SR trading with UDS50

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: personov »

Witam. Chciałbym przedstawić półautomatyczną strategię SR trading with UDS50.
Zadaniem strategii jest otwieranie transakcji Buy po przełamaniu poziomu Resistance i transakcji Sell po przełamaniu poziomu Support. Poziomy Support i Resistance wyznaczane są na podstawie wskaźnika Deep_of_Market, a same transakcje otwierane są na podstawie sygnałów generowanych przez wskaźnik Ultra Dynamic Sensor.
Opis strategii w postaci filmu znajduje się tu :
http://www.youtube.com/watch?v=NexEr5XK85k
Myślę, że kluczowe jest dobre wybranie stref Buy lub Sell. Później wszystko dzieje się automatycznie. Wskaźnik Ultra Dynamic Sensor jest odpowiedzialny za badanie dynamiki ceny. Tylko jeśli dynamika gwałtownie przyspiesza - generowany jest sygnał. Jeśli cena nie porusza się w dynamiczny sposób - sygnały przebicia poziomu są niepotwierdzone.
Najlepszy moim zdaniem TF dla tej strategii to M5.
TP ustawiam na 15 pips, SL na 10 pips. Dodatkowo stosuję TrailingStop po 12 pipsach.
Pozycje nie są otwierane zbyt często. Średnio można wyznaczyć 3-7 stref w ciągu tygodnia. W każdej takiej strefie EA może otworzyć kilka pozycji.
Pierwsza okazja :
USDJPY - ustawiam EA jak w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Solą życia jest kasa.

Wojtek.FX
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2014, 15:10

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: Wojtek.FX »

personov pisze:Witam. Chciałbym przedstawić półautomatyczną strategię SR trading with UDS50...
I co w związku z tą strategią?

Chcesz coś sprzedać? Jeśli tak, to post nie w tym dziale.
Chcesz żebyśmy coś przetestowali, sprawdzili, podzielili się spostrzeżeniami? Tylko co?

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Wojtku,jesteś nowy,być może to dla Ciebie dziwne że ktoś tak po prostu wstawia strategię,nie dla pieniędzy,ale ot tak bezinteresownie. Przyzwyczaj się,bo to się zdarza więc takie posty jak wyżej są nie na miejscu :) pozdrawiam

Wojtek.FX
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2014, 15:10

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: Wojtek.FX »

termometr123 pisze:Wojtku,jesteś nowy,być może to dla Ciebie dziwne że ktoś tak po prostu wstawia strategię,nie dla pieniędzy,ale ot tak bezinteresownie. Przyzwyczaj się,bo to się zdarza więc takie posty jak wyżej są nie na miejscu :) pozdrawiam
Gdybyś choć przeczytał ze zrozumieniem, to co napisał w pierwszym poście autor tego tematu i zadał sobie trud poszukania informacji o wskaźniku na którym opiera się ta "strategia", to wiedziałbyś, że aby używać tej "strategii" najpierw trzeba kupić u autora tego tematu wskaźnik za 250zł lub całą "strategię" za bodajże 299zł.

To nic innego jak kolejna reklama tegoż wskaźnika, tylko w innym miejscu forum niż pierwotnie
http://forex-nawigator.biz/forum/ultra- ... 24760.html

Słowo "strategia" nie bez kozery wziąłem w cudzysłów. Bo jak można mówić o strategii, skoro autor tego tematu pisze:
personov pisze:Myślę, że kluczowe jest dobre wybranie stref...
personov pisze:Najlepszy moim zdaniem TF..
Strategia ma to do siebie, że ma jasno i sztywno określone reguły zajmowania i zamykania pozycji, a to co prezentuje autor tego tematu, to tylko i wyłącznie jego uznaniowe spojrzenie na rynek przez pryzmat wspomnianego wskaźnika, czego dowodem są jego własne powyżej przytoczone wypowiedzi, zatem tak naprawdę ze strategią nie ma to nic wspólnego.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Nie ma co się czepiać terminologii. Jeśli metoda będzie skuteczna to reszta jest nieistotna.
Pewnie spore znaczenie będzie miał data feed brokera żeby wskaźnik dynamiki mógł się wykazać.

Wojtek.FX
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2014, 15:10

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: Wojtek.FX »

JAREK67 pisze:Nie ma co się czepiać terminologii. Jeśli metoda będzie skuteczna to reszta jest nieistotna.
Pewnie spore znaczenie będzie miał data feed brokera żeby wskaźnik dynamiki mógł się wykazać.
A myślisz, że ta metoda jest/będzie skuteczna? Bo ja mam racjonalne wątpliwości.

Autor tego tematu z pewnością przetestował wzdłuż i wszerz swoje dzieło tj. wskaźnik/metodę. Gdyby przynosił/a mu zyski, to prawdopodobnie nie zdecydował by się na spamowanie forum tą ofertą i sprzedaż za jedyne 250/299zł.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Nie wiem czy metoda będzie skuteczna.
Ale z pewnością jest to jeden z ciekawszych (ze względu na sposób interpretacji zmian ceny) tematów jakie się pojawiły na forum od wielu miesięcy.
Mam nadzieję, że autorowi wystarczy determinacji żeby przedstawiać rezultaty kolejnych zagrań.

Wojtek.FX
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2014, 15:10

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: Wojtek.FX »

JAREK67 pisze:Nie wiem czy metoda będzie skuteczna.
Ale z pewnością jest to jeden z ciekawszych (ze względu na sposób interpretacji zmian ceny)...
Jak kto woli. Dla mnie od ciekawości ważniejsza na forex jest skuteczność, a tej wyników tutaj brak.
JAREK67 pisze: Mam nadzieję, że autorowi wystarczy determinacji żeby przedstawiać rezultaty kolejnych zagrań.
To nie jest journal, tylko dział "Systemy i strategie", a ten temat powinien znaleźć się tam gdzie jego miejsce, czyli w dziale reklamy, a nie tutaj.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: personov »

Wojtek.FX pisze: I co w związku z tą strategią?
Chcesz coś sprzedać?
Nie musisz nic kupować jeśli nie chcesz.
Wojtek.FX pisze:Strategia ma to do siebie, że ma jasno i sztywno określone reguły zajmowania i zamykania pozycji
TF M5, TP 15, SL 10 TS 12....czy to nie są sztywne reguły ?
Wojtek.FX pisze:Autor tego tematu z pewnością przetestował wzdłuż i wszerz swoje dzieło tj. wskaźnik/metodę. Gdyby przynosił/a mu zyski, to prawdopodobnie nie zdecydował by się na spamowanie forum tą ofertą i sprzedaż
Czy Ty myślisz, że wszystko jest zawsze tak samo ? "Nie sprawdził się system to sprzedam to na Allegro...". Błądzisz.
Strategia jest rozwojowa i dlaczego miałbym się nie podzielić pomysłem ? Prezentowana strategia jest innowacyjnym podejściem do tematu przełamań poziomów S/R i mam nadzieję, że będzie inspiracją dla traderów i pomoże wykreować wielu osobom swój własny pomysł na grę. Nikt nie musi ode mnie nic kupować.
Wojtek.FX pisze:To nie jest journal, tylko dział "Systemy i strategie"
Co prawda będę wklejał transakcje, ale jest to trochę mało na journal, ponieważ jest to bardziej prezentacja strategii niż typowy dziennik i myślę, że to jest odpowiedni dział.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: SR trading with UDS50

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Personov podziwiam Cię za zimną krew.

Pzdr
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

ODPOWIEDZ