IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

alkon
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2015, 18:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: alkon »

cytrynek pisze:
06 kwie 2020, 22:27
alkon pisze:
06 kwie 2020, 18:54
Hej.
Jeżeli ropa to na początek podziałaj w Tickmill. Niższe spready oraz niższy wolumen, który możesz wybrać. W ICM minimum to 0,50 lota a w Tickmill 0.01 co daje mniejszy margin, nawet przy małej dźwigni. Pozdrawiam.
Ile mniejsze? obecnie w ic przy raw spread to 6 pips przy XTIUSD, oraz 3 przy WTI_K0.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

alkon pisze:
07 kwie 2020, 06:58
cytrynek pisze:
06 kwie 2020, 22:27
alkon pisze:
06 kwie 2020, 18:54
Hej.
Jeżeli ropa to na początek podziałaj w Tickmill. Niższe spready oraz niższy wolumen, który możesz wybrać. W ICM minimum to 0,50 lota a w Tickmill 0.01 co daje mniejszy margin, nawet przy małej dźwigni. Pozdrawiam.
Ile mniejsze? obecnie w ic przy raw spread to 6 pips przy XTIUSD, oraz 3 przy WTI_K0.
Hej. Pomyliłem wielkość pozycji z DAX 8) Spread na WTI w Tickmill wynosi 0.4 pipsa. W ICM waha się średnio od 0.6 do 0.7.
Pozdrawiam.
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

murtek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2020, 09:33

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: murtek »

Witajcie. Teoretycznie jestem tu nowy, lecz od dawna sledzę te forum.
Proszę o podpowiedź gdzie znajdę informację w cTrader odnośnie finansowania nocnego ? Uczę się na rachunku demo i kurczę ślepy chyba jestem

zegatyka
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020, 10:18

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: zegatyka »

Hej
Założyłem konto rzeczywiste na rachunek IC Markets.
Konto mam zatwierdzone, chciałbym zdeponować $200. Posiadam konto w millenium, a w nim konto walutowe w $.
Przy wpłacie prosi mnie o numer karty, oraz miesiąc ważności, CVV.
Chciałbym zdeponować z konta walutowego a nie w zł. Jak to zrobić?

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

To musisz pogadać z bankiem, żeby np podpieli Ci kartę do konta walutowego. W niektórych bankach jest taka opcja.
Ale jak pciagniesz dolary z konta w PLN to owszem, trochę stracisz na chamskim kursie, ale jak kiedyś zrobisz wypłatę to znów zyskasz bo chamski kurs banku zadziała na Twoją korzyść.

Heh, pamiętam kilka lat temu jak kursy bankowe były bardziej chamskie, to przy operacji wpłata na konto u brokera kartą z konta PLN i od razu wypłata, to wracało więcej niż ta wpłata :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

murtek pisze:
10 kwie 2020, 10:12
Witajcie. Teoretycznie jestem tu nowy, lecz od dawna sledzę te forum.
Proszę o podpowiedź gdzie znajdę informację w cTrader odnośnie finansowania nocnego ? Uczę się na rachunku demo i kurczę ślepy chyba jestem
Finansowanie nocne = swap. Masz taką kolumnę w historii transakcji, jak i w oknie z otwartymi pozycjami.
Hej
Założyłem konto rzeczywiste na rachunek IC Markets.
Konto mam zatwierdzone, chciałbym zdeponować $200. Posiadam konto w millenium, a w nim konto walutowe w $.
Przy wpłacie prosi mnie o numer karty, oraz miesiąc ważności, CVV.
Chciałbym zdeponować z konta walutowego a nie w zł. Jak to zrobić?
Chcąc wpłacić przelewem wystarczy, że z panelu klienta pobierzesz dane do wpłaty -> Transfer -> Deposit funds -> Fund by Wire Transfer (5 od dołu) -> wybierasz walutę.

Na podstawie tych danych zlecasz przelew SWIFT w panelu swojego banku.

Jednak mocno wątpliwe jest czy taka operacja będzie dla Ciebie opłacalna przy kwocie 200$. Bank pobierze opłatę wg swojego cennika. Nie będzie przewalutowania, no ale przy wypłacie z IC Markets przelewem zapłacić będziesz musiał 20 AUD (kwota pobierana przez bank brokera niezależnie od kwoty transakcji).

Wpłata kartą to dobra alternatywa, która może okazać się korzystniejsza nawet uwzględniając przewalutowanie po bandyckim kursie banku.
Spread w Millennium dla USD wynosi obecnie 25 groszy (12,5 gr od średniego kursu rynkowego w każdą ze stron). Szczerze powiedziawszy, to standard i 10 lat temu było podobnie więc ja tu nie widzę specjalnej poprawy (być może jest lepiej w innych bankach).

Przy wpłacie 800 zł stracisz na tej operacji ok. 2,6%, czyli ok. 21 zł. Drugie tyle przy wypłacie.

Wg cennika - https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... /21/latest
Przy przelewie SWIFT zapłacisz 0,5% / minimum 20 zł, czyli wyjdzie bardzo podobnie przy wpłacie i dużo gorzej przy wypłacie (wspomniane 20 AUD = ok. 53 zł).

Zatem co robić?
Najlepiej wyrobić sobie kartę walutową do konta w USD (lub zainteresować się nowością jaką są karty "wielowalutowe") i za pomocą tej karty dokonać wpłaty - wtedy operacja jest całkowicie bezpłatna i masz wpływ po jakim kursie przewalutujesz środki (np. poprzez kantor internetowy).

Powodzenia ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zegatyka
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020, 10:18

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: zegatyka »

A czy zadziała wpłata: bank > revolut > paypal > ic markets?
wypłata:
Ic markets > paypal > revolut?
Revolut oraz paypal w dolarach, nie tracąc na spread.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, powinno zadziałać ale tylko jeśli będziesz wpłacać bezpośrednio z PayPala, a nie z karty Revolut za pośrednictwem PayPala (to różne opcje, a Revolut nie jest akceptowany).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jaras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 maja 2008, 16:40

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: jaras »

Czy waluta rachunku ma znaczenie (eur czy usd)? Pewnie nie🙂

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zależy pod jakim względem ;). Ogólnie rzecz ujmując nie ma znaczenia, bo zyski, straty i wymagany depozyt zabezpieczający dla poszczególnych pozycji przeliczany jest na bieżąco po kursach rynkowych.

Ale akurat w IC Markets jest mały niuans - prowizja jest naliczana od lota, niezależnie od wartości nominalnej transakcji. Prowizja też zależy od waluty konta, bo jest przypisana na stałe. I najtaniej wychodzi w przypadku kont w AUD jeśli dobrze pamietam ;) nie jest to jakaś spektakularna różnica w %, No ale jak ktoś dużo trejduje...

Szczegóły dot. prowizji:
https://forexclub.pl/ic-markets/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ