bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
11 sie 2022, 18:08
bfx pisze:
11 sie 2022, 05:20
Można by było ale musiałbyś pierw wiedzieć, że będą szli do góry. W tamtym momencie nie było to pewne. Na wykresach znajdziesz pełno przykładów gdzie cena niby robi fbo na dole, podobną cofkę jak tutaj a potem wali w dół tam gdzie miałbyś SL.
ninjaproject pisze:
11 sie 2022, 11:37
A to ja bardzo dobrze o tym wiem. Dlatego tak, a nie inaczej reaguję, kiedy ktoś się z innych naśmiewa i twierdzi, że ma jakiś cudowny system!
Ale, merytorycznie, to właśnie po to mamy SL.
A matematycznie, jeżeli tylko zachowamy RR>1 i będziemy mieć średnią skuteczność, to musimy zarabiać. Tyle, że szybko się w taki sposób nie dorobimy.
Moja wypowiedź odnosiła się do twojego przykładu możliwości wejścia, nie do ogólnego zachowania ceny na fx. Myślę, że twoje podejście jest słabe. "A matematycznie, jeżeli tylko zachowamy RR>1 i będziemy mieć średnią skuteczność, to musimy zarabiać. Tyle, że szybko się w taki sposób nie dorobimy." Tak jak piszesz, w ten sposób więcej stracisz nerwów niż zarobisz dolarów. Powtarzasz nie raz, że nie da się przewidzieć zachowania ceny. Może i się nie da do końca ale można to zachowanie zrozumieć i wykorzystać to do wejścia w pozycję. Pomyśl sobie, ktoś lub coś steruje tak wykresem, że idą i wycinają Ci SLki. Potrafią pokonać kilkaset pipsów na wykresie miesięcznym tylko w tym celu. A na H1 i niżej potrafią to zrobić z dokładnością co do 1 pipsa. Czyli mogą poruszać tym wykresem jak chcą, więc poruszają nim tak żebyśmy tracili. Ja tak patrzę na wykres. Czasem wiem co robią a czasem próbuję odgadnąć na siłę. Ciężko jest to tylko połączyć bo nie wiadomo czy będą dzisiaj dymać longtraderów, short czy skalpowców.

Powycinało mnie znowu. Ponowiłem eurusd, usdjpy też chyba ponowię. Zastanawiam się też nad L na usdchf.

Edit: Wziąłem to usdchf. Usdjpy odpuściłem, coś mi się nie podoba jen na innych parach.
Ja się dziwię, że wam wycinają SL-e, bo mi jakoś nikt nie wycina ich...
Jeżeli zaliczam SL, to nie dlatego, że mi ktoś wycina SL-e, więc się dziwię jak to jest, że komuś wycinają, a mi nie?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

W porządku, wycinanie SLi to tylko jedna z praktych do zabierabia nam pieniędzy. Zabierają Ci ją w inny sposób.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
11 sie 2022, 20:57
W porządku, wycinanie SLi to tylko jedna z praktych do zabierabia nam pieniędzy. Zabierają Ci ją w inny sposób.
Nie wierzę w celowe wycinanie SL-ów.
Jeżeli tak robi jakiś broker, to jest to bezczelnie widoczne na jego wykresach, i od takiego brokera należy uciekać jak najszybciej. Ludziom się tylko wydaje, że ktoś poluje na ich SL-y, ponieważ nie rozumieją zachowań ceny, bo te zachowania nie są spójne z powszechną intuicją ludzką.
To są wszystko mity. Ktoś to wymyślił i ludzie to przyjęli za prawdę, bo inaczej nie umieją tego wytłumaczyć.
Nikt jeszcze nie przedstawił żadnych twardych dowodów, że ktoś poluje na SL-y.

W jaki inny sposób brokerzy mi zabierają pieniądze?
Czy masz na myśli kogoś innego?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Nie miałem na myśli brokera. Chodziło mi o to, że ruch ceny na wykresie jest celowo manipulowany w taki sposób żebyśmy tracili pieniądze.
Nie wierzę w celowe wycinanie SL-ów.
Nie wszystko w co wierzymy jest prawdą.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
11 sie 2022, 21:30
Nie miałem na myśli brokera. Chodziło mi o to, że ruch ceny na wykresie jest celowo manipulowany w taki sposób żebyśmy tracili pieniądze.
Nie wierzę w celowe wycinanie SL-ów.
Nie wszystko w co wierzymy jest prawdą.
No właśnie, że ja nie wierzę, szczególnie gdy nie mam twardych dowodów.
I także ruch ceny nie jest celowo manipulowany w żaden sposób, a już na pewno nie w tym celu, żebyśmy tracili pieniądze. To, że tracimy pieniądze nie wynika z żadnej manipulacji. A fakt, że tobie, czy komukolwiek się wydaje, że to jest celowo manipulowane, nie oznacza że tak jest naprawdę. Fakt że nie rozumiemy dlaczego akurat tak się cena zachowuje, a nie inaczej, albo że nie zachowuje się tak jak nam się wydaje, że powinna, także nie oznacza, że ktoś tym manipuluje w taki sposób, żebyśmy tracili pieniądze.
Także nie przypuszczam, żeby ktokolwiek mógł zrozumieć dlaczego cena się tak zachowuje do tego stopnia, żeby mógł przewidywać ruchy ceny w każdych warunkach, i nie o to chodzi w tym całym tradingu. Właśnie błędem jest to, że chcemy wiedzieć, błędem ponieważ w tym wypadku to przeszkadza, a nie pomaga. Sam też mam obecnie taki problem, że bardzo trudno jest mi się odzwyczaić od reagowania na ruch ceny, ponieważ tam gdzie już jest ruch ceny, to dla mojej strategii zwykle cena jest już niekorzystna, tzn. nie spełnia warunku korzystnego RR. A to wynika właśnie z tego, że chcę wiedzieć. Żebym osiągnął korzystne RR liczy się wyłącznie cena. Co robi cena (świeca bieżąca) jest całkowicie nieistotne i obserwowanie ruchów ceny tylko przeszkadza.

Inaczej to ujmując, jeździmy szybkimi samochodami, latamy samolotami i nawet rakiety, i roboty wysyłamy w kosmos, dlatego że rozumiemy zasady fizyki. I tak samo chcemy znać zasady "fizyki" ruchu ceny. A tu nie ma czegoś takiego, nie ma żadnych określonych zasad "fizyki" ruchu ceny, czyli występuje konflikt interesów, a człowiek lubi sobie wyjaśniać/uzasadniać tworząc własne teorie, chociaż nie ma żadnych na to dowodów, a jedynie domysły.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
11 sie 2022, 22:52
bfx pisze:
11 sie 2022, 21:30
Nie miałem na myśli brokera. Chodziło mi o to, że ruch ceny na wykresie jest celowo manipulowany w taki sposób żebyśmy tracili pieniądze.
Nie wierzę w celowe wycinanie SL-ów.
Nie wszystko w co wierzymy jest prawdą.
No właśnie, że ja nie wierzę, szczególnie gdy nie mam twardych dowodów.
Napiszę inaczej. Nie wszystko w co nie wierzymy nie jest prawdą.

Spoko Ninja. Każdy ma prawo wierzyć lub nie wierzyć w to co chce. Nie będę Ci nic udowadniał. Możesz wierzyć, że cena zawraca w punkt bez powodu.
ninjaproject pisze:
10 sie 2022, 17:40
Ale odbili w punkt tam u góry:
CHFJPYH1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
11 sie 2022, 22:52
Sam też mam obecnie taki problem, że bardzo trudno jest mi się odzwyczaić od reagowania na ruch ceny, ponieważ tam gdzie już jest ruch ceny, to dla mojej strategii zwykle cena jest już niekorzystna, tzn. nie spełnia warunku korzystnego RR. A to wynika właśnie z tego, że chcę wiedzieć. Żebym osiągnął korzystne RR liczy się wyłącznie cena. Co robi cena (świeca bieżąca) jest całkowicie nieistotne i obserwowanie ruchów ceny tylko przeszkadza.
Pewnie nie uwierzysz ale nie dzieje się tak przez przypadek. Większość ludzi zbyt mocno bierze pod uwagę aktualne zachowanie ceny, aktualną świecę. Dlatego sposób budowania aktualnej świecy jest manipulowany tak żeby wprowadzić nas w błąd.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Świece są po to żeby wzbudzić określone emocje i przekazywać nam informacje. Duża zielona świeca oznacza „kupujcie będzie rosło” duża czerwona świeca na oporze oznacza „sprzedawajcie opór wytrzyma”. A później płacz bo opór nie wytrzymał 😅
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Dokładnie tak. Dobre przykłady.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
12 sie 2022, 05:24
Możesz wierzyć, że cena zawraca w punkt bez powodu.
Nigdzie nie napisałem, że zawraca bez powodu.
Cena odbija się od jakiegoś poziomu ponieważ na tym poziomie oczekują niezrealizowane zlecenia bankowe - nie dlatego, że ktoś steruje tym tak, żebyś ty stracił pieniądze.

A druga sprawa, na kimś, kto w coś nie wierzy nie leży ciężar dowodu.
Ciężar dowodu leży na kimś, kto twierdzi, że jest tak, albo tak.
Ja, po prostu nie wierzę i nie mam powodów wierzyć dopóki nie dostanę twardych dowodów.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ