Gonimy króliczka czyli zasypywanie dziur.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Gonimy króliczka.

Analizując z przeszłości zachowanie kursów na przełomie piątku i niedzieli, ze statystyki wyszło, ze gra na luki niedzielne daje pozycji zyskownych w granicach 40 - 46%.
Analizowałem jak dotąd dwie pary. W dalszej częściach zajmę się kolejnymi. Moje wnioski z analizy luk dochodzą do pewności, ze luka niedzielna jest w większości fałszywym wybiciem. W dalszych poszukiwaniach spróbuję tę tezę obalić lub potwierdzić. Na razie przyjmuję fałszywki jako tezę i gra do tego zastosowana.
Konstruuję do tego EA i coś z tego już nawet wychodzi. Jak na razie wykorzystuję go do kolekcji sygnałów, a pozycje ustawiane z palca.

Zasady:
1. Zaistnienie luki.
2. Luki lubią się domykać.

Opisując na wartościach świeczki ma to wygląd następujący:

Luka UP (High poprzedniej- piątek) > (Otwarcie niedziela)
Luka Down (Low poprzedniej - piątek) < (Otwarcie niedziela)

Luk tych w zasadzie jest wiele i na wielu parach występują nawet co tydzień. Na niektórych jest to jednak nie do wykorzystania, dlatego zastosowałem filtr dla działania. Filtrem jest oczywiście wielkość luki.
Wielkość ta jak dotąd określam na 4 do 6 pipsów. Mniejsze są częściej stratne w zastosowaniu do zasady. Wartość filtra dla różnych par będzie inna, ale na początek te przyjęte mogą być w miarę uniwersalne do poszukiwań.
Reasumując, odpowiedniej wielkości luka z uwzględnieniem spredu brokera będzie głównym sygnałem gry.

3. Zarządzanie sygnałem.


Składanie zlecenie przeciwnego do kierunku luki w myśl zasady, ze luki lubią się domykać. Luka UP - pozycja krótka, luka Down - pozycja długa.
TP - teoretycznie wartość powinna być wyliczona w wielkości luki pomniejszonej przez spred brokera. Przy zmiennym spredzie, niestety trzeba przyjąć go w wielkości takiej, jaka jest w momencie składania zlecenia.
SL - wartość jak na teraz tez powiązana z wielkością luki. Obecnie wartość przyjmuję 1/2 luki. Podczas prób, mnożnik ten dochodził nawet do wartości 1,5 - 1,6, ale tu już mogą być pozycję kilkudniowe. Wartości rożne na różnych parach.
TP wspomagany trailingiem daje poprawę wyniku przy dłuższych ciągach.
Rozmyślam nad metoda zastąpienia SL martyngałem. W wypadku kiedy luka jest np. początkiem trendu, dokładanie pozycji w oczekiwaniu na korektę.
SL oczywiście można tez ustawić na sztywno na stałą wartość. Jednak zastosowane w budowanym EA dało pogorszenie wyników.

W tę niedzielę, sygnałów było 3. Wszystkie zyskowne, zilustruję jeden z nich.

EURGBP 14,7 pipsa UP.
Otwarcie zlecenia 0,78762
TP 0,78643 (0,78762 - 30 p spred)
SL 0,78835 (147 p luki x 0,5)


Obrazek

Luka domknięta dosyć szybko i zysk zrealizowany 16,2 pipsa poprawiony przez trailing.


cdn

Dodano po 26 minutach:

Inne przykłady luk pochodzących z prób EA z zastosowaniem tej samej zasady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Też kiedyś miałem taki pomysł. Nawet zdarzało (i sporadycznie dalej zdarza) mi się tak grać. Problemem są:
Rozmyślam nad metoda zastąpienia SL martyngałem. W wypadku kiedy luka jest np. początkiem trendu, dokładanie pozycji w oczekiwaniu na korektę.
Właśnie, problem polega na tym, że mimo, iż luki lubią się domykać to jakoś nie zawsze chcą... Zdarzyły się sytuacje na AUD i NZD, gdzie trwało to bardzo długo (i dużo pipsów).

Drugim to mała ilośc sygnałów. Ale oczywiście można to przeżyć - nic na siłę.

Trzeci, najpoważniejszy problem - broker u jakiego gramy. Jak wiesz, FX to rynek ciągły i mimo, że brokerzy nie dają grać nam w weekendy to kwotowania cały czas gdzieś tam się zmieniają. Brokerzy mają różne godziny otwarcia i zamknięcia (+ różne datafeedy, spready w godzinach końcowych i początkowych). To ma wpływ na wielkośc luki jaką widzimy i pod którą chcemy zagrać. A to ma też wpływ na parametry pozycji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

To wszystko co piszesz, starałem się uwzględnić. Badanie na jednej platformie nieco odbiegają na innej. Tak szczegółowo już nie opisuje. Moze gdzieś tam w podsumowaniu generalnym. Na razie kilkunastodniowe próby i analizy.
Metoda do polecenia np. dla pracujących na etatach. Raz na tydzień i z zyskiem per saldo, dla mniejszych "hardkorowców", niż my :)
A jak sie luka nie domyka "od reki", to właśnie jest SL. Pisałem o % zyskowności. W tym tygodniu miałem ustawione czujki na 7 parach, z czego sygnał pojawił się na 3. Na innych luki były małe. Z 3 100% trafnych.

Następny z dzisiejszych

Obrazek

trochę spóźnione wejście i inne dane, ale z palca nie da sie tak idealnie jak z EA.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mike_05 pisze:Badanie na jednej platformie nieco odbiegają na innej.
Chodzi mi tu o zjawisko zabraknięcia kilku pipsów do domknięcia luki, która de facto się domknęła tylko nie u naszego brokera, bo np. szybciej skończył handel. Robiłem backtesty na kilka lat wstecz i wyniki były wręcz genialne ale nagle jakoś zmienność siadła i nie było już tak rewelacyjnie. Z resztą sam zobaczysz jak będzie, bo jeden weekend to zdecydowanie za mało. Tylko dobrze przemyśl wybór brokera.

Powodzenia ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Trzeci z dzisiejszych, ten mocno spóźniony.

Obrazek

Co do wyboru brokera, to najlepszy będzie ten, który ma tytuł "masters of gaps". :wink:

Dodano po 16 minutach:

Zagadka.

Z jakich platform pochodzą te porównane kształty świeczek?

Obrazek
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

BOSSA i FinFX :D

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

50% trafiłeś.

wykres 5M

na górnym na 17 świeczek, luki w 17-tu

na dolnym w 8-miu.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mike_05 pisze:Co do wyboru brokera, to najlepszy będzie ten, który ma tytuł "masters of gaps".
Wręcz przeciwnie. Chcesz grać na luki u brokera czy na luki występujące na rynku? Śmiem twierdzić, że te pierwsze niekoniecznie będą się domykać... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Mike, czy podobnie bys postapil 06.05.2012?
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Nie widzę problemu. Pozycja stratna, jak ponad 50% innych

Obrazek
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

ODPOWIEDZ