Forex Prop Trading

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Pipserk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 09:41

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Pipserk »

Nie jest źle.
Efekty od 1 października, wykupiona 1 strategia, w sumie za 1000 €.
Jak dotąd 165€ zarobione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Pipserk pisze:
18 paź 2019, 19:23
Nie jest źle.
Efekty od 1 października, wykupiona 1 strategia, w sumie za 1000 €.
Jak dotąd 165€ zarobione.
Twój wynik to dla mnie 7 pipsów.

Nie reklamujesz czasem tego propa? Czepiam się bo wiele prop firm chce hajsu na start za dostęp do ich biura, strategii itp ale nie ma totalnie żadnej gwarancji czy coś z tego będzie i zastanawiam się jak duża jest tam rotacja?. W OSTC jest o tyle ciekawa sytuacja że nie ponosimy absolutnie żadnych kosztów a i jeszcze dostajemy całkiem niezłą pensję no ale fakt, spready kalendarzowe nie każdemu przypadną do gustu.
Pipserk pisze:
03 sie 2019, 09:59
Kasia86 pisze:
24 mar 2013, 08:37
Ja nie rozumiem sensu takiego grania:

jeśli nie umiesz grać to tracisz, tak dla siebie jak i dla kolesia dla którego grasz

jeśli umiesz grać to po co masz napychać kabze jakiemuś kolesiowi, zarobisz ileś tam tysi a kilkadziesiąt procent musisz oddać kolesiowi co to niby jest twoim menedzerem, zupełnie bez sensu :)
Założmy, że u takiego kolesia płacisz za to, zeby dał Ci większy kapitał do gry - płynność lepsza, większe możliwości i grasz jego kapitałem, wyłożyłeś np 1k swojego kapitału na dostęp do takiej firmy proptradingowej, dostałeś firmowego kapitału 5k, i grasz tym większym, dzieląc sie z firmą zyskiem w jakimś tam procencie. Plus nie odpowiadasz za stratę ich kapitału.
Małe "żuczki" często nie stać na kapitał 5k, 10k, itd, a w prop firmach kupią sobie dostep i grają.
Widzę w tym plusy.
Jak ktoś nie ma 5 czy 10k to nie ma czego w ogóle tutaj szukać.

W OSTC dostajesz 1 milion funtów na start... więc z czym do ludzi?

Pipserk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 09:41

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Pipserk »

Jeszcze nie reklamuję, za krótki czas wg mnie, ale jak się za pół roku nadal będą ok spisywać to może i zacznę.
Na razie dla mnie za wczesnie na reklamę i ochy achy.

A do OSTC nie mam się z kolei z czym pchać nawet gdyby dawali 2 miliony funtów na start, i wcale nie chodzi o spready kalendarzowe, ale...
ja nie gram na forexie samodzielnie na tyle dobrze, żeby się szarpać. Dlatego 1 k wrzucony w ten automat w propie Properly, bo ja tam nic nie muszę robić - nie gra się samemu. W razie czego nie zbiednieję, a może zyskam w dłuższym czasie.
Wyjdzie w praniu.

Tazz
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2019, 22:00

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Tazz »

Pipserk pisze:
10 lis 2019, 19:45
Jeszcze nie reklamuję, za krótki czas wg mnie, ale jak się za pół roku nadal będą ok spisywać to może i zacznę.
Na razie dla mnie za wczesnie na reklamę i ochy achy.

A do OSTC nie mam się z kolei z czym pchać nawet gdyby dawali 2 miliony funtów na start, i wcale nie chodzi o spready kalendarzowe, ale...
ja nie gram na forexie samodzielnie na tyle dobrze, żeby się szarpać. Dlatego 1 k wrzucony w ten automat w propie Properly, bo ja tam nic nie muszę robić - nie gra się samemu. W razie czego nie zbiednieję, a może zyskam w dłuższym czasie.
Wyjdzie w praniu.
możesz wrzucić jakiś update jak to wygląda obecnie?

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Nie rozumiecie w ogóle coś takiego co się nazywa edge I tradingu ,cały świat zamyka się dla Was w platformie mt4.

Na przykład bardzo duży wpływ na edge ma commision .
Na platformie mt4 nie ma commission ,ale jest spread .
I tak dla Bund na przykład 3 ticki.
Wtedy koszty wyglądają następująco:
1.platforma spread betting 20 euro
2.Retail trader 2.40 euro
3.Firma prop 0.60 euro

Jak ktoś umie handlować to ma ten problem powyżej .
Np. w UK pod pkt 1 nie płacisz podatku ,ale czy nie lepiej być w pkt 3 i płacić?

A jak ktoś nie umie to w ogóle nie ma znaczenia w jaki sposób straci kasę.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dreptak pisze:
14 gru 2019, 17:47
Nie rozumiecie w ogóle coś takiego co się nazywa edge I tradingu ,cały świat zamyka się dla Was w platformie mt4.

Na przykład bardzo duży wpływ na edge ma commision .
Na platformie mt4 nie ma commission ,ale jest spread .
I tak dla Bund na przykład 3 ticki.
Wtedy koszty wyglądają następująco:
1.platforma spread betting 20 euro
2.Retail trader 2.40 euro
3.Firma prop 0.60 euro

Jak ktoś umie handlować to ma ten problem powyżej .
Np. w UK pod pkt 1 nie płacisz podatku ,ale czy nie lepiej być w pkt 3 i płacić?

A jak ktoś nie umie to w ogóle nie ma znaczenia w jaki sposób straci kasę.
Oczywiście, ze na MT4 jest commission. Zależy od brokera.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

ninjaproject pisze:
14 gru 2019, 17:58
Oczywiście, ze na MT4 jest commission. Zależy od brokera.
No oczywiscie , ze tak -ale jezeli ja ktos uzywa jako profesjonalny trader to jako platforme pomocnicza .

W wiekszosci jednak jest uzywana przez spreadbetting a chcialem pokazac roznice miedzy przynaleznoscia do poszczegolnych grup ,w prop dochodzi jeszcze oplata za biurko ,prowizja i co istotne jak grupa jest prowadzona ,no bo moze byc na przyklad tak :

https://www.youtube.com/watch?v=NxuhC5HGJzM

Pipserk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 09:41

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Pipserk »

możesz wrzucić jakiś update jak to wygląda obecnie?
Na razie lipa, to co zarobiło to straciło, w sumie od 1 października do teraz czyli za 3 miechy mam na saldzie zysk 9,81 €, czyli jakies 0,98% w porównaniu do opłaty zrobionej na 1000€. Nędza aktualnie :shock:

Tazz
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2019, 22:00

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Tazz »

Pipserk pisze:
05 sty 2020, 11:41
możesz wrzucić jakiś update jak to wygląda obecnie?
Na razie lipa, to co zarobiło to straciło, w sumie od 1 października do teraz czyli za 3 miechy mam na saldzie zysk 9,81 €, czyli jakies 0,98% w porównaniu do opłaty zrobionej na 1000€. Nędza aktualnie :shock:
Szału nie ma jednak z drugiej strony patrząc na inne automaty z których korzystałem to w trzecim miesiącu było przeważnie zerowanie konta także jak narazie wg mnie nie jest źle bo jeszcze rokuje dobrze :lol: Tak czy siak wszędzie trzeba patrzeć długoterminowo tym bardziej na forex a nie z dnia na dzień :)

Pipserk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2019, 09:41

Re: Forex Prop Trading

Nieprzeczytany post autor: Pipserk »

nie no tu u nich się nie w sumie nic wyzerować,
opłata 1k jest jednorazowa i bezterminowa, więc co najwyżej moga przewalić ten kapitał udostępniony, ale ja jako tako nie stracę.
Ps dwa dni temu zrobili chyba ze 100€ zysku na funcie do dolara, taki mały plus, ale całościowo na ten moment powoli, raczek kapie niż się leje, ale nic mi nie wyzerowało

ODPOWIEDZ