IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No cóż Ci tu powiedzieć, poza tym, że "u mnie działa".

Obudź w sobie małego naukowca i poeksperymentuj:
- Spróbuj wyłączyć Mini-Terminal.
- zainstaluj drugi raz MT4 w innym miejscu docelowym, nic nie zmieniaj, zaloguj się na to samo konto
- zaloguj się na inne konto (jeśli to demo to na inne demo, jeśli real to na demo itd.)
- sprawdź połączenie z innego neta (np. mobile) -> akurat najmniej prawdopodobne w tym przypadku

Ogólnie jakiś powód pewnie jest tylko trzeba posprawdzać po kolei wszystko co się da.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że kwotowania chodzą płynnie więc de facto nie ma to na nic wpływu (poza Twoim komfortem psychicznym). Z reguły jak na MT4 wiesza się zegar to stoją też kwotowania, gorzej wchodzą zlecenia itd.. I wtedy zazwyczaj problemem jest albo łącze, albo przeciążone serwery brokera, albo "coś po drodze".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Zatrzymujący się zegar rynku

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

longmanus pisze:
28 paź 2021, 18:35
Dzień dobry wieczór, pytanie techniczne - w MT4 mam wyświetloną na stałe tabelkę rynek, u góry której jest zegar. Od „zawsze” ma w zwyczaju niekiedy przystawać, a potem nadrabia brakujące kilka sekund, drażni ale do zniesienia. Mój problem polega na tym, że zegar odświeża się jak mu fantazja przyjdzie, raz co 2 minuty, niekiedy co 5 - kiedy najadę na niego kursorem - natychmiast wraca do odmierzania czasu, czego nie kontynuuje kiedy kursor przestanie się ruszać. Drażni mnie to i przeszkadza, ktoś ?,coś ? - żadnych dziwnych EA, czysty (aktualny) MT4 + Mini Terminal od IC Market.

Thanks from the mountain 😉 (oczywiście tylko tym, którzy napiszą coś poza „dziwne, u mnie działa…” 🙂)

Jakby kogoś bawiło, po pierwszym najechaniu kursorem zmienia się o minutę, potem staje i za każdym razem kiedy ruszam kursorem rusza zegar, potem stop.

* https://vimeo.com/640032994
Tyle lat używam MT4 i nawet nie zauważyłem, że tam jest jakiś zegar!
Może dlatego, że jeżeli tego okienka nie potrzebuję, to go zamykam?
No i, niestety, ale jak teraz patrzę, to u mnie ten zegar działa normalnie.
Wynika z tego, że wina jest gdzieś w twoim kompie.
Na początek bym zainstalował świeżą MT4 i sprawdził jak się zachowuje ten zegar.

PS. Ten zegar nie działa na ticki, tylko normalnie odlicza czas platformy, więc jego zachowanie nie powinno zależeć od ticków.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Makuszyn
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2021, 15:40

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Makuszyn »

Witam korzystam z IC od jakiegoś czasu i mam kilka pytan:
Czy na Seszelach trzeba zapłacić podatek
Czy jeśli ktoś kopiuje moje ruchy tzn jestem dostarczycielem strategii to jak rozliczyć podatek z uzyskanych w ten sposób przychodow?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Makuszyn pisze:
12 lis 2021, 15:50
Witam korzystam z IC od jakiegoś czasu i mam kilka pytan:
Czy na Seszelach trzeba zapłacić podatek
Czy jeśli ktoś kopiuje moje ruchy tzn jestem dostarczycielem strategii to jak rozliczyć podatek z uzyskanych w ten sposób przychodow?
Podatek płacisz w kraju, którego jesteś rezydentem. *
A sygnałów udzielać nie możesz, w Polsce, jeżeli nie masz licencji doradcy inwestycyjnego lub maklera. *
* To jest, oczywiście, tylko moja opinia. Po poradę prawną należy się zwrócić do prawnika.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Makuszyn pisze:
12 lis 2021, 15:50
Witam korzystam z IC od jakiegoś czasu i mam kilka pytan:
Czy na Seszelach trzeba zapłacić podatek
Czy jeśli ktoś kopiuje moje ruchy tzn jestem dostarczycielem strategii to jak rozliczyć podatek z uzyskanych w ten sposób przychodow?
Z tą rezydencją to się zgadza ale tylko jeśli dany kraj, w którym osiągasz dochód (z punktu widzenia prawa to Seszele w tym przypadku) ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z krajem Twojej rezydentury. Z tego co kojarzę, że Polska nie ma podpisanej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Seszelami ale to tzw. raj podatkowy i podatek wynosi tam... 0% :)

Czyli i tak płacisz tylko w Polsce (o ile tu jest Twoja rezydencja podatkowa).

Odnośnie podatku od zysków z sygnałów, to ninjaproject teoretycznie ma rację, bo takie coś z prawnego punktu widzenia jest w Polsce zabronione ale w praktyce US będzie miał to gdzieś i nie będzie go to interesowało ale o podatek napewno chętnie się upomni ;). Z tego co wiem najczęściej jeśli takowe zyski lądują bezpośrednio na koncie inwestycyjnym "sygnałowca", to rozliczają go jak "transakcję kapitałową", czyli 19%. Słyszałem też, że niektórzy rozliczają to jak "umowę zlecenie". Ale absolutnie nie traktuj tego jako poradę - najlepiej skonsultować się z doradcą podatkowym, który ogarnia w miarę rynki kapitałowe.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Makuszyn
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2021, 15:40

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Makuszyn »

Dzięki za porady.

IC markets udostepnia taką możliwość że ktoś inny kopiuje ruchy w zamian za prowizje z zysków i byłem ciekawy jak do tego podchodzi nasz urząd skarbowy. Wyśle wniosek o porade przez gov pl moze co nieco wyjśniią jak to z tym jest
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, 20:06 przez Makuszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

pacemanbs
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2021, 10:15

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pacemanbs »

Makuszyn pisze:
12 lis 2021, 20:03
Dzięki za porady.

IC markets udostepnia taką możliwość że ktoś inny kopiuje ruchy w zamian za prowizje z zysków i byłem ciekawy jak do tego podchodzi nasz urząd skarbowy. Wyśle wniosek o porade przez gov pl moze co nieco wyjśniią jak to z tym jest
Dostałeś jakąś odpowiedź?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021, 11:23 przez pacemanbs, łącznie zmieniany 1 raz.

pacemanbs
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2021, 10:15

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pacemanbs »

Mam pytanko odnośnie konta w IC Markets. Założyłem konto rzeczywiste, ale niestety nie mogę korzystać z funkcji ctrading copy (regulacje UE). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale można zmienić konto na global? Ta funkcja jest po lewej stronie z dostępu konta (IC Markets Entities) i wybranie Choose your regulator. Po akceptacji warunków będę konto przejdzie na global i można korzystać wtedy z większej ilości funkcji?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
pacemanbs ;)

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

nie wiedzialem ze ktos wogole zaklada tam konta pod cypryjska licencja :D chyba przez przypadek tylko. tak na GLOBAL jest wszystko dostepne + masz wyzszy lewar do dyspozycji jak potrzebujesz. a jak jeszcze ogarniesz konto przez forexclub.pl to nawet nizsza prowizje na zawsze dostaniesz i program do podatku.
jakbys sie martwil o wyplaty to tez nie ma zadnego problemu. wyplacalem 8 tys usd pare dni temu i doszly na drugi dzien, 0 oplat.

Makuszyn
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2021, 15:40

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Makuszyn »

pacemanbs pisze:
19 lis 2021, 10:17
Makuszyn pisze:
12 lis 2021, 20:03
Dzięki za porady.

IC markets udostepnia taką możliwość że ktoś inny kopiuje ruchy w zamian za prowizje z zysków i byłem ciekawy jak do tego podchodzi nasz urząd skarbowy. Wyśle wniosek o porade przez gov pl moze co nieco wyjśniią jak to z tym jest
Dostałeś jakąś odpowiedź?
Pozdrawiam
niestety nie.
Wiem, że kopiować ruchy innych można ponieważ ic markets ma licencje brokera, ale czy działa to w drugą stronę na tej samej zasadzie to już pewności nie mam

ODPOWIEDZ