Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Czy są tu osoby, które mają niewielkie (lub żadne) pojęcie o świecach japońskich i wykresach świecowych? Przygotowuję pewien materiał i bardzo by mi były pomocne pytania od takich osób, nawet najgłupsze ;) Jeśli ktoś nie chce robić sensacji, to najlepiej na PW, ale tu też można, pewno pojawią się różne odpowiedzi.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Masz pierwsze pytanie:
1 - na jakim TF-e świece się najbardziej sprawdzają ( czyli rynek respektuje wsparcia i opory )
2 - stosując tz: skalp M1-M5 na jaki TF mam patrzeć
3 - jak określić właściwy kierunek tworzącej się świecy np: H1-H4 ( może to być na samym początku long i po pewnej chwili short )
Czytałem książkę Stev Nison Świece Japońskie...... itd ale teoria z praktyką trochę się rozmija.

-- Dodano: śr 31-10-2012, 22:19 --

Tu masz przykład w jakim kierunku podąża ta czarna świeca? Będzie odbicie czy idziemy na dół

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

krystian74 pisze:1 - na jakim TF-e świece się najbardziej sprawdzają ( czyli rynek respektuje wsparcia i opory )
Sugeruję raczej używanie określenia "prawdopodobieństwo", bo inaczej można się zasugerować, że formacje świecowe przewidują zaistnienie pewnych zdarzeń, a tak nie jest. Pozwalają jedynie z większym prawdopodobieństwem określić, co może za jakiś czas zrobić cena.

Generalna zasada jest taka, że im niższy interwał, tym świece mają mniejsze znaczenie. Moim zdaniem najlepsze wyniki osiąga się analizując świece na D1 i H1. Sensowne minimum - M15; absolutne minimum - M5, ale z przymrużeniem oka ;)
2 - stosując tz: skalp M1-M5 na jaki TF mam patrzeć
Nie uważam, żeby świece były przydatne do skalpu - jak wyżej: na tych interwałach mają ograniczoną doniosłość; bardziej opierałbym się na S/R czy LT.
3 - jak określić właściwy kierunek tworzącej się świecy np: H1-H4 ( może to być na samym początku long i po pewnej chwili short )
Nie bardzo rozumiem pytanie... żeby cokolwiek określić, zawsze trzeba czekać na zamknięcie świecy na danym interwale. Nigdy nie wiadomo czy świeca wzrostowa nie zmieni się w spadkową. I odwrotnie.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Nie ma więcej pytań...? Cieszę się, że wszyscy wszystko wiedzą ;)

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

czy mas jakies szczegolowe analizy ktorymi sie podzielisz, na poparcie, ze swiece na wyzszych interwalach daja wieksze prawdopodobienstwo niz na nizszych, czy tylko tak sobie piszesz, zeby zdobys uznanie jak np stforex czy ink i awansowac do grona moderatorow??

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

sureshot pisze:czy mas jakies szczegolowe analizy ktorymi sie podzielisz, na poparcie, ze swiece na wyzszych interwalach daja wieksze prawdopodobienstwo niz na nizszych, czy tylko tak sobie piszesz, zeby zdobys uznanie jak np stforex czy ink i awansowac do grona moderatorow??
Poobserwuj wykres, nie tylko świece na różnych interwałach i sam wyciągnij wnioski.
Nie interesuje mnie bycie moderatorem, nawet na moim własnym forum ;)

rolex83
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 07 gru 2011, 12:18

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: rolex83 »

Nie spotkałem się żeby ktoś pisał gdziekolwiek że świece są dobre na mniejszych interwałach niż 1H. Ogólnie zaleca się analizowanie świec na 1D.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Wirus pisze: Poobserwuj wykres, nie tylko świece na różnych interwałach i sam wyciągnij wnioski.
Nie interesuje mnie bycie moderatorem, nawet na moim własnym forum ;)
No to ja doprecyzuje pytanie (pytam poważnie bez żadnych złośliwości), bo uważam że Sureshot dobrze pyta.
Czy swoje wnioski o skuteczności świec przestawiasz tylko na podstawie Twoich subiektywnych obserwacji świeczek czy prowadziłeś jakieś badania? Jeżeli były jakieś badania to powiedz jakie albo może jednak jakieś wyniki były by mile widziane :)

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Ja też bez żadnych złosliwości proponuję samodzielną obserwację układów świec na różnych interwałach.

Dobra, pójdźmy na kompromis ;) Powiedzmy, że nie ma wiarygodnych badań stwierdzających na jakich interwałach jest większe prawdopodobieństwo "zadziałania" formacji świecowych. Ale jest pewne, że na niższych przedziałach czasowych te formacje nie dają takich efektów, jak na wyższych. To znaczy, że np. objęcie hossy, jeśli zadziała np. na M1, to raptem na kilka czy kilkanaście pipsów, a nie na kilkadziesiąt czy kilkaset.

Na poniższym wykresie objęcie hossy na M1 dało +8 pipsów, a spadająca gwiazda trochę ponad trzy.

Wkrótce opublikuję broszurkę w PDF na temat świec japońskich.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Świece japońskie - najgłupsze nawet pytania ;)

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Wirus pisze:Ale jest pewne, że na niższych przedziałach czasowych te formacje nie dają takich efektów, jak na wyższych. To znaczy, że np. objęcie hossy, jeśli zadziała np. na M1, to raptem na kilka czy kilkanaście pipsów, a nie na kilkadziesiąt czy kilkaset.
Powiedz że żartujesz bo nie wierze co czytam...
Przecież oczywistym jest że im mniejszy TF tym powinien być oczekiwany mniejszy zasięg ruchu, myślisz dlaczego na np odbicie od S/R M1/M5/M30 nie gra sie z TP 100-300 pips?

To co ty wyżej napisałeś dotyczy całej AT a nie tylko formacji świecowych

ODPOWIEDZ