bfx journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Usdjpy out, gbpusd L.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Gbpusd out, eurcad, eurjpy S.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

bfx pisze:
01 sie 2022, 06:21
Pilnowałem w nocy
Właśnie dlatego przestałem grać DT i łapać krótkie swingi, bo lubię jeny i audy a tam często swing zaczyna się w nocy.
Na wyjście masz konkretny sygnał, czy na wyczucie wychodzisz?
Liczysz sobie bilans pipsów? Czy jesteś do przodu? Nie pytam ile tylko czy liczysz, bo to ważne żeby wiedzieć jak się otwiera często pozycje.
Pozdro, powodzenia 👍
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Adam odpowiem później. Eurusd S.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Liczyłem, że euro trochę spadnie ale nie chcieli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
01 sie 2022, 12:20
Na wyjście masz konkretny sygnał, czy na wyczucie wychodzisz?
Trochę jedno i drugie. Jest pewno zachowanie ceny na które czekam ale nie da się go szablonowo opisać. Zazwyczaj pojawia się przy zmianie kierunku. Tylko czasami też przed korektą. Staram się to połączyć z wyższymi TF. Oprócz tego analizuję wykres kilkoma moimi metodami, budowa pojedynczych świec, sposób odejścia/dojścia od ostatnich ekstremów, budowa momentum, konsolidacji, itp. Później jeszcze sprawdzam korelacje i to jest chyba najważniejsze dla mnie bo wszystkie pary/waluty są ze sobą powiązane. Każdy ruch na parze jest po coś. Staram się zrozumieć co robią i po co.
Liczysz sobie bilans pipsów? Czy jesteś do przodu? Nie pytam ile tylko czy liczysz, bo to ważne żeby wiedzieć jak się otwiera często pozycje.
Nie liczę pipsów, patrzę na stan konta. Ogólnie powiedziałbym, że kręcę się w kółko. Raz do przodu raz do tyłu. Ostatnio jest lepiej. Ale ogólnie lekko do tyłu. Mam parę groszy na koncie jakieś 5 lat i na tyle pozycji co otwieram to dla mnie sukces, że jeszcze go nie przewaliłem.

Już to kiedyś pisałem, chyba Tobie, nie skupiam się na razie na zarabianiu a na obserwacji swoich emocji w trakcie gry. Zauważyłem, że pod wpływem różnych emocji widzę coś innego na wykresie. Dostaję jakiegoś ciśnienia żeby otworzyć pozycję albo pewności siebie i nie dostrzegam sygnałów. Wiem, że nie tylko ja tak mam, dlatego ludzie tworzą sztywne systemy. Ja staram się ogarnąć te emocje. Może to głupie ale mi się podoba. Powoli, powoli jest coraz lepiej.

Nie wiem czy taka odpowiedź Ci wystarcza, jak coś to pytaj.

Usdcad i usdjpy S.

Edit: jedno i drugie out na 0, coś dolarek fiksuje, eurusd S.

Edit: eurjpy S. Ale jak to zaraz nie ruszy to uciekam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Z mądrym to i fajnie pogadać. Ja mam podobne rzeczy w głowie 👍 Tylko u mnie bardziej długoterminowo. Doskonale rozumiem to co piszesz.
Jeśli kręcisz się na zero to już bardzo blisko do zarabiania. Niestety powtórzę się że powinieneś sobie dodać jakiś filtr na wejścia, coś związane z trendem, wtedy myśle że już byś wymiatał 😉 Wiem że Twój styl też dobrze się sprawdza w boczniakach, ale może w końcu dojdziesz do tego co Ci pisałem. I to przeważy na korzyść w kierunku zarabiania 🙂 Oczywiście graj po swojemu, ale może kiedyś wspomnisz moje słowa 🙂 Ja tak pół żartem pół serio zacząłem zarabiać jak sobie określiłem kiedy nie grać 🙂
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

adamkaluza pisze:
01 sie 2022, 21:36
Niestety powtórzę się że powinieneś sobie dodać jakiś filtr na wejścia, coś związane z trendem, wtedy myśle że już byś wymiatał 😉 Wiem że Twój styl też dobrze się sprawdza w boczniakach, ale może w końcu dojdziesz do tego co Ci pisałem. I to przeważy na korzyść w kierunku zarabiania 🙂 Oczywiście graj po swojemu, ale może kiedyś wspomnisz moje słowa 🙂 Ja tak pół żartem pół serio zacząłem zarabiać jak sobie określiłem kiedy nie grać 🙂
:clap:
W punkt Adam. Normalnie jakbyś mnie prześwietlił. Mam takie same wnioski obserwując swoją grę. Mam taki filtr. Nie jest to gra z trendem ale coś podobnego. Gra w zgodzie z wyższymi TF. Obserwuję wysokie TF, ustalam co robią, następnie schodzę na niższe i gram tylko jeśli widzę coś w tą samą stronę co na wysokich TF. Tylko ostatnio tego nie używam. Czasami jak mam więcej czasu. Ale to działa, zawsze wtedy podciągam do góry. Przyznaję, że mam problem z analizowaniem dużych TF. Muszę mieć czysty umysł, inaczej dynia mi paruję i nie widzę o co im chodzi.

Ten filtr jest następną rzeczą nad jaką mam zamiar popracować. W sumie już mógłbym zacząć bo to co robiłem ostatnio było pewnym testem momentów wejścia i mam już wystarczające wnioski.
Dzięki za zainteresowanie :564:

Zaś zamknąłem nie to co trzeba :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Edzio L.

E: gbpusd L. Z jednego zrezygnuje pewnie.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: bfx journal

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Usdcad S
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ