Tekron vs Forex

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Tekron vs Forex

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Gram na wyczucie i praktykę. Nie komentuje. Wstawiam wejścia i wyniki.

Dlaczego wejściu tutaj ? - bo tak

Wielkości pozycji nie podaję bo to moja sprawa.

Wielkości depo nie podaję bo to moja sprawa.

Zysk będę podawał w przybliżeniu w pkt, w przybliżeniu bo nie zamierzam zliczać pozycji dzielonych, tylko podam jaki mniej więcej był zakres ruchu w pkt i czy zysk czy strata.






Miłego czytania.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 11:53 przez Tekron, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Wejście nr 1
BUY EU 1,2272 SL 1,2250 TP 1,2360

Obrazek

Linie na wykresie czysto orientacyjnie, nic dokładnie mierzonego, żeby szybciej się znaleźć w oddaleniu na wyższych TF.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Wejście nr 2 ( sell limit widoczny na wykresie wcześniej)

wejście EUR USD sell na 1,2360 SL 1,2390 TP 1,2260
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Pozycja Nr 1 zabezpieczona BE. Więc będzie 0 lub zysk.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Wielkość pozycji wybieram w taki sposób:

- jeśli jestem pewien miejsca odbicia bo poziom, na którym spodziewam się spadków/wzrostów jest wąski, wtedy ustawiam małe SL.

- jeśli poziom jest szeroki ustawiam duże SL między 50-70pkt i dzielę pozycję tak by móc dołożyć ten sam kierunek na stracie z tym samym SL.

W drugim przypadku dobre ograniczenie dodatkowe ryzyka to:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Zamykam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Sprzedaje EUR USD i kupuje USDCHF


EUR USD 1,2240 sell SL 30pkt TP 170pkt
USDCHF 0,9805 buy SL 30pkt TP 170pkt

Obrazek

Obrazek


W teorii, bo nic nie jest 100% pewne. Dla mnie bardziej prawdopodobne.

Fajnie bo długie wejścia i mocno bronione jeśli się przebiją bez zaliczania SL
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Nie zamykam na weekend, życzę profitów.
Obrazek

Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Tekron pisze:Dlaczego wejściu tutaj ? - bo tak

Wielkości pozycji nie podaję bo to moja sprawa.

Wielkości depo nie podaję bo to moja sprawa.

Więcej tu nie będę pisał, dlaczego? bo tak :mrgreen:
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Nie gram wejść "gość".
Nie zmieniam decyzji bo "ktoś" napisał.
Nie wdaje się w dyskusje dlaczego tak, a nie inaczej gram.
Nie tłumaczę wejść chyba, że mam na to ochotę.
Nie to moje ulubione słowo.
Odwiedzacie dziennik, obserwujecie wejścia, wybór nie przymus.
Co myślę o systemach?

Gra na supply/demand - widzimy poziomy, niektórzy widzą ich więcej niektórzy mniej, nikt nie ma pewności jaką siłę ma dany poziom, co ma znaczenie ? ratio i filtrowanie pozycji na najbardziej prawdopodobne według nas, pomaga też częściowe zamykanie zysków.

Gra na zero/line - na każdym TF inne zero line, nie ma pewności oczywiście, które ZL odbije, a które nie zadziała, na poszczególnych TF mogą się negować. Co ma znaczenie? ratio i filtrowanie pozycji na najbardziej prawdopodobne według nas, pomaga też częściowe zamykanie zysków.

Gra na jakichkolwiek wskaźnikach - dostajemy sygnał, nie mamy pewności, czy sygnał zadziała czy chociaż delikatnie cena ruszy w kierunku, który pokazuje. Czy może będzie presja i sygnały i PA nie zadziałają. Co ma znaczenie? ratio i filtrowanie pozycji na najbardziej prawdopodobne według nas, pomaga też częściowe zamykanie zysków.

Itd. itd.

Co w takim razie daje rezultaty?
Czytanie książek i start realnego konta. - Oczywiście, czytałem książki o bombowcach i czołgach po czym kupiłem czołg i fruwam po świecie B-17 Flying Fortress.

Dołożenie do książek najlepszych wskaźników na wykres - Bardzo słusznie, ponoć by zostać najlepszym kucharzem należy przeczytać całą książkę kucharską i mieć najlepsze składniki w kuchni.

Kopiowanie i kupowanie systemów od innych - Ktoś dobrał do siebie system zajmowania pozycji, dzięki któremu po latach męczenia się zarabia. Tak kopiując jego template będziesz zarabiać tak samo bo za wgranie go na swój terminal dostajesz 5000exp i możesz je wydać na ogarnianie ryzyka w systemie oraz praktykę w podejmowaniu decyzji.

Kupowanie gralli - myślę, że to jest najistotniejsze. Jak można być tak głupim, żeby nie kupić za 1000zł systemu dzięki, któremu zarobimy setki w ciągu roku? Jak dobrze pójdzie to może nawet dorobimy się milionów i zostaniemy sprzedawcą systemów forexowych jak autor tego, od którego kupowaliśmy.

Zabieranie się za praktykę - bardzo rzadkie zjawisko. No dobra skoro już zaczynamy naukę. Tak na początek depo 50 000 EUR i gra 0,05 lot i najlepiej 5mln wolnego marginu. Przecież to dlatego w MORD na egzaminy dają czerwone ferrari. Bardzo porównywalna jest gra i świetnie można opanować zarządzanie kapitałem i ryzykiem ćwicząc na 50 000 EUR na levarze 1:100, a później wpłacając 500zł na levarze 1:500.

Używanie EA dostępnych w sieci na jedynym koncie jakie posiadamy.
- zrobiłeś system zarabiający miliony - ODDAJ GO WSZYSTKIM OBCYM LUDZIOM ZA DARMO - wszyscy są milionerami i wracamy do punktu wyjścia - WSZYSCY SĄ BIEDNI.
- znalazłeś potencjalnie dobry system w sieci - spędź godziny na testy różnych ustawień, przejdź na testowanie demo, przejdź na testowanie małą kwotą na realnym rachunku.
Obrazek

ODPOWIEDZ