IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
04 lut 2022, 13:28
To pytanie bardziej do doradcy podatkowego albo najlepiej kilku dla pewności.
Na przestrzeni lat widziałem wiele interpretacji i teorii specjalistów, "specjalistów" i urzędów - jedne twierdziły, że podatek trzeba odprowadzać "i tu i tu". Tak samo jest np. teraz z dywidendami z US:
https://pl.xtb.com/w-8ben

Jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, ale jednak obowiązują stawki obowiązujące w USA. I to handlując u brokera z PL ;)

Nie wnikam, nie wiem, nie znam się.
Z tego co się orientuję, z praktyki, to w USA jest taki jeden formularz, który trzeba wypełnić, że nie jest się podatnikiem w USA, i to załatwia sprawę w USA.
Ale, w kwestii dywidendy, to może być inaczej, no bo skoro jesteś posiadaczem akcji spółki amerykańskiej, to de facto posiadasz aktywa w USA.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ninjaproject pisze:
04 lut 2022, 14:14
raposo pisze:
04 lut 2022, 13:28
To pytanie bardziej do doradcy podatkowego albo najlepiej kilku dla pewności.
Na przestrzeni lat widziałem wiele interpretacji i teorii specjalistów, "specjalistów" i urzędów - jedne twierdziły, że podatek trzeba odprowadzać "i tu i tu". Tak samo jest np. teraz z dywidendami z US:
https://pl.xtb.com/w-8ben

Jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, ale jednak obowiązują stawki obowiązujące w USA. I to handlując u brokera z PL ;)

Nie wnikam, nie wiem, nie znam się.
Z tego co się orientuję, z praktyki, to w USA jest taki jeden formularz, który trzeba wypełnić, że nie jest się podatnikiem w USA, i to załatwia sprawę w USA.
Przy rejestracji konta już praktycznie u każdego brokera FX z całego świata pojawia się pytanie "czy jesteś rezydentem podatkowym USA". I mimo to, na powyższe w-8ben nie ma to znaczenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jaras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 maja 2008, 16:40

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: jaras »

Jak wypłacić środki z IC Markets?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jaras pisze:
17 mar 2022, 09:16
Jak wypłacić środki z IC Markets?
To zależy jak wpłacałeś ;)
Jeśli wpłaciłeś kartą, to też tym sposobem musisz wypłacić środki do wysokości depozytu. Ewentualne zyski możesz wycofać inną metodą.
W przypadku przelewu możesz je wypłacić także przelewem lub jakimś pośrednikiem elektronicznym (raczej nieopłacalne, bo przelewy są za darmo i idą 2 dni robocze).

Chyba, że pytanie dotyczy tego, gdzie się to zleca?
Client Portal -> Withdraw -> zlecasz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ballinfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2022, 19:28

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: ballinfx »

Cześć planuje założyć konto na ic markets na platformie cTrader i zastanawiam się jak wpłacić tam pieniądze myśle zeby otworzyc rachunek walutowy w moim banku (bnp paribas) wpłacić eur bądż usd gotówką i przelać z konta walutowego napewno ktoś z was tak robił i czy mógłby mi powiedzieć czy wiążą sie z tym jakieś opłaty. Ogólnie polecacie otworzyć rachunek u brokera w EUR czy USD?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Osobiście polecam Kantor Alior Banku. Sprawnie działa i ma dobre kursy przewalutowania. Przelew idzie 2-3 dni robocze w obie strony.

EUR czy USD? Euro stabilniejsze względem złotówki. USD silniejsze (obecnie) globalnie. Technicznie nie ma to znaczenia.

Koszt przelewu zależy od cennika Twojego banku. Pozycja „przelew swift”.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

A czemu nie skorzystać z paypal albo revolut. Revolut ma kursy wymiany giełdowe i nie ma opłat waluta dowolna. Z paypal płacisz bezpośrednio na icm nie wiem czy możesz założyć w polsce konto w innej walucie ale na paypal zgóbi cie przewalutowanie. Revolut natomiast zakładasz konto z złotym drugie w usd zasilasz złotego wymieniasz na dolara po cenie giełdowej czyli żaden kantor ci tego nie da i wpłacasz na icm kartą recoluta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wpłacałeś Revolutem do IC Markets? Kiedyś próbowałem i nie przechodziło. No ale może już to zmienili, bo tak samo było w Binance, a teraz tam już Revolut działa :)
Tak czy inaczej, to rozwiązuje tylko w jedną stronę problem, bo wypłata na kartę jest możliwa do wysokości wpłaty, czyli zyski znów musimy wypłacić na konto, a więc i tak wypada mieć jakieś konto walutowe, najlepiej takie, które przy transakcji z banku ICM nie włączy do akcji jakiegoś banku pośredniczącego, który naliczy nam dodatkowe opłaty (w przypadku Kantoru Aliora nic takiego nie ma, co wiem z autopsji).

Co prawda, można też przelewem z Revoluta ale tu już jest prowizja.

PayPal - można ustawić jedną walutę główną dla konta (trzeba wybrać np. PLN lub USD) ale przewalutowanie w PP jest już po bandyckich kursach (+prowizja) więc radzę uważać. PP nadaje się wg mnie do mniejszych, szybkich (szybszych niż przelew) transakcji, gdzie faktycznie potem coś chcemy z tymi środkami w ramach PP zrobić (np. zapłacić za zakupy itd.). Inaczej to znowu konieczność przelewu do polskiego banku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Ja jestem w uk i używam paypal ale rewolut ma karty fizyczne visa i nie powinno być problemu ja nie wpłacałem ale mogę to sprawdzic na życzenie
revolut ma te zalete że oferuje giełdowy kurs wymiany bez opłat
Jeśli chodzi o przewalutowanie na paypal to skok z mostu
Jeżeli chodzi o wypłate nadwyżki zarobku znaczy można zrobić przelew z icm albo wypłacić na paypal ale trzeba chociaż jedną płatność zrobić z paypal wtedy z paypal transfer do banku bez opłat mówimy o jednej walucie.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2022, 08:46 przez valkiria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

valkiria pisze:
29 mar 2022, 08:37
Ja jestem w uk i używam paypal ale rewolut ma karty fizyczne visa i nie powinno być problemu ja nie wpłacałem ale mogę to sprawdzic na życzenie
revolut ma te zalete że oferuje giełdowy kurs wymiany bez opłat
Jeśli chodzi o przewalutowanie na paypal to skok z mostu
Niestety, to, że ma fizyczne karty visa nie jest równoznaczne z tym, że taka transakcja przejdzie :). Korzystam z kart Revoluta od kilku lat.
IC Markets kiedyś ich nie akceptowało. I nie musisz sprawdzać. Przed chwilą podpytałem u źródła. Nadal nie akceptują kart Revoluta. Strzelam więc, że przelew od nich też pewnie będzie odrzucony.
Zrzut ekranu 2022-03-29 o 08.44.43.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ