Licencja maklerska

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
kluczyk1234
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 27 lip 2012, 06:31

Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: kluczyk1234 »

Czy Ktoś z nas ma taką licencję, mógłby się podzielić wiedzą o tym, jak wygląda egzamin, jaki jest trudny, czy warto i czy rzeczywiście nie ma żadnych problemów ze znalezieniem pracy ?

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: xpep »

ja Ci moge powiedziec ze licencja maklera nijak sie ma ze znalezieniem pracy a juz napewno jako makler, gdyz poprostu wiecej ludzi ma ta licencje niz jest etatow :D

co innego doradca inwestycyjny, to zdaje sie warto robic

kluczyk1234
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 27 lip 2012, 06:31

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: kluczyk1234 »

A jak to się robi - studia ??

U nas tak ze wszystkim chyba jest, no poprostu za dużo nas w kraju :) Milion wyjechał a bezrobocie wciąż wysokie, wyjedzie 10 mln będzie to samo.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

Sam dla siebie - po to robi się licencję maklerską :) Na pracę po niej raczej nie licz - w każdym razie - jest ciężko.
Ja raz podchodziłem już do egzaminu. W sesji letniej będę zdawał jeszcze raz - o ile Gowin nie zdąży znieść :D

Co do DI , lepszy jest CFA ale tutaj niestety potrzebujesz doświadczenia, żeby do tych egzaminów przystąpić.

PS. Wyjechało 2 200 000 tyś osób ;) (dane z września)
ciągle głupi ...

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Nie potrzeba żadnego doświadczenia, żeby zdawać CFA, trzeba mieć licencjat.
Olej MPW, nie ma sensu robić papieru, który za rok będzie bezwartościowy. Mnie się przydał dwa lata temu w poszukiwaniu pracy, teraz wszyscy go zaraz zaczną mieć w dupie, szkoda wysiłku na coś, co nie wnosi nic sensownego do twojej wiedzy. Jakiekolwiek papiery zagraniczne są dużo sensowniejsze niż MPW i DI, masz też pewność, że ich znaczenie będzie rosło, a nie malało.

kluczyk1234
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 27 lip 2012, 06:31

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: kluczyk1234 »

Normalnie, Co z tą Polską Panowie ? :)

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

Noob pisze:Nie potrzeba żadnego doświadczenia, żeby zdawać CFA, trzeba mieć licencjat
Przepraszam za błąd, faktycznie. Pomyliło mi się z ACCA. :)
ciągle głupi ...

Jarekk
Gaduła
Gaduła
Posty: 123
Rejestracja: 16 lis 2011, 19:13

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: Jarekk »

Krok III – Członkostwo w CFA Institute
Uwieńczeniem programu jest zdobycie dyplomu CFA® i uzyskanie statusu tzw. "charterholder". W tym celu należy:

posiadać tytuł licencjata wydany przez akredytowaną instytucję lub posiadać inne odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie zawodowe
zdać trzy egzaminy, czyli Level I, II, III
wykazać się minimum 48 miesiącami profesjonalnego doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania inwestycjami
spełnić wymogi członkostwa w lokalnym stowarzyszeniu CFA®
podpisać i następnie przestrzegać Member's Agreement, Professional Conduct Statement oraz inne dokumenty wymagane przez Instytut CFA
http://bpp.pl/?cfa,391&gclid=CNPOsY25l7 ... WQ#program
Zgodnie z tym co tutaj jest napisane, chyba trzeba mieć doświadczenie zawodowe...
Analityk studiujący wykresy to myśliwy, podążającymi za subtelnymi znakami, widocznymi jedynie dla tych, którzy wiedzą, czego szukać.

Awatar użytkownika
Jack
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2012, 23:43

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: Jack »

Ciekawe czy udokumentowana działaność na fx (oczywiście real) się liczy.

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Re: Licencja maklerska

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Jarekk, napisałem, że nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego, żeby zdawać, czyli np. student chcąc zwiększyć swoje szanse na rynku pracy może zdać wszystkie 3 części i spokojnie czekać aż uzbiera mu się doświadczenie. Co ma swoje zalety, bo nie trzeba chyba płacić opłaty członkowskiej aż formalnie nie dostaniesz tytułu :wink: .

ODPOWIEDZ