cTrader

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

I jak tu dogodzić... Za mało niedobrze, za dużo też źle... :D

Niestety, nie można wyselekcjonować wybranych interwałów. Możesz ew. kombinować ze stworzeniem kilku obszarów roboczych, gdzie na każdym będziesz miał wykresy w interesującym Cię interwale.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przygotowaliśmy dla Was naszą subiektywną, obszerną recenzję platformy cTrader - zapraszamy ;).

http://forexclub.pl/recenzja-platformy- ... j-ctrader/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: jamny »

Zastanawiałem się nad zmianą platformy z MT4 na Ctrader, bo broker takie oferuje, ale po przeczytaniu całego wątku i tej recenzji powyżej nie widzę jakichś zasadniczych zalet Ctradera w stosunku do MT4. Może ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę:
Ctrader oferuje więcej interwałów, automatyczny SL/TP i chyba tyle, z czego mógł by skorzystać przeciętny łowca pipsów.
Za to MT4 jest prosta jak cep, ładniejsza (to subiektywne), a wszystko to, czego komuś by brakowało można dołożyć wskaźnikami/skryptami.

W MT4 i Ctraderze są różne modele rozliczania kosztów transakcji i jeszcze parę innych różnic w związku z różnymi modelami handlu (MM/ECN/STP). Czy ktoś handlował tu i tu i może się wypowiedzieć co wybrać dla przykładowego depozytu 10k PLN i handlu tylko EUR/USD? Dało by to jakiś obraz przydatności i opłacalności każdej platformy.
Warunki handlowe są dokładnie opisane w FXPro - https://www.fxpro.pl/trading/platforms/comparison, ale jakoś nie jestem w stanie zebrać tego do kupy i porównać.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Koszty ostatecznie będą zależeć od oferty brokera. W przypadku FxPro na obu platformach stawki będą ostatecznie bardzo zbliżone, tak, że odczuje to tylko scalper-aptekarz.

Odnośnie możliwości platformy.

Rozchodzi się o detale i osobiste preferencje. Wspomniałeś o "przeciętnym łowcy pipsów", a potem o "dokładaniu wskaźników/skryptów". I tu powstanie problem z definicją potrzeb tego szarego Kowalskiego. Jeśli założymy, że wystarczy mu przycisk buy/sell i proty wykres to wystarczy i platforma Plus500. No ale jeśli Kowalski chce wykresu słupkowego, to niestety już mu ona odpadnie z listy (jakimś cudem "zapomnieli" go tam dodać :) ). I tak samo może być z cTraderem MT4. Narzędzi dodatkowych oczywiście więcej jest na MT4, ale np. tam nadal nie ma TS-a działającego po stronie serwera, nie pokazuje Ci ile $ wynosi Twój SL/TP przed jego ustawieniem, nie widzisz dziennej zmiany instrumentu (w pips i %), nie masz opcji podwajania lub odwracania pozycji jednym klikiem, nie możesz zmienić strefy czasowej na wykresie itd. itp..

Różnic jest więcej, ale zmierzam do tego, że czasem te drobne, unikatowe cechy są wyjątkowo mocno poszukiwane przez traderów (nawet tych zwyczajnych) i potrafią one zadecydować o wyborze platformy.

No i dodatkowa kwestia - MT4 stanęło w miejscu i już raczej nie ruszy. MetaQuotes weszło na zaawansowany poziom z propagandą MT5, i będzie zmierzało do wygaszenia 4-ki w ciągu 1-2 lat.

Tymczasem cTrader potrafi mieć aktualizację prawie co miesiąc, i dodawać przy tym istotne funkcje. Ostatnio dodali nowy rodzaj zleceń -> Stop Limit Order. Jutro opiszę je szerzej ;)

-- Dodano: pt 22-12-2017, 10:34 --

Więcej w temacie Stop Limit Order:
https://forexclub.pl/stop-limit-order-n ... e-ctrader/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: jamny »

No dzięki, trochę to rozjaśnia temat.

Krótko mówiąc, jeśli jestem przyzwyczajony do MT4 i dobrze się w tym czuję, nie ma co zmieniać. Wiem o co biega w skryptach, więc jeśli wymyśle sobie jakąś funkcjonalność, której nie ma w standardzie to efektywniej będzie znaleźć/dopisać/zlecić i dodać odpowiedni skrypt niż uczyć się nowej platformy, która zapewne też ma swoje wady (jaka by nie była).

Wesołych Świąt i wielkiego worka zielonych pipsów w Nowym Roku.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Spotware planuje jeszcze w tym roku wypuścić zupełnie nową wersję cTradera z oznaczeniem 3.0:

https://forexclub.pl/ctrader-30-nowa-platforma-forex/

Jakiś czas temu trochę się pogubili rozpraszając nowe funkcjonalności na różne aplikacje - szczególnie do automatycznego tradingu, gdzie mieliśmy cTradera i osobno cAlgo. Teraz ma stać się to jedną, wielką całością.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Gal_Anonim
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:18

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: Gal_Anonim »

Spotkałem się z błędem w platformie. Mimo że transakcje miałem zabezpieczoną przeciwstawną transakcją (hedging), pozycje dalej reagują na zmianę spredu. Rozszerzający się spred rozwalił mi transakcję, chociaż była zabezpieczona. W Jforex takiego czegoś nie ma. Przez takie coś można stracić dużo pieniędzy. Czyli praktycznie transakcja wcale nie jest zabezpieczona. To wielka wada tej platformy. Do nich nie można zgłaszać błędów, a na ich forum to na pewno utonie w ilości postów jaka tam jest. I nie jestem biegły w angielskim.
Życie to platforma MT4 przeznaczone do krojenia naiwniaków. :lol:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć Gal,

Sugestie można zgłaszać do Spotware bezpośrednio z cTradera -> jest opcja Feedback z prawej strony na dole w oknie z pozycjami. Od biedy możesz napisać po polsku, przerzucić przez translator Google i wysłać. To Cypr, więc są przyzwyczajeni do różnego poziomu j. angielskiego :).

Tylko zastanawiam się czy to faktycznie błąd cTradera... Skoro mamy hedge i spread wynosi 10 pips, to znaczy, że my jesteśmy na spreadzie do tyłu 2x 10 pips. Jak ten spread skoczy równomiernie w obie strony po 5 pips (czyli kolejne 10 pips), to my jesteśmy sumarycznie w plecy 2x15 pips -> więc i minus powinien się zwiększyć. Nie wiem jak na JForex, ale na MT4 tak to bodajże działa. Mam rację? (sorry, nie hedgowałem nic z 4 lata :D )
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: brg »

To nie jest błąd w platofrmie tylko błąd w Twoim myśleniu. Hedge nie chroni Cię przed zmianami spreadu, bo dalej masz otwarte pozycje. Na pewno tak jest w MT4, z platformy Dukasa nie korzystałem, ale na logikę też tak powinno być.

Przykładowo - masz 1 lot buy na EURUSD z -10 pips, 1 lot sell z 0 pips, spread jest 1 pips. Na danych spread rozszerza się do 5 pips (proporocjonalnie), spowoduje to, że strata na longu zwiększy się o 2 pipsy, tak samo na shorcie, strata zwiększy się o 2 pips.

barabaszek

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: barabaszek »

Dziś pojawiła się aktualizacja. Ogólnie oceniam pozytywnie, te wczechobecne paski nawigacyjne, to chyba już taki trend.
Odniosłem przez to wrażenie, że sporo miejsca jest marnowane. Może czas na zmiane monitora na większy ;)
Opcje copy nie używam, analyze nie używam na codzień, chyba mogłyby być "głębiej" schowane. Ale potestuje zobacze.
Będzie recka na ForexClub, raposo? : )

ODPOWIEDZ