Rynek pracy w Polsce

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
ltk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:45

Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: ltk »

Witam,
po próbie całkowitego utrzymywania siebie i rodziny tylko z FX stwierdziłem, że jest to zbyt duże obciążenie i mimo zadowalających wyników w każdej chwili coś może się rypnąć i przez jakiś czas zostanę bez dochodów, już miałem z tego powodu kilka nieprzespanych nocy z oczami podklejonymi taśmą, żeby nie zasnąć przed wykresem, w związku z tym postanowiłem znaleźć prace, zarejestrowałem się nawet w PUPie i tu niespodzianka już po kilku tygodniach przysyłają mi ofertę super pracy, przemiła pani twierdzi, że jest to jedna z lepszych ofert jakie mają i mam ogromne szczęście, niestety firma jest oddalona o 20 km od mojej miejscowości.

Pełen optymizmu pojechałem do tej firmy ze swoim skierowaniem z urzędu, właściciel przyjął mnie z niechęcią jako kolejnego nieroba podesłanego przez pup i oto warunki jakie mi przedstawił:

Prace II zmianowa, 1 zmiana od 6:00 ale w pracy mam być 15 min przed czasem bo brygadzista musi mi przedstawić plan na dzisiaj,
przerwa od 10:00 do 10:15 i druga od 14:00 do 14:15
całkowity zakaz palenia papierosów, spożywania alkoholu i oddalania się ze swojego stanowiska(bo przecież jestem pijącym, palącym nierobem więc trzeba mnie ostrzec)
koniec pracy o 18:00 i ani minuty wcześniej.
Cały zakład pod monitoringiem i żaden z pracowników nie za bardzo chciał ze mną rozmawiać, jeden stwierdził, że nie ma czasu bo musi wyrobić normę a jest nowy.

Za takie warunki zaproponowano mi umowe zlecenie i 2100 zł brutto.(na początek)

Wróciłem do PUPu poinformować, że mimo szczerych chęci nie moge przyjąć tej pracy, szukam czegoś co zabierze mi max 8h dziennie a nie 12h, już nie tak przemiła pani powiedziała, że urząd nie jest dla ludzi którzy rejestrują się dla samego ubezpieczenia jeżeli nie mam konkretnych powodów dla jakich odmawiam pracy to zostane skreślony z listy bezrobotnych... w ten prosty sposób w moim mieście jest jednego bezrobotnego mniej, a więc w mieście spadło bezrobocie, słupki poszły w góre i mamy koniec kryzysu.

Jak tak mają wyglądać oferty pracy dla przeciętnego Kowalskiego to ja ten system pie...le.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

ltk pisze:Jak tak mają wyglądać oferty pracy dla przeciętnego Kowalskiego to ja ten system pie...le.
A myślałeś że jak wyglądają? Że z Urzędu Pracy dostaje się stanowiska za 10 koła miesięcznie plus samochód za 200 tys., telefon i osobista sekretarka?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Nie kumam.... z tego co czytam w necie to po trzeciej odmowie mogą Cię wyrejestrować.
Więc albo coś kręcisz i historia jest niepełna albo ktoś Cię robi w konia.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ltk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:45

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: ltk »

nie dostałem, żadnego potwierdzenia na piśmie, że jestem skreślony, poprostu wyszedłem z urzedu i nie sądze, żebym tam wracał, no chyba, że ta pani wzięła do siebie wiadomość, iż nie zamierzam tracić 12 h dziennie na prace dla kogoś.

wystarczy, że dostane te 2100 brutto, bez sekretarki i telefonu, ale nie kosztem 12 godzin

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Urząd pracy jest dla ludzi którzy pracy potrzebują, a nie od tego żeby dla szanownego Pana poszukać oferty która mu się spodoba.
U mnie ludzie zabijają się za pracę gdzie podstawa to 1500 brutto... Więc proszę Cię, przestań.

-- Dodano: pt 13-09-2013, 13:55 --

Bezrobotny traci swój status gdy: odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy określonej w ustawie lub poddania się badaniom lekarskim lub psychologicznym, mającym na celu ustalenie zdolności do pracy lub udziału w innej formie pomocy określonej w ustawie; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od dnia odmowy na okres:

120 dni w przypadku pierwszej odmowy,
180 dni w przypadku drugiej odmowy,
270 dni w przypadku trzeciej i każdej kolejnej odmowy;

-- Dodano: pt 13-09-2013, 14:06 --

Skoro zarejestrowałeś się w PUP to zgodziłeś się na ich warunki. Więc skąd ten lament ?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Cyb masz rację, źle doczytałem, ma 3 miesiące zawiasów :mrgreen:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

A pismo dostanie, tylko to trochę trwa...

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

ltk pisze: wystarczy, że dostane te 2100 brutto, bez sekretarki i telefonu, ale nie kosztem 12 godzin
Nie za bardzo rozumiem, o co tobie chodzi z tymi 12 h? przecież pracując 12h ma sie więcej dni wolnych niz osoba pracująca 8h, wychodzi na to samo, wiec jaki to koszt?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Cyb pisze:U mnie ludzie zabijają się za pracę gdzie podstawa to 1500 brutto... Więc proszę Cię, przestań.
Taka jest rzeczywistość. Jak ktoś nie ma dobrych kwalifikacji, takich naprawdę dobrych, a nie jakieś śmieszne studia,
albo nie ma znajomości, takich naprawdę dobrych znajomości, z których są realne korzyści,
2100 brutto na UZ to nie jest zła oferta.

Czyżby kolega był od niedawna w Polsce?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Rynek pracy w Polsce

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

jeśli praca od pn-pt po 12h to bym powiedział "jelenie w terenie" , chłopie jedź na zachód jak cię traktują w ten sposób

w ogóle oni kombinują by zatrudnić tylko najlepszych, a resztę na śmeciówkach co miesiąc wywalać
co to za rynek pracy, jeśli jest sprzeczny z regułami równości ludzi
każdy chcący pracować powinien mieć możliwość stosunku pracy trwającego kilka miesięcy
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 15:04 przez pr7emo, łącznie zmieniany 1 raz.
https://t.me/pump_upp

ODPOWIEDZ