IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

valkiria pisze:
09 cze 2021, 17:57
Może ktoś powiedzieć albo gdzie znaleźć dźwignie na instrumenty na icm mt5 te nowe dodane jak np towary jeśli konto zakładam 1:500 bo w specyfikacji instrumentu nie widzę może dla tego że demo?
No trochę tam namodzili na swoich stronach ostatnio ale już to rozgryzłem ;)

Tutaj masz specyfikację dla towarów:
https://cdn.icmarkets.com/uploads/FSA/C ... -Sheet.pdf
(dla Global, regulacje Seszele)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

cos mi tu nie pasuje na ctrader mam konto raw ale ropa jest 1:100 a tu podają 1:500.
Jest to gdzieś napisane w specyfikacji instrrumentu w mt5? ja mam demo i tak nie dźwigni mimo że pytają przy zakładaniu czy raw i jaka dźwignia.
Brak mi też takich rzeczy jak wartość pipsa dla danego wolumenu trzeba liczyć na piechote

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na cTrader mogą być inne wartości lewara, to samo na demie. Ogólnie jest dość "krucho" z takimi precyzyjnymi tabelami dla każdej platformy i rodzaju konta więc najlepiej bazować na tym, co jest na platformie. Na MT4/5 najlepiej wejść w ustawienia symbolu i sprawdzić co tam pokazuje (i tu znów zastrzeżenie, że na demo mogą być inne wartości niż na koncie real - brokerzy niekoniecznie dbają o to, co jest na demo).

Wartość pipsa najlepiej zawsze sprawdzić sobie wskaźnikiem. O ile dla walut wartość pipsa wszędzie będzie taka sama, to w przypadku pozostałych instrumentów w specyfikacji mamy tylko wartość ticka, a resztę już trzeba obliczyć samemu. Wskaźnik załatwia temat.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
11 cze 2021, 06:59
Wartość pipsa najlepiej zawsze sprawdzić sobie wskaźnikiem.
No właśnie, ale czy jest taki wskaźnik ? Dla MT4 XTB zrobił świetny wskaźnik. Wklejam go dla zainteresowanych.
Czy jest taki sam wskaźnik dla MT5 ? Mam inny dla MT5, ale on jest trochę kiepski. Fajnie gdyby był dla MT5 taki sam jak dla MT4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
11 cze 2021, 15:54
raposo pisze:
11 cze 2021, 06:59
Wartość pipsa najlepiej zawsze sprawdzić sobie wskaźnikiem.
No właśnie, ale czy jest taki wskaźnik ? Dla MT4 XTB zrobił świetny wskaźnik. Wklejam go dla zainteresowanych.
Czy jest taki sam wskaźnik dla MT5 ? Mam inny dla MT5, ale on jest trochę kiepski. Fajnie gdyby był dla MT5 taki sam jak dla MT4.
Na MT5 wchodzisz w specyfikacje instrumentu i pokazuje ci "rozmiar kontraktu" dla wielkości pozycji 1,0. Jeśli "rozmiar" wynosi np. 100 to znaczy, że 1,00 pkt przy pozycji wielkości 1,0 kosztuje 100$. Nie pisze 1,0 lota bo dla CFD jednostką jest kontrakt. Lot w przypadku forex.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
11 cze 2021, 16:57
Na MT5 wchodzisz w specyfikacje instrumentu i pokazuje ci "rozmiar kontraktu" dla wielkości pozycji 1,0. Jeśli "rozmiar" wynosi np. 100 to znaczy, że 1,00 pkt przy pozycji wielkości 1,0 kosztuje 100$. Nie pisze 1,0 lota bo dla CFD jednostką jest kontrakt. Lot w przypadku forex.
Zerknąłem na Mt5 na cfd na akcje i rozmiar kontraktu przeważnie wynosi 1. Czy to oznacza, że 1 pkt kosztuje 1 $ ?
To się raczej nie sprawdza. Zerknąłem też na VIX i tam 0,1 ma wartość 1 $, mimo, że w specyfikacji rozmiar kontraktu wynosi 10.
Ten wskaźnik dla Mt4, który wkleiłem pokazuje wartość pipsa i depo dla określonej wielkości i takie coś bym wolał. Mam wskaźnik dla MT5, ale jest nieprzejrzysty.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
11 cze 2021, 18:01
Cblondyn pisze:
11 cze 2021, 16:57
Na MT5 wchodzisz w specyfikacje instrumentu i pokazuje ci "rozmiar kontraktu" dla wielkości pozycji 1,0. Jeśli "rozmiar" wynosi np. 100 to znaczy, że 1,00 pkt przy pozycji wielkości 1,0 kosztuje 100$. Nie pisze 1,0 lota bo dla CFD jednostką jest kontrakt. Lot w przypadku forex.
Zerknąłem na Mt5 na cfd na akcje i rozmiar kontraktu przeważnie wynosi 1. Czy to oznacza, że 1 pkt kosztuje 1 $ ?
To się raczej nie sprawdza. Zerknąłem też na VIX i tam 0,1 ma wartość 1 $, mimo, że w specyfikacji rozmiar kontraktu wynosi 10.
Ten wskaźnik dla Mt4, który wkleiłem pokazuje wartość pipsa i depo dla określonej wielkości i takie coś bym wolał. Mam wskaźnik dla MT5, ale jest nieprzejrzysty.
W przypadku CFD na akcje "rozmiar kontraktu" odnosi sie do ilości zakupionych akcji. I np. w TMS CFD na akcje KGHM jest to liczba 100. Czyli pozycja wielkości 1,00 bedzie miała wartość 100 akcji KGHM. Podobnie dla PKOBP czy Millenium. I jesli cena takiej pozycji wzrośnie ze 198,00 na 199,00 to 1 punkt jest wart 100 pln. Bo jest 100 akcji.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
11 cze 2021, 18:01
Zerknąłem też na VIX i tam 0,1 ma wartość 1 $, mimo, że w specyfikacji rozmiar kontraktu wynosi 10.
No i co ci tu nie pasuje? Skoro dla wielkości pozycji 1,00 rozmiar wynosi 10 to ile bedzie dla pozycji 0,1?
Chyba nie trudno policzyć, że wartość wyniesie własnie 1$ :D

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Na xtb nie trzeba żadnych wskaźników wszystko jest w tabelce jak i na ctrader. Wartość pipsa zależy od wolumenu czyli wielkości pozycji. Na mt4/5 nie ma informacji ani ile pips dla danego wolumenu (trzeba liczyć na piechotę) i nie ma podanej dźwigni. W tabelce z aktywnymi pozycjami nie ma margimu dla poszczególnych pozycji tylko wspólny margin. Konto mam gbp a wielkość pozycji np złoto czy ropa w dolarach.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

"Jak obliczyć wartość jednego pipsa? Najprostszym sposobem aby obliczyć wartość pipsa jest podzielenie jednego pipsa przez kurs wymiany oraz pomnożenie go przez wielkość lota. Otrzymujemy wtedy wartość pipsa w przeliczeniu na kwotowaną walutę."

ODPOWIEDZ