BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

GBPAUD_Long.jpg
Dzisiaj mi się w to bawić nie chce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

GBP/AUd nawet fajnie ruszyli więc już spokój w głowie :-)
Trochę przegapiłem Ejka bo zaczęło to fajnie wyglądać i był fajny moment z M5 na wjście a teraz trochę odjechali więc narazie pas, tylko ciekawy jestem dokąd pojadą, bo nie widzę wyraźnego BO więc może nowy szczyt jakiś zrobią jakby tak na EDKU to widać było BO więc byłby cel, a tutaj do obserwacji narazei zostawiam chyba że dadzą potem jakoś wejść ale lubię na dole jak się uda wtedy większy spokój od razu.
Ale ostatnio mam kilka par na obserwacji i jak tak im się przyglądam to fajne rzeczy widać po prsotu jak nie wejdę to nawet lubię obserwować co zrobią gdzie zatrzymają gdzie zawracają jak to robią, nie wiem jak bedzie poźniej ale na tą chwilę jak widzę wykresy par to po prostu jakoś mam świeży umysł i widzę jak sobie chodzą i można by to nazwać wszystko odbywa się płynnie, więc jak narazie po woli pierwszy tydzień jutro będzie się kończył i jak narazie jak najbardziej pozytywne emocje i jest z powrotu zadowolony :-)

P.S. niestety GBP/AUD wywaliło na BE.
I tak patrzę że UJEK doszedł dzisiaj tam gdzie wczoraj oczekiwałem :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Jak dojdą do tego momo na M5 i zawrócą do góry to będe próbował ponownie wejść w GBP/AUD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 13:17
Dlatego piszę, że to wszystko to jedynie fuks, zrówno twój Long, jaki i mój Short.
I te wszystkie teorie (czytaj: hipotezy), są tak naprawdę gówno warte.
Pamiętasz jak pisałem o tamtym longu i zasięgu jaki oczekuje na DAX ? I pamiętasz jak pisałem że pobawmy się w analizę prawej strony wykresu? Widzisz co się teraz dzieje? W sumie te oczekiwania podałem z ładnym wyprzedzeniem i możliwy zasięg, dalszych longów nie rozgrywałem całych przez to że ryby mnie pochłonęły, a parę zmyłek zrobili, ale szorta złapałem wedle oczekiwań..

Jeszcze Was zapytam gdzie można przeczytać co to jest te BO itp, bo linki z pierwszych postów powygasały
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
03 wrz 2020, 17:20
ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 13:17
Dlatego piszę, że to wszystko to jedynie fuks, zrówno twój Long, jaki i mój Short.
I te wszystkie teorie (czytaj: hipotezy), są tak naprawdę gówno warte.
Pamiętasz jak pisałem o tamtym longu i zasięgu jaki oczekuje na DAX ? I pamiętasz jak pisałem że pobawmy się w analizę prawej strony wykresu? Widzisz co się teraz dzieje? W sumie te oczekiwania podałem z ładnym wyprzedzeniem i możliwy zasięg, dalszych longów nie rozgrywałem całych przez to że ryby mnie pochłonęły, a parę zmyłek zrobili, ale szorta złapałem wedle oczekiwań..

Jeszcze Was zapytam gdzie można przeczytać co to jest te BO itp, bo linki z pierwszych postów powygasały
Wiesz, kłopot zawsze jest ten sam - widzisz to po fakcie.
Czyli, stosujesz tzw. racjonalizację post-hoc, a to jest jeden z podstawowych błędów.

BO, czyli BreakOut, czyli po polsku "przebicie", "wybicie".
FBO, FalseBreakOut, "fałszywka", też "upthrust", "shakeout", według innej teorii.

W nomenklaturze są dwa pojęcia:
BreakOut = do góry
BreakDown = w dół
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeszcze dodam:
Break out z angielskiego, to wyrwać się z czegoś,
Na wykresach, cena wyrywa się z konsolidacji, i o to głównie chodzi.
Konsolidacja to zakres cen, w którym występuje mniej więcej równowaga kupujących i sprzedających.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

czerwinek pisze:
03 wrz 2020, 14:34
Jak dojdą do tego momo na M5 i zawrócą do góry to będe próbował ponownie wejść w GBP/AUD
MOje GBP/AUD drugie wejście bardziej udane, aktualnie to tak wygląda jak na zrzutach ale zaraz chyba wyjdę bo pipsów jest po wcześniejszym BE na dużym plusie.
Jak widać wejście po tym M5 całkiem udane ostatecznie zaraz jeszcze napiszę krótkie moje przemyślenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Takie krótkie podsumowanie analizy rynku i do dalszego zastanowienia dla mnie i może dla kogoś innego :-)
Bo wiem że pewnie niektórzy mogą się nie zgodzić z moim wejściami czy to BO czy FBO itd, ale ogólnie większość moich wejść oceniam pozytywnie, Fakt ze wejście praktycznie z M5 czy M15 ale to często stawia mnie w komfortowej sytuacji, bo z reguły zaraz idą w dobrym kierunku. Tylko największe pytanie co zrobić potem. Gram jeszcze dla poprawy techniki część na demowym koncie i ogólnie zauważyłem, że po większości moich wejść czyli najczęście jakieś momo Bo z M15 czy M5 i następnie powrót do tego Bo i następnie świece w moim kierunku powodują w większości przypadków że spokojnie w niedługim czasie jestem koło 20-30 pipsów do przodu. I tutaj robi się problem albo zadanie dla mnie bo pipsy na plusie nie powinny być problemem. Tak jak na powrocie dziennika pisałem że zadowolę się 10 pipsami dziennie, jeżeli tego kurczowo bym się trzymał to każdy dzień byłby spokojnie na tym poziomie ale chęć jest zawsze powalczenia o więcej. Stąd muszę sie zastanowic trochę jak to rozgrywać czy brać od razu te 20-30 pipsów i mieć spokój czy no właśnie liczyć na lepszą ilość pipsów to będzie dla mnie takie zadanie na przemyślenie i rowziązanie tego problemu. Ale na tą chwilę jest priotyte 10 pipsów dziennie średnio, wiec ta norma już z dużą nadwyżką jest zrobiona ale wiem żę muszę jeszcze dalej obserwować rynek i na pewno jakieś zmiany wprowadzić zwłszacza pod kątem wychodzenia w pozycję. Tak w ogóle jaki kiedyś zarąbiście mi się grało shorty tak teraz dużo szukam longów, mam jakoś obczajony ten układ na wejście w długą, Może daltego ze teraz w wiekszości rynek rósł. Ale na shorty też przyjdzie pora:-)
Wrzucę jeszcze zrzut z EUR/AUD tutaj kolejny układ który dalby spokojnie 40 pipsów bez większych napieć, czyli prawie tydzień z głowy dla moich śrdnich, oprócz skalpu też będę szukał takich okazji bo wydaję się one w miarę bezpieczne. Nawet jakby się wchodziło z H1.

P.S. GBP/AUD wyszedłem z ręki łącznie 54 pipsy wolę to niż czekać na 16 które brakuje do TP :-) i tak dzisiaj dobry dzień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2020, 20:01 przez czerwinek, łącznie zmieniany 1 raz.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No to jest typowe, apetyt wzrasta w miarę sukcesów.
Ale, jest to droga trochę niebezpieczna, bo zaczyna się życzeniowość i czekanie na mniej prawdopodobne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson,
Idea ZL wygląda tak:
[DAX30]Daily.jpg
Jest świeca BO na D1 (np.) (korpus jej jest co najmniej 2 razy większy niż poprzedniej).
Połówka tego korpusu to linia ZL (niebieska przerywana na obrazku).

Teraz jedziemy na H4.
[DAX30]H4.jpg
Tu powinna być podobna świeca BO i ZL na zbliżonej cenie jak na D1, i jest.
Szukamy tego charakterystycznego pinbara (PB), który ma korpus byczy, a jego knot pokazuje, żeby nie grać short.

I teraz ustalamy cenę kup:
[DAX30]H4a.png
No i potem cenę TP.
Oczywiście, można szukać jeszcze potwierdzenia na niższych interwałach, np. H1.

Czerwinek wydaje się stosować jakąś własna modyfikację tej metody.

Taka metoda pozbywa się czynnika analizowania ciemnej (niewidocznej) prawej strony wykresu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ