bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
12 sie 2022, 06:13
ninjaproject pisze:
11 sie 2022, 22:52
Sam też mam obecnie taki problem, że bardzo trudno jest mi się odzwyczaić od reagowania na ruch ceny, ponieważ tam gdzie już jest ruch ceny, to dla mojej strategii zwykle cena jest już niekorzystna, tzn. nie spełnia warunku korzystnego RR. A to wynika właśnie z tego, że chcę wiedzieć. Żebym osiągnął korzystne RR liczy się wyłącznie cena. Co robi cena (świeca bieżąca) jest całkowicie nieistotne i obserwowanie ruchów ceny tylko przeszkadza.
Pewnie nie uwierzysz ale nie dzieje się tak przez przypadek. Większość ludzi zbyt mocno bierze pod uwagę aktualne zachowanie ceny, aktualną świecę. Dlatego sposób budowania aktualnej świecy jest manipulowany tak żeby wprowadzić nas w błąd.
To jest kolejne bezpodstawne twierdzenie.
Owszem, bieżący ruch ceny jest bardzo złożony i potrafi człowieka zmylić, ale to nie wynika z tego, że ktoś tym steruje, tylko z tego, że człowiek na to patrzy niepotrzebnie. Człowiek z natury zwraca uwagę na ruch. To jest jeden z podstawowych czynników przetrwania, ponad 200 tysięcy lat treningu. Ale, ponieważ coś się zachowuje tak, a nie inaczej, i dlatego, że człowiek reaguje na to w taki sposób nie oznacza, że jest to celowo sterowane.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
12 sie 2022, 09:54
Świece są po to żeby wzbudzić określone emocje i przekazywać nam informacje. Duża zielona świeca oznacza „kupujcie będzie rosło” duża czerwona świeca na oporze oznacza „sprzedawajcie opór wytrzyma”. A później płacz bo opór nie wytrzymał 😅
Ponownie, nie wiem skąd ty bierzesz takie bzdury?
Świece to jeden z graficznych sposobów obrazowania zmian ceny w określonym przedziale czasowym.
Świece obrazują ceny Open, High, Low i Close w określonym przedziale czasowym.
I niczego poza tym nie obrazują.
Cała reszta to wymysły różnych ludzi, którzy się czegoś tam dopatrzyli.
Ludzki mózg to taka "pattern seaking machine" - maszyna szukająca schematów - i dlatego się dopatrujemy jakichś schematów (układów), które w wypadku wykresu nie znaczą zbyt wiele, albo inaczej mówiąc, każdy układ świecowy możemy przetłumaczyć na jedną świecę, i ona dokładnie opisuje to, co wyżej napisałem.

Odnośnie oporów i wsparć, to są takie poziomy, na których zwykle leżą oczekujące, niezrealizowane zlecenia bankowe, i dlatego cena zwykle reaguje na tych poziomach. A ty opisujesz jakieś bardzo dziwne teorie, które tylko świadczą o tym, że bardzo mało wiesz, bardzo mało rozumiesz, i piszesz jak taki zupełny n00b, czyli nowicjusz.

Twoje przykłady dowodzą, że nadal masz bardzo daleką drogę przed sobą.
A twoje wnioski to po prostu wynik braku podstawowej wiedzy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
12 sie 2022, 11:49
Cena odbija się od jakiegoś poziomu ponieważ na tym poziomie oczekują niezrealizowane zlecenia bankowe
Słyszałem o tej teorii, nie wiem gdzie znazłeś na nią twarde dowody.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
12 sie 2022, 12:13
ninjaproject pisze:
12 sie 2022, 11:49
Cena odbija się od jakiegoś poziomu ponieważ na tym poziomie oczekują niezrealizowane zlecenia bankowe
Słyszałem o tej teorii, nie wiem gdzie znazłeś na nią twarde dowody.
U kogoś, kto pracował w takiej instytucji jako osoba przetwarzająca takie zlecenia.
Banki mają zlecenia od swoich klientów, np. od funduszy inwestycyjnych.
Takie zlecenia to minimum 0,5 mln USD - sorry, pomyliłem się, ma być 500 mln USD.
Bank może wrzucić w rynek tylko tyle, na ile znajdzie drugą stronę transakcji, więc musi to zwykle robić transzami, nie wszystko na raz, bo wtedy, gdy nie znajdzie drugiej strony transakcji, to po prostu straci, bo spowoduje ruch ceny, którego nie chce. Stąd Dystrybucja i Akumulacja. No i, szczególnie gdy cena odjedzie w gwałtowny sposób, to tam zwykle pozostają niezrealizowane zlecenia.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2022, 12:26 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 2 razy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

No sam pomyśl. Czy jak byś miał tak ogromne pieniądze żeby poruszyć rynkiem to czy zostawił byś gdzieś niezrealizowane zlecenia żeby wisiały? Oczywiście że nie. To podważa całą twoją teorie i udowadnia jak mało wiesz i rozumiesz.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
12 sie 2022, 12:20
No sam pomyśl. Czy jak byś miał tak ogromne pieniądze żeby poruszyć rynkiem to czy zostawił byś gdzieś niezrealizowane zlecenia żeby wisiały? Oczywiście że nie. To podważa całą twoją teorie i udowadnia jak mało wiesz i rozumiesz.
Kolejny dowód, że nie rozumiesz w ogóle jak to działa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Za to ty tak wszystko rozumiesz że nie potrafisz zarabiać na rynkach finansowych tylko musisz być mentorem i pisać wskaźniki 😅
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
12 sie 2022, 12:27
Za to ty tak wszystko rozumiesz że nie potrafisz zarabiać na rynkach finansowych tylko musisz być mentorem i pisać wskaźniki 😅
Zabrakło ci argumentów przedszkolaku?
Idź się poskarżyć Pani przedszkolance...

Merytorycznie:
Na każde zlecenie, które składasz, musi się znaleźć strona przeciwna. Jeżeli wymieniasz 500 mln Euro na JPY, to musi być ktoś, kto ci da taką cenę, która cię interesuje. Jeżeli po twojej cenie jest np. zainteresowanie tylko na 250 mln Euro, to jeżeli władujesz po tej cenie 500 mln, to ci się zrealizuje tylko 250 mln, a jeżeli reszty nie zamrozisz, to ci się reszta zrealizuje po cenie, jakiej nie chciałeś. Tak to działa na rynku rzeczywistym.
Działając na rynkach CFD nie powodujesz żadnych ruchów ceny, nigdy, ponieważ nie bierzesz udziału w rzeczywistej wymianie walut. A zmiany cen są skutkiem działania rzeczywistych rynków, a nie instrumentów pochodnych.
Na rynkach CFD drugą stroną transakcji jest inny klient, lub klienci twojego brokera, którzy zawarli transakcję przeciwną, a w ostateczności sam broker.
Inaczej rzecz ujmując, nie istnieje żaden taki walor jak np. CHYJPY, i nikt tego ani nie sprzedaje, ani nie kupuje.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2022, 12:59 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
12 sie 2022, 12:16
U kogoś, kto pracował w takiej instytucji jako osoba przetwarzająca takie zlecenia.
Ciekawe twarde dowody. Wierzysz mu na słowo czy powiedział Ci gdzie są te oczekujące zlecenia i dorobiłeś się kokosów?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject pisze:
12 sie 2022, 12:30
Zabrakło ci argumentów przedszkolaku?
Dziecko jak ja kupowałem pierwsze akcje na GPW to ty na chleb mówiłeś "pep" ;)
Nie zabrakło, po prostu nie chciałem cię kolejny raz ośmieszać, ale skoro sam się prosisz... Napisałeś "Cena odbija się od jakiegoś poziomu ponieważ na tym poziomie oczekują niezrealizowane zlecenia bankowe". To pokazuje że brakuje ci podstawowej wiedzy z działania rynków finansowych. Widać że nawet nie rozumiesz że zlecenia oczekujące są realizowane na określonym poziomie na którym "oczekują" więc nie rozumiesz nawet że one nie są w stanie jak to napisałeś "odbić ceny". Żeby poruszyć cenę trzeba kupować po ask'ach a sprzedawać po bid'ach. To ostatecznie podważa twoją wymyśloną teorię.
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ