bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
10 sie 2022, 14:30
Odnośnie tego, co pisałeś na wątku adamkaluza, to gdybym rozgrywał ten układ, to bym go tak rozgrywał:
Mógłbym się ciupnąć, że dostałbyś po stopie jakbyś tak zagrał. Ale mniejsza o to. Adam wszedł po lepszej cenie i na pewno z mniejszym sl to mu ubliżasz, że wejście do dupy i naraża innych na straty. Ty wszedłbyś po gorszej cenie, z większym ryzykiem, malutkim R i jest dobre. :)

Eu i gu powycinało. Próbuję usdjpy L. Nie podoba mi się w jaki sposób ruszyli w dół. Liczę, że wrócą skąd przyszli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
10 sie 2022, 17:48
ninjaproject pisze:
10 sie 2022, 14:30
Odnośnie tego, co pisałeś na wątku adamkaluza, to gdybym rozgrywał ten układ, to bym go tak rozgrywał:
Mógłbym się ciupnąć, że dostałbyś po stopie jakbyś tak zagrał. Ale mniejsza o to. Adam wszedł po lepszej cenie i na pewno z mniejszym sl to mu ubliżasz, że wejście do dupy i naraża innych na straty. Ty wszedłbyś po gorszej cenie, z większym ryzykiem, malutkim R i jest dobre. :)

Eu i gu powycinało. Próbuję usdjpy L. Nie podoba mi się w jaki sposób ruszyli w dół. Liczę, że wrócą skąd przyszli.
Ja mu nie ubliżam, i jestem tak 99,9% pewny tego, że jeżeli jakiś nowicjusz zagrał tego longa z nadzieją na 1000 pips zysku, jak napisał adamkaluza, to teraz płacze, bo ma stratę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

To dobrze. Niech się uczą myśleć samemu. Bez posta Adama też by tam widzieli L tak jak i Ty. Tak to wyglądało. A Adam nic nie pisał żeby tam grać. Pisał, że wejście było tydzień wcześniej. Opisał tylko swój trejd. Napisał też, że zabezpiecza bo może być różnie na danych.

Poza tym nie pisał, że liczy na 1000 pips tylko, że poprzednie swingi tyle miały. Licząc od dołu to prawie tyle samo co twój proponowany TP. :D A jak to przez twój post ktoś wszedł w L? :shock: Może jak się tak martwisz o czyjeś pieniądze to otwórz swój dziennik i pokaż jak się zarabia. Nie? No bo jak? Nie masz pojęcia. Posiedzisz tu dłużej to zrozumiesz, że marnowałeś czas na pisanie dziwnych wskaźników. Może zaczniesz kumać o co tutaj chodzi. Może wtedy zaglądniesz do dziennika Adama i coś stamtąd wyniesiesz. Ale pierwsze co musisz zrobić to przestać marnować swój czas i spokój na wylewanie swojej frustracji na kogoś komu wychodzi dlatego, że tobie nie wychodzi. Trzymam za to kciuki.


Edit: edek S
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Lepiej bym tego nie napisał 👍 Pierwsze co musi zrobić to przestać marnować nasz czas na odpisywanie na te jego mądrości. Ja z chęcią czytam ten dziennik i jakieś tutaj przemyślenia, może coś się nauczę nowego. A tak pisze kolejnego śmieciowego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Jinja przedtem napisałem, że jakbyś zagrał tą twoją L na chfjpy to zaliczyłbyś stopa. To tak troche złośliwie było, nie przyglądałem sie w ogole. Luknąłem teraz i nie wiem. Przyznaje się, żeby ktoś przeze mnie nke stracił. :)
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Mi tu nie przeszkadza, na razie. Nie, żeby mi się podobało co się dzieje u Ciebie ale u mnie na razie jest kultura. Chetnie sobie z kims popisze bo nudno tutaj.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
10 sie 2022, 21:25
Jinja przedtem napisałem, że jakbyś zagrał tą twoją L na chfjpy to zaliczyłbyś stopa. To tak troche złośliwie było, nie przyglądałem sie w ogole. Luknąłem teraz i nie wiem. Przyznaje się, żeby ktoś przeze mnie nke stracił. :)
A można to było nawet i na H1 rozegrać, pod warunkiem że się tylko czekało na tę cofkę (tzw. wycinanie SL).
Żółta linia to ten poziom, który cena miała przejechać w dół w celu wycięcia tych SL.
CHFJPYH1.jpg
Z tym, że wtedy nie można było czekać, aż się tydzień zamknie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ninjaproject pisze:
10 sie 2022, 21:50
A można to było nawet i na H1 rozegrać, pod warunkiem że się tylko czekało na tę cofkę (tzw. wycinanie SL).
Żółta linia to ten poziom, który cena miała przejechać w dół w celu wycięcia tych SL.
Z tym, że wtedy nie można było czekać, aż się tydzień zamknie.
Można by było ale musiałbyś pierw wiedzieć, że będą szli do góry. W tamtym momencie nie było to pewne. Na wykresach znajdziesz pełno przykładów gdzie cena niby robi fbo na dole, podobną cofkę jak tutaj a potem wali w dół tam gdzie miałbyś SL.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bfx pisze:
11 sie 2022, 05:20
ninjaproject pisze:
10 sie 2022, 21:50
A można to było nawet i na H1 rozegrać, pod warunkiem że się tylko czekało na tę cofkę (tzw. wycinanie SL).
Żółta linia to ten poziom, który cena miała przejechać w dół w celu wycięcia tych SL.
Z tym, że wtedy nie można było czekać, aż się tydzień zamknie.
Można by było ale musiałbyś pierw wiedzieć, że będą szli do góry. W tamtym momencie nie było to pewne. Na wykresach znajdziesz pełno przykładów gdzie cena niby robi fbo na dole, podobną cofkę jak tutaj a potem wali w dół tam gdzie miałbyś SL.
A to ja bardzo dobrze o tym wiem. Dlatego tak, a nie inaczej reaguję, kiedy ktoś się z innych naśmiewa i twierdzi, że ma jakiś cudowny system!
Ale, merytorycznie, to właśnie po to mamy SL.
A matematycznie, jeżeli tylko zachowamy RR>1 i będziemy mieć średnią skuteczność, to musimy zarabiać. Tyle, że szybko się w taki sposób nie dorobimy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

bfx pisze:
11 sie 2022, 05:20
Można by było ale musiałbyś pierw wiedzieć, że będą szli do góry. W tamtym momencie nie było to pewne. Na wykresach znajdziesz pełno przykładów gdzie cena niby robi fbo na dole, podobną cofkę jak tutaj a potem wali w dół tam gdzie miałbyś SL.
ninjaproject pisze:
11 sie 2022, 11:37
A to ja bardzo dobrze o tym wiem. Dlatego tak, a nie inaczej reaguję, kiedy ktoś się z innych naśmiewa i twierdzi, że ma jakiś cudowny system!
Ale, merytorycznie, to właśnie po to mamy SL.
A matematycznie, jeżeli tylko zachowamy RR>1 i będziemy mieć średnią skuteczność, to musimy zarabiać. Tyle, że szybko się w taki sposób nie dorobimy.
Moja wypowiedź odnosiła się do twojego przykładu możliwości wejścia, nie do ogólnego zachowania ceny na fx. Myślę, że twoje podejście jest słabe. "A matematycznie, jeżeli tylko zachowamy RR>1 i będziemy mieć średnią skuteczność, to musimy zarabiać. Tyle, że szybko się w taki sposób nie dorobimy." Tak jak piszesz, w ten sposób więcej stracisz nerwów niż zarobisz dolarów. Powtarzasz nie raz, że nie da się przewidzieć zachowania ceny. Może i się nie da do końca ale można to zachowanie zrozumieć i wykorzystać to do wejścia w pozycję. Pomyśl sobie, ktoś lub coś steruje tak wykresem, że idą i wycinają Ci SLki. Potrafią pokonać kilkaset pipsów na wykresie miesięcznym tylko w tym celu. A na H1 i niżej potrafią to zrobić z dokładnością co do 1 pipsa. Czyli mogą poruszać tym wykresem jak chcą, więc poruszają nim tak żebyśmy tracili. Ja tak patrzę na wykres. Czasem wiem co robią a czasem próbuję odgadnąć na siłę. Ciężko jest to tylko połączyć bo nie wiadomo czy będą dzisiaj dymać longtraderów, short czy skalpowców.

Powycinało mnie znowu. Ponowiłem eurusd, usdjpy też chyba ponowię. Zastanawiam się też nad L na usdchf.

Edit: Wziąłem to usdchf. Usdjpy odpuściłem, coś mi się nie podoba jen na innych parach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ