3% Dziennie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Tadzio
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:13

3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Tadzio »

Witajcie,

nie wiem to chyba moje trzecie podejście do dziennika. W końcu do trzech razy sztuka :mrgreen:

Moje założenie to osiągnięcie dzienne na poziomie 3 % zysku od kapitału.

Gra na interwale m15 za pomocą ichimocu. Zawsze Sl. Nie zajmowanie nowych pozycji przed istotnymi danymi.

Kapitał początkowy bardzo nędzny 215 zł. Meta dziennika koniec roku 2014.

Zaczynamy pierwsza pozycja S na ujku 102,961 :564:

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Na kapitał początkowy nie patrz, liczy sie skuteczność. Z tymi danymi to bardzo dobry pomysł. Powodzenia.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Tadzio
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:13

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Tadzio »

Adrianoforex pisze:Na kapitał początkowy nie patrz, liczy sie skuteczność. Z tymi danymi to bardzo dobry pomysł. Powodzenia.

Na danych nie raz sie ostro przejechałem, próbowałem różnych metod jak i ea. Jak dla mnie rynek podczas danych jest nie wytłumaczalny i związku z tym nie próbuje łapać kierunku.

Początkowy etap gry będzie głównie skoncentrowany na skuteczności.

:564:

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Tadzio pisze:
Adrianoforex pisze:Na kapitał początkowy nie patrz, liczy sie skuteczność. Z tymi danymi to bardzo dobry pomysł. Powodzenia.

Na danych nie raz sie ostro przejechałem, próbowałem różnych metod jak i ea. Jak dla mnie rynek podczas danych jest nie wytłumaczalny i związku z tym nie próbuje łapać kierunku.

Początkowy etap gry będzie głównie skoncentrowany na skuteczności.

:564:

Sam kilkakrotnie próbowałem stworzyć podwaliny systemu pod dane, ale sie nie udało. Pewnie są tacy, którym się udało jednak jak dla mnie zbyt wiele adrenaliny w jednym czasie to ryzyko. Może nie prezentuję drogi żółwia, ale wyznaję jedną zasadę nie muszę być ciągle na rynku.

Moim zdaniem słuszny wybór ze skutecznością. Na początku pozwoli zbudować ci odpowiedni kapitał. I nie śpiesz się, bo pośpiech potrzebny jest przy łapaniu pcheł. Na FOREX zazwyczaj wyzerowuje konto.

Pytanie: będziesz się specjalizował w jakichś instrumentach, czy raczej będziesz korzystał z całej gamy dostepnej na rynku?
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

beyond

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: beyond »

Tadzio pisze:Moje założenie to osiągnięcie dzienne na poziomie 3 % zysku od kapitału.
Moim zdaniem nie warto robić takich założeń, czasem rynek nie da Ci nic zarobić przez miesiąc i co wtedy? Będziesz na siłę szukał zagrań, żeby wyrobić normę?
Adrianoforex pisze:Sam kilkakrotnie próbowałem stworzyć podwaliny systemu pod dane, ale sie nie udało. Pewnie są tacy, którym się udało jednak jak dla mnie zbyt wiele adrenaliny w jednym czasie to ryzyko. Może nie prezentuję drogi żółwia, ale wyznaję jedną zasadę nie muszę być ciągle na rynku.
Przed większością danych rynek jest już ustawiony na nie, także wbrew pozorom nie ma tu żadnego chaosu. Insiderzy byli, są i będą i to oni w głównej mierze dyskontują dane. Oczywiście unikanie rynku w czasie publikacji to bardzo dobry pomysł, bo jeden błąd może dużo kosztować.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

215 zł kapitał początkowy, a jaka wielkość pozycji ?

Awatar użytkownika
Tadzio
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:13

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Tadzio »

Ink. pisze:215 zł kapitał początkowy, a jaka wielkość pozycji ?

Z tym różnie ale na pewno na tym poziomie nie przekroczę 0.03, gram jedną góra dwoma pozycjami w danej chwili. Na koncie mam ustawiony lewar 1:100,aby mnie nie kusiło do otwierania wielu pozycji.

Generalnie założenie jest wziąć co daje rynek i uciekać. Męczą mnie sytuacje w których jestem w pozycji na plusie a cena zawraca.

A moim głównym problemem z którym walczę to dokładanie do stratnych pozycji i gra bez sl.

Awatar użytkownika
Tadzio
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:13

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Tadzio »


Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »


Tutaj jak widzę weszło książkowo. Jak długo bawisz się Ichimoku?
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Tadzio
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:13

Re: 3% Dziennie

Nieprzeczytany post autor: Tadzio »

Zagranie na złocie, cena wyszła z chmury oraz dwukrotnie odbiła sie od SS B . Lecz jakoś nie ma ochoty na mocniejszy spadek. Zebrałem kilka pipsów i w nogi.


http://charts.mql5.com/3/354/xauusd-m15-fxsalt-ltd.png

w grze obecnie mała s na gbp/nzd.

ODPOWIEDZ