Pomysł na strategię z wykorzystaniem trailing stop

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
emlem
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 20 kwie 2013, 12:35

Pomysł na strategię z wykorzystaniem trailing stop

Nieprzeczytany post autor: emlem »

Witam wpadł mi właśnie ciekawy pomysł (w moim odczuciu) do głowy.
Kiedy podawane sa bardzo wazne dane, bez komunikatów ani przemówień zazwyczaj waluta robi ruch w jednym kierunku bez cofki po to żeby wykosić SL. Mój pomysł polega na tym żeby na minutę przed danymi albo jeszcze krócej otworzyć 2 przeciwne pozycje z ustawionym ścisłym trailing stop (lub SL). Można się spodziewać ze jedna pozycja szybko się zamknie na stracie po podaniu danych a druga da spory zysk. Chodzi mi o to zeby nie tyle ograniczyć ryzyko do minimum ile o to ze faktycznie tracimy np 10 lub 20 razy mniej niż zarabiamy przy założeniu zysku w granicach 20 - 30 pips na jednym takim zagraniu.

Nie wiem czy dobrze sprecyzowalem o co mi chodzi, ale jeśli tak to czy jest to możliwe?
Dla trejdera najważniejsze są dwie rzeczy: jedna i druga!

marcinpl87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:50

Re: Pomysł na strategię z wykorzystaniem trailing stop

Nieprzeczytany post autor: marcinpl87 »

To jest możliwe tylko broker może kilkukrotnie zwiększyć spread przed taką publikacją danych i jeśli cena pójdzie najpierw w górę a potem w dół (lub odwrotnie) tak że oba zlecenia zostaną złożone i zapłacisz za SL z jednego zlecenia + 2xspread to nie wiele tego zysku zostanie.

ODPOWIEDZ