IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

No to w takim razie paypal i kasa na drugi dzień a do przewalutowania revolut.
Albo trzymanie kasy na koncie walutowym. chyba każdy ban teraz oferuje multikonta

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Czy ICM to najlepsza/najbezpieczniejsza opcja otwarcia rachunku 1:500? Jak to najlepiej zrobić? W jakiej walucie? Rezyduję w Polsce.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Teraz już nie można.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

valkiria pisze:
10 kwie 2022, 12:47
Teraz już nie można.
Faktycznie, jeszcze w piątek wszystko było "po staremu". Teraz jest informacja, że polscy rezydenci nie mogą otworzyć konta pod licencją FSA i muszą wybrać CySEC.

2 lata temu była już podobna sytuacja, po czym po miesiącu znowu zmienili zdanie i możliwość otwarcia konta pod FSA wróciła. Zobaczymy co tym razem będzie...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

raposo pisze:
10 kwie 2022, 14:30
valkiria pisze:
10 kwie 2022, 12:47
Teraz już nie można.
Faktycznie, jeszcze w piątek wszystko było "po staremu". Teraz jest informacja, że polscy rezydenci nie mogą otworzyć konta pod licencją FSA i muszą wybrać CySEC.

2 lata temu była już podobna sytuacja, po czym po miesiącu znowu zmienili zdanie i możliwość otwarcia konta pod FSA wróciła. Zobaczymy co tym razem będzie...
Już nie ma „blokady” i można otworzyć konto po staremu. Sytuacja bardzo dynamiczna :D postaram sie czegoś dowiedzieć u źródła i dam znać.

Edit:
Niestety, faktycznie następują jakieś zmiany. Na obecny moment nowi klienci nie mogą otwierać kont pod regulacjami FSA, dotychczasowi mogą handlować po staremu. W ciągu najbliższych dni zostanie podanych więcej szczegółów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Trend_is_your_friend
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 09 cze 2021, 21:39

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Trend_is_your_friend »

Mam pytanie o wypłate - czy wypłatę mogę zrobić przelewem, jeżeli wpłacałem kartą?

Zalozmy, ze wplacilem kartą 100 zl, chce wypłacić 50 zł. Czy na karte musze wypłacić wysokość wpłaconego depozytu (100 zl) i dopiero wszystko ponad to mogę wypłacać dowolną metoda, np. przelew?

Czy moge od razu całą wypłate puscic przelewem? Jezeli wczesniej nie wypłacałem?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trend_is_your_friend pisze:
13 kwie 2022, 21:56
Zalozmy, ze wplacilem kartą 100 zl, chce wypłacić 50 zł. Czy na karte musze wypłacić wysokość wpłaconego depozytu (100 zl) i dopiero wszystko ponad to mogę wypłacać dowolną metoda, np. przelew?
Tak właśnie musisz zrobić.
Trend_is_your_friend pisze:
13 kwie 2022, 21:56
Czy moge od razu całą wypłate puscic przelewem? Jezeli wczesniej nie wypłacałem?
Ta opcja będzie dostępna tylko w sytuacjach awaryjnych jak np. karta straci ważność.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Trend_is_your_friend
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 09 cze 2021, 21:39

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Trend_is_your_friend »

Dzieki za odpowiedz :564:

ballinfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2022, 19:28

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: ballinfx »

Cześć zamierzam wplacić kilka tysiecy na ic markets poprzez kantor alior bank a dokladniej najpierw bede musial to przewalutowac z pln mógłby mi ktos powiedziec jak to zrobic aby ponieść jak najmniejsze koszty całego procesu zarowno przewalutowania, wpłat jak i wypłat i czy zakladając konto w alior banku odrazu mam dostep do jego kantora czy to dwa osobne podmioty

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ballinfx pisze:
14 kwie 2022, 22:57
Cześć zamierzam wplacić kilka tysiecy na ic markets poprzez kantor alior bank a dokladniej najpierw bede musial to przewalutowac z pln mógłby mi ktos powiedziec jak to zrobic aby ponieść jak najmniejsze koszty całego procesu zarowno przewalutowania, wpłat jak i wypłat i czy zakladając konto w alior banku odrazu mam dostep do jego kantora czy to dwa osobne podmioty
Cześć, chcąc mieć dostęp do Kantoru Alior Banku musisz założyć konto właśnie tego typu. To osobny rachunek, inna strona do logowania, a nawet inna aplikacja mobilna. Jest tam mniej możliwości, np. nie ma opcji przelewów do Urzędu Skarbowego :). Ale za to prowadzenie konta oraz karta wielowalutowa są całkowicie bezpłatne. Możesz od razu otworzyć sobie kilka kont w różnych walutach. Czyli otwierasz np. PLN i USD, wpłacasz środki na konto w PLN, a następnie wewnętrznie już w aplikacji Kantoru Aliora dokonujesz wymiany waluty - oczywiście wcześniej widzisz po jakim kursie to nastąpi.

Przykładowo, teraz dla EUR widzę, że oferują mi kurs 4,6149, podczas, gdy na rynku jest 4,6356. Czyli lekko ponad 2 grosze. Może gdzieś da się taniej ale myślę, że to bardzo dobra i wygodna oferta.

Dawno nie przelewałem DO brokera więc w kwestii opłat transferu najlepiej sprawdzić aktualny cennik Aliora ale zawsze możesz użyć karty (opcja darmowa).
Wypłaty z ICM są bezpłatne - zarówno kartą, jak i przelewem, niezależnie od kwoty.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ