Pytanie o strategie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
pieter
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2014, 01:32

Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: pieter »

Witam,
nazywam się Piotrek jestem nowy na tym forum :) Interesuje się szeroko rozumianą giełdą a szczególnie forex-em od niespełna roku. Przeczytałem kilka publikacji o tej tematyce . Zainteresowały mnie fale Elliotta, Fibonacci i parę innych narzędzi. Widzę że jest wręcz nieograniczona ilość sposobów zarabiania na tym rynku. Nie daje mi spokoju jedna rzecz w związku tym kieruje te pytanie do doświadczonych uczestników rynku. Jak wygląda „trwałość” skonstruowanych przez trader-a strategi? Chodzi mi tutaj o to że przykładowy trader ma skonstruowaną przez siebie strategie sprawdzoną na długim okresie i nagle jego stratega przestaje działać jak można się przed tym ustrzec? Czy wystarczy zbadać swoją strategie na wystarczająco długim okresie? Jeśli tak to na jak długim?
Pozdrawiam Wszystkich :)
Piotrek

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: freakout »

pieter pisze:Witam,
nazywam się Piotrek jestem nowy na tym forum :) Interesuje się szeroko rozumianą giełdą a szczególnie forex-em od niespełna roku. Przeczytałem kilka publikacji o tej tematyce . Zainteresowały mnie fale Elliotta, Fibonacci i parę innych narzędzi. Widzę że jest wręcz nieograniczona ilość sposobów zarabiania na tym rynku. Nie daje mi spokoju jedna rzecz w związku tym kieruje te pytanie do doświadczonych uczestników rynku. Jak wygląda „trwałość” skonstruowanych przez trader-a strategi? Chodzi mi tutaj o to że przykładowy trader ma skonstruowaną przez siebie strategie sprawdzoną na długim okresie i nagle jego stratega przestaje działać jak można się przed tym ustrzec? Czy wystarczy zbadać swoją strategie na wystarczająco długim okresie? Jeśli tak to na jak długim?
Pozdrawiam Wszystkich :)
Piotrek
problemy z działaniem strategii po pewnym czasie najczęściej mają osoby które grają z użyciem wskaźników bazowanych np. na różnych średnich :) jak wiadomo dynamika rynku ulega co jakiś czas zmianie, dlatego takie systemy także trzeba co jakiś czas dostosowywać pod te zmiany ;) natomiast osoby które grają z zastosowaniem np. "Price Action" nie mają tutaj takiego problemu, bo np. formacje świecowe występowały, występują i będą występować zawsze, więc warto uczyć się takich metod, aniżeli bawić się z indykatorami :) do mnie dotarło to dopiero po 7 latach testowania różnych strategii, wskaźników, itp., ale jak to mówią - "lepiej późno niż wcale" :P

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Ja co prawda tego jeszcze nie robiłem - ale zamierzam skorzystać z polecanego Forex Tester 2 jak znajdę trochę wolnego czasu.

Jeśli chodzi o zdanie kolegi odnośnie wskaźników - to ja z kolei ich nie wykluczam, wręcz przeciwnie.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Każdy musi znaleźć swoją drogę. Jedni bez wskaźników, inni z wskaźnikami, jedno z PA drudzy bez PA. Liczy się jak zwykle efekt końcowy potwierdzony przez Urząd Skarbowy.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

freakout pisze: problemy z działaniem strategii po pewnym czasie najczęściej mają osoby które grają z użyciem wskaźników bazowanych np. na różnych średnich :) jak wiadomo dynamika rynku ulega co jakiś czas zmianie, dlatego takie systemy także trzeba co jakiś czas dostosowywać pod te zmiany ;) natomiast osoby które grają z zastosowaniem np. "Price Action" nie mają tutaj takiego problemu, bo np. formacje świecowe występowały, występują i będą występować zawsze, więc warto uczyć się takich metod, aniżeli bawić się z indykatorami :) do mnie dotarło to dopiero po 7 latach testowania różnych strategii, wskaźników, itp., ale jak to mówią - "lepiej późno niż wcale" :P
Nawet nie chce mi się tych głupot komentować XD Możesz udowodnić matematycznie dlaczego Twoim zdaniem tak jest? Dlaczego Prajs Ekszyn jest takie super, a jak na wykres wrzuci się średnią to już nie? XD Jakikolwiek system można dostosować do dynamiki ruchu, każda osoba która nie jest upośledzona matematycznie to rozumie.
Adrianoforex pisze:Każdy musi znaleźć swoją drogę. Jedni bez wskaźników, inni z wskaźnikami, jedno z PA drudzy bez PA. Liczy się jak zwykle efekt końcowy potwierdzony przez Urząd Skarbowy.
I od razu widać kto tu na prawdę zarabia :) Słuchajcie Adriano, bo dobrze mówi :564:

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Jestem trochę na bombie to sobie pozwolę na krytykę.

Po iluś tam latach - stwierdzam wszem i wobec, że sukces na tym rynku to efekt uśredniania zachowań PA, które samo w sobie jest jednym pie..^&**nym szumem, z którego mało co wynika. Mówię tu o sobie. Dowód jest jeden - nie można złapać każdego pipsa!!! Słupek cenowy jest już sygnałem po fakcie - ktoś wklepał zlecenie B/S - a uformowane close jest już musztardą po obiedzie. Wskaźnik wyprzedzający dostarcza mi z kolei czegoś więcej. Ale to tam ten tego... Do tego można jeszcze dodać SL. Większość z Was traci - bo stawiacie ten SL i karmicie drugą stronę skutecznie uszczuplając depozyt. Szanuj swoje pieniądze. Nie oddawaj złodziejom $ chyba, że sam jesteś złodziejem. :-)

Dobranoc.

Autor tematu niech testuje wszystko co mu pasuje. Każdy ma inne potrzeby, każda kobieta ma inny temperament...

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Pablo90 pisze:
freakout pisze: problemy z działaniem strategii po pewnym czasie najczęściej mają osoby które grają z użyciem wskaźników bazowanych np. na różnych średnich :) jak wiadomo dynamika rynku ulega co jakiś czas zmianie, dlatego takie systemy także trzeba co jakiś czas dostosowywać pod te zmiany ;) natomiast osoby które grają z zastosowaniem np. "Price Action" nie mają tutaj takiego problemu, bo np. formacje świecowe występowały, występują i będą występować zawsze, więc warto uczyć się takich metod, aniżeli bawić się z indykatorami :) do mnie dotarło to dopiero po 7 latach testowania różnych strategii, wskaźników, itp., ale jak to mówią - "lepiej późno niż wcale" :P
Nawet nie chce mi się tych głupot komentować XD Możesz udowodnić matematycznie dlaczego Twoim zdaniem tak jest? Dlaczego Prajs Ekszyn jest takie super, a jak na wykres wrzuci się średnią to już nie? XD Jakikolwiek system można dostosować do dynamiki ruchu, każda osoba która nie jest upośledzona matematycznie to rozumie.


a mi z kolei nie chce się komentować Twojej bezsensownej odpowiedzi :) obalenie Twojej "teorii" jest tak banalnie proste że aż muszę to zrobić - wystarczy przetestować kilka wskaźnikowych systemów które powstały 4-5 lat temu i spróbować nimi zarabiać tak jak wtedy :) próbowałeś? NIE, a ja próbowałem i wiem że to co sprawnie działało kiedyś dziś już nie działa i parametry większości wskaźników trzeba dopasować do obecnej dynamiki rynku :) o tym właśnie mówiłem, więc następnym razem czytaj uważnie i nie nabijaj postów ;) a co do PA to jest super bo jak powszechnie wiadomo 99% wskaźników z opóźnieniem reaguje na to co zrobiła cena, no chyba że mówimy o indykatorach które repaintują, ale tych mało kto używa :) ZAWSZE bardziej precyzyjne wejścia zrobi się w oparciu o sam ruch ceny aniżeli o jakikolwiek inny wskaźnik - i powie Ci to każdy kto bawi się w te klocki ładnych parę lat ;)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

wystarczy przetestować kilka wskaźnikowych systemów które powstały 4-5 lat temu i spróbować nimi zarabiać tak jak wtedy
No cóż, to, że Ty nie potrafisz stworzyć skutecznego systemu, to nie znaczy, że nikt nie potrafi. Nie powinieneś jednak wprowadzać z tego powodu innych w błąd.
próbowałeś? NIE, a ja próbowałem
No bardzo dobre założenie, tym bardziej, że mój temat z testem takiej strategii jest kilką wątków niżej XD Doprawdy, bardzo rzeczowy argument ;)
czytaj uważnie
Patrz moja odpowiedź wyżej :D
a co do PA to jest super bo jak powszechnie wiadomo 99% wskaźników z opóźnieniem reaguje na to co zrobiła cena, no chyba że mówimy o indykatorach które repaintują, ale tych mało kto używa
Wskaźniki repaintujące działają z wyprzedzeniem? Hah, przeczytałeś może swój post zanim go wysłałeś, czy po prostu nie masz pojęcia co znaczy, że wskaźnik repaintuje? Aha a cena jak rozumiem wyprzedza samą siebie tak? To po co w ogóle ktoś stworzył pochodną funkcji, skoro mamy do dyspozycji samą funkcję? Może obliczenie pochodnej nam coś ułatwia? Ktoś tu nie ma za wiele wspólnego z matematyką, dobrze, że teraz chociaż wprowadzili obowiązkową maturę :P
ZAWSZE bardziej precyzyjne wejścia zrobi się w oparciu o sam ruch ceny aniżeli o jakikolwiek inny wskaźnik - i powie Ci to każdy kto bawi się w te klocki ładnych parę lat
Nie... Powiesz tak Ty, a nie masz racji w ani jednym zdaniu które napisałeś.

I jak chcesz obalać czyjeś teorie, to rób to w jakiś sensowny sposób. W wątku z moją strategią jest backtest strategi przynoszącej regularny zysk, mimo zmian na rynkach w przeciągu tych lat. Chcesz obalić moją "teorię"? Pokaż krzywą kapitału systemu działającej w oparciu o EA w tym samym czasie. A nie, sry, wtedy nie obalisz mojej teorii, bo nigdzie nie napisałem, że Prajz Ekszyn jest zła, tylko, że można zarabiać na strategiach wskaźnikowych. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Boże, widzisz i nie grzmisz :roll: czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? pokaż mi gdzie napisałem że wskaźniki które repaintują działają z wyprzedzeniem... piszesz o czymś o czym najprawdopodobniej nie masz zielonego pojęcia :) indykator w którym występuje zjawisko repaintowania zmienia bądź usuwa swój uprzednio podany sygnał jeśli cena poszła w kierunku odwrotnym do podanego sygnału - ot cała filozofia :) tak działały np. wskaźniki TRO które bazowały na Price Action :) kolejną bzdurę którą muszę obalić to to że PA nie daje bardziej precyzyjnych wejść - owszem, daje :) po to są strefy S/D, wsparcia, opory i formacje świecowe żeby móc maksymalnie wcześnie zająć pozycję i złapać cały ruch ;) co mi po wskaźniku który pokaże np. sygnał kupna tuż po tym jak cena wykona ruch na 300 pipsów w tym kierunku? ja chcę ten ruch złapać wcześniej i od tego mam właśnie PA :) Ci którzy nie potrafią wykorzystać tej metody lub jej po prostu nie rozumieją będą oczywiście twierdzić inaczej, ale to jest już ich a nie mój problem :) ja przy testowaniu i tworzeniu wskaźników oraz systemów spędziłem całe 6 lat, przerobiłem ich tysiące i wiem co mówię :) nie twierdzę że na systemach wskaźnikowych nie da się zarabiać bo byłoby to nieprawdą - sam tak kiedyś zarabiałem, tylko porzuciłem to ze względu na opóźnienia w dostarczaniu sygnałów ;) ponadto większość systemów która działała w tamtym okresie teraz nie sprawuje się już tak dobrze i trzeba byłoby zmieniać w nich wszystko po kolei od podstaw :) z kolei jeśli chodzi o backtesty różnych EA to w 99% przypadków krzywa kapitału wygląda na nich pięknie i pnie się wesoło do góry - szkoda tylko że potem w realu dziwnym trafem te cudeńka się wywalają ;)

ja przez całą swoją przygodę na FOREX'ie która trwa już 8 rok zawsze opierałem się PA ale przyszedł czas kiedy zrozumiałem że w moim wypadku jest to jedyna i słuszna droga do zarabiania i zmieniać jej już nie zamierzam ;)

pozdrawiam :)

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Pytanie o strategie

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

freakout pisze:...ze względu na opóźnienia w dostarczaniu sygnałów...
U mnie na szczęście jest wręcz odwrotnie, z czego się nawet bardzo cieszę...

Dla przykładu - wspomaganie 3x Stella Artois 0,66, strzałki i jeszcze 2 myki (poza wykresem) warunkujące sukces. Gram bez SL ale prawie jak alkoholik... Ważne, że do przodu.

EU H4 tak dla pierwszego lepszego przykładu, że można mieć wskaźnik wyprzedzający...

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ