Słownik Forex - podstawowe pojęcia dla początkujących

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zdecydowana większość tych skrótów jest już dostępna we wspomnianym temacie. Łączę wątki, aby nie dublować informacji...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sokol27je
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 07 kwie 2014, 20:32

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: sokol27je »

HubGab pisze:mi sie zdaje że S bardziej znaczy short czyli grać na spadki
czy ktoś może potwierdzić ta teze bo zaczynam sie z nia co raz bardziej zgadac, co by znaczyło ze w moim info powstał bład

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sokol27je pisze:
HubGab pisze:mi sie zdaje że S bardziej znaczy short czyli grać na spadki
czy ktoś może potwierdzić ta teze bo zaczynam sie z nia co raz bardziej zgadac, co by znaczyło ze w moim info powstał bład
Tak, masz błąd. Zresztą można analogicznie do tego dojść, patrząc co oznacza litera L... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sokol27je
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 07 kwie 2014, 20:32

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: sokol27je »

raposo pisze:
sokol27je pisze:
HubGab pisze:mi sie zdaje że S bardziej znaczy short czyli grać na spadki
czy ktoś może potwierdzić ta teze bo zaczynam sie z nia co raz bardziej zgadac, co by znaczyło ze w moim info powstał bład
Tak, masz błąd. Zresztą można analogicznie do tego dojść, patrząc co oznacza litera L... ;)
ok, jak możesz to edytuj, zeby nikt nie płakał jak zagra cos z day trading na podstawie mojego info:)
czyli u mnie powinno byc ze "eska" to tez "s" a definicja "s" do usuniecia :564:

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: cajto »

sokol27je pisze: rzeźnik - gbp/jpy

co to ujek?
U/J - ujek
E/J - ejman, ejek
SP500 - sapina
E/D - fiber (rzadko)

Największym problemem kogoś świeżego w dziale Day Trading będzie próba odczytania postów Nowego123 :lol:

Awatar użytkownika
souti
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2014, 12:08

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: souti »

Witam,
czy ktos moze rozwinac dla mnie skrót ZL? rozszyfrowalem juz wiekszosc skrotow uzywanych na forum oprocz tego jednego. Wiem ze odpowiedz napewno jest banalnie prosta jednak nie moge sobie z nia poradzic :| Probowalem wyszukiwarki na forum, ale wyrzuca mi informacje ze haslo jest zbyt popularne czy cos w tym rodzaju. Google rowniez nie pomoglo a moja cierpliwosc jest juz na granicy :) Jedyne co przychodzi mi do glowy na tzw. "chłopski rozum" to Zlecenie z Limitem, chociaz pewnosci nie mam.
Bede wdzieczny za odpowiedz
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: freakout »

souti pisze:Witam,
czy ktos moze rozwinac dla mnie skrót ZL? rozszyfrowalem juz wiekszosc skrotow uzywanych na forum oprocz tego jednego. Wiem ze odpowiedz napewno jest banalnie prosta jednak nie moge sobie z nia poradzic :| Probowalem wyszukiwarki na forum, ale wyrzuca mi informacje ze haslo jest zbyt popularne czy cos w tym rodzaju. Google rowniez nie pomoglo a moja cierpliwosc jest juz na granicy :) Jedyne co przychodzi mi do glowy na tzw. "chłopski rozum" to Zlecenie z Limitem, chociaz pewnosci nie mam.
Bede wdzieczny za odpowiedz
Pozdrawiam
http://forex-nawigator.biz/forum/koncep ... t9032.html :)

Awatar użytkownika
souti
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2014, 12:08

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: souti »

podziekowal. Najlepsze jest to ze zanim napisalem tego posta czytalem o tej koncepcji troche wczesniej, co ale cóż.. Mam nadzieje ze z biegiem czasu oswoje sie z tymi skrotami i slangiem.
Skoro jestesmy przy temacie to mam prosbe o jeszcze jedna rzecz, a mianowicie skrot BE oraz ADR, w kontekscie zdania:

"W przypadku Longterm nie jest takie proste, bo pozycje trzyma się kilka dni, a zasięg dzienny ADR to czasami nawet 100 – 150 pips i przejście na BE może spowodować realizację SL".

Czy tu nie chodzi czasem o wskaznik ATR?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

souti pisze:podziekowal. Najlepsze jest to ze zanim napisalem tego posta czytalem o tej koncepcji troche wczesniej, co ale cóż.. Mam nadzieje ze z biegiem czasu oswoje sie z tymi skrotami i slangiem.
Skoro jestesmy przy temacie to mam prosbe o jeszcze jedna rzecz, a mianowicie skrot BE oraz ADR, w kontekscie zdania:

"W przypadku Longterm nie jest takie proste, bo pozycje trzyma się kilka dni, a zasięg dzienny ADR to czasami nawet 100 – 150 pips i przejście na BE może spowodować realizację SL".

Czy tu nie chodzi czasem o wskaznik ATR?
istnieje też wskaźnik Average Daily Range
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
souti
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2014, 12:08

Re: Skróty myślowe(slang)

Nieprzeczytany post autor: souti »

dzieki, do rozszyfrowania zostal jeszcze BE. Pomoze ktos?

ODPOWIEDZ