IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

iwan pisze:
13 lip 2021, 09:15
Cześć

Chcąc otworzyć konto w IC przez Forex Club dostałem informację , że w zwiazku z polskim obywatelstwem nie mogę uczestniczyć w programie rabatowym. Szkoda, bo rożnica pomiędzy 7$, a 3,5$ jest spora dla 5-6 transakcji dziennie.
Nie wiem czemu nie mogę uzyć mojego maila do rejestracji rachunku jeśli kiedyś zostal wykorzystany do założenia konta demo.
Cześć,
W IC Markets ostatnio jest sporo nowych pracowników i niektórzy nie za bardzo ogarniają. Nasz rabat cały czas obowiązuje ale dotyczy tylko IC Markets Global. Zakładając konto pod CySEC (lewar 1:30) nie będziesz go mieć. Cały czas jednak monitorujemy sytuację i liczymy, że w końcu IC Markets wprowadzi taką możliwość.

Nie ma to jednak nic wspólnego z obywatelstwem, bo możemy założyć konto gdzie chcemy.

Jeden adres e-mail można wykorzystać tylko raz. Jeśli masz demo, to znaczy, że masz też założony profil w panelu klienta ICM. Wtedy real zakładasz przez ten profil.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

pmartek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2018, 12:37

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pmartek »

Hej,

Czy jest jaki limit na wypłatę zysku przez paypal? Załóżmy ze wpłaciłem 1000 eur i teraz mam zysk w postaci 4 000 eur, czy mogę je wypłacić na konto paypal?

Albo czy wiecie czy akceptują jakieś karty prepaid visy gdzie mógłbym zrobić przelew przez visa direct?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pmartek pisze:
16 lip 2021, 16:02
Hej,

Czy jest jaki limit na wypłatę zysku przez paypal? Załóżmy ze wpłaciłem 1000 eur i teraz mam zysk w postaci 4 000 eur, czy mogę je wypłacić na konto paypal?

Albo czy wiecie czy akceptują jakieś karty prepaid visy gdzie mógłbym zrobić przelew przez visa direct?
Nie przypominam sobie żeby były takie limity. Ale napewno były jakieś po stronie PayPal / Skrill - trzeba było "zwiększać" poziom weryfikacji:
https://www.paypal.com/pl/smarthelp/art ... a)-faq1253

Karty to osobny temat rzeka. Na kartę nie wypłacisz nic, jeśli wcześniej nic nią nie wpłacałeś. Czyli najpierw musiałbyś wpłacić np. 1000 USD daną kartą, aby potem móc na nią dokonać wypłaty - i tu limit byłby max. 1000 USD. Wygenerowane zyski trzeba wypłacać innymi metodami, np. właśnie PayPalem lub przelewem.

Wypłaty przelewem od końca kwietnia bezpłatne. Wcześniej było to aż 20 AUD za transakcję:
https://forexclub.pl/ic-markets-znosi-o ... -bankowym/

Środki dochodzą całkiem sprawnie - średnio w 2-3 dni robocze od momentu zlecenia wypłaty.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pmartek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2018, 12:37

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pmartek »

Dzieki,

Obecnie tez korzystam z karty EUR na koncie w mBanku i poprzez VISA Direct moge tez wyplacac wlasnie ile chce i myslalem ze moge sobie np. podpiac revoluta jeszcze czy cos innego ale support mi dzis odrzucil revoluta z visy a myslalem ze bedzie tak pieknie :P

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pmartek pisze:
16 lip 2021, 16:23
Dzieki,

Obecnie tez korzystam z karty EUR na koncie w mBanku i poprzez VISA Direct moge tez wyplacac wlasnie ile chce i myslalem ze moge sobie np. podpiac revoluta jeszcze czy cos innego ale support mi dzis odrzucil revoluta z visy a myslalem ze bedzie tak pieknie :P
Jak możesz wypłacać ile chcesz, to korzystaj, bo to może być jakieś 'fopa' z ich strony ;). Ogólnie regulują to przepisy AML.
Revoluta mało który broker akceptuje.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: iwan »

raposo pisze:
13 lip 2021, 09:22
iwan pisze:
13 lip 2021, 09:15
Cześć

Chcąc otworzyć konto w IC przez Forex Club dostałem informację , że w zwiazku z polskim obywatelstwem nie mogę uczestniczyć w programie rabatowym. Szkoda, bo rożnica pomiędzy 7$, a 3,5$ jest spora dla 5-6 transakcji dziennie.
Nie wiem czemu nie mogę uzyć mojego maila do rejestracji rachunku jeśli kiedyś zostal wykorzystany do założenia konta demo.
Cześć,
W IC Markets ostatnio jest sporo nowych pracowników i niektórzy nie za bardzo ogarniają. Nasz rabat cały czas obowiązuje ale dotyczy tylko IC Markets Global. Zakładając konto pod CySEC (lewar 1:30) nie będziesz go mieć. Cały czas jednak monitorujemy sytuację i liczymy, że w końcu IC Markets wprowadzi taką możliwość.

Nie ma to jednak nic wspólnego z obywatelstwem, bo możemy założyć konto gdzie chcemy.

Jeden adres e-mail można wykorzystać tylko raz. Jeśli masz demo, to znaczy, że masz też założony profil w panelu klienta ICM. Wtedy real zakładasz przez ten profil.
Konto już założyłem zgodnie z instrukcją. Pozostało przelać depozyt. Jak mogę teraz sprawdzić czy konto jest pod IB Forex Club czyli czy będzie naliczal sie rabat?
Widzę, że można zrobić przelew Broker to Broker. Czy to zadziała jeśli pieniądze maja pochodzić od zagranicznego broka z konta w PLN? Zrobią automatyczne przewalutowanie?
Jeśli nie to pozostaje wycofanie PLN na moje konto, zakup EUR w kantorze internetowym i na koniec przelew zagraniczny do IC.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

iwan pisze:
22 lip 2021, 13:12
Konto już założyłem zgodnie z instrukcją. Pozostało przelać depozyt. Jak mogę teraz sprawdzić czy konto jest pod IB Forex Club czyli czy będzie naliczal sie rabat?
Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj:
https://forexclub.pl/ic-markets/#rachunekreal
iwan pisze:
22 lip 2021, 13:12
Widzę, że można zrobić przelew Broker to Broker. Czy to zadziała jeśli pieniądze maja pochodzić od zagranicznego broka z konta w PLN? Zrobią automatyczne przewalutowanie?
Jeśli nie to pozostaje wycofanie PLN na moje konto, zakup EUR w kantorze internetowym i na koniec przelew zagraniczny do IC.
Przelew Broker-Broker działa ale nie z wszystkimi brokerami (trzeba zapytać swojego brokera czy takie coś akceptuje; nie ma żadnej listy) i ogólnie wcale niekoniecznie będzie szybciej ;). Może to trwać od 2 do 14 dni. PLN nie są akceptowane więc i tak nastąpi przewalutowanie (nie wiem po jakim kursie). Więc w skrócie: wygodniej i szybciej jest zrobić normalny depozyt.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

JarlCarmen

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Raposo potrzebuje potwierdzenia pewnej informacji. Mój kolega twierdzi ,że gdy jest się Polakiem i mieszka się w Uni eu To nie można korzystać z icmarkets sc bo to nie zgodne z prawem. Niby w umowie jest jakiś zapis ,że jesteśmy rezydentami Seszeli i niby to jest nielegalne gdy ja zatwierdzimy. Prosiłbym o rozjaśnienie sytuacji.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

JarlCarmen pisze:
30 lip 2021, 09:50
Raposo potrzebuje potwierdzenia pewnej informacji. Mój kolega twierdzi ,że gdy jest się Polakiem i mieszka się w Uni eu To nie można korzystać z icmarkets sc bo to nie zgodne z prawem. Niby w umowie jest jakiś zapis ,że jesteśmy rezydentami Seszeli i niby to jest nielegalne gdy ja zatwierdzimy. Prosiłbym o rozjaśnienie sytuacji.
Skoro kolega twierdzi, że jest to niezgodne z prawem to powinien przedstawić konkretny przepis, który o tym świadczy. Inaczej to jak z grzybicą płuc przez noszenie maseczek... ;)

Osobiście od lat korzystam z usług brokerów spoza UE i nie miałem żadnych nieprzyjemności z tego tytułu, żaden broker nie informował mnie, że działam nielegalnie, jak i nie doszły mnie słuchy, aby to było nielegalne. Wchodząc na stronę IC Markets trafiamy na ICM EU (Cypr) i jeśli przechodzimy na Global, to tylko na własne życzenie, co potwierdzamy dodatkowym kliknięciem. Nie ma obowiązku tego robić - to nasz wolny wybór. Tak samo działa to z Dukascopy Bank (Szwajcaria - poza UE) i Dukascopy Europe (Łotwa - UE). Różnica jest też taka, że broker spoza UE nie może np. uczestniczyć w konferencjach w Europie itd.. Ale właśnie dlatego tacy brokerzy często mają więcej niż jedną licencję.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dokładnie!
Jeżeli ktoś twierdzi, że coś jest niezgodne z prawem, to potrzebuje przedstawić to prawo, jego interpretację i konkretne przepisy wykonawcze.
Ergo, @JarlCarmen, poproś kolegę o te przepisy i wtedy daj tu linki, to się temu przyjrzymy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ