).
Czy coś się ostatnio zmieniło w tym temacie, czy trzeba jeszcze zaczekać?

ODPOWIEDZ