Dziennik S/D, ZL, S/R

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Dziennik S/D, ZL, S/R

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Witam,
W drodze moich początków w grze intraday postanowiłem rozpocząć swój dziennik aby zebrać wszystkie moje koncepcje gry i zagrania w jednym miejscu. Do tej pory grałem i nadal gram przede wszystkim w oparciu o mechaniczne systemy, głównie na zasadach z których można stworzyć EA, a ingerencja pozostaje tylko w kwestii zarządzania pozycją.

Wcześniej nie byłem zwolennikiem gry w oparciu o własną interpretację rynku. Uważałem, że jest to krótkowzroczna metoda (po wczesnych, własnych doświadczeniach), która docelowo odwróci się przeciwko nam. Po kolejnym miesiącu posuchy na EUR/USD w których zmienność była wyraźnie niższa przeciwko moim systemom znalazłem kilka wątków, które zupełnie odmieniły mój pogląd.

Przede wszystkim wątek Zero Line by Mighty One i dziennik Klonmarcin pokazały jak można przejść drogę od strat do regularnych zysków. Dodatkowo ZeroLine Journal i Pie - zebrać materiały, screeny wykresów i już jest podstawa do własnej gry :)

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Wszystkie metody, tak jak w tytule staram się łączyć w jedną całość. Wg mojej obserwacji wszystkie są ze sobą w jakiś sposób powiązane i cechują się podobnym podejściem do rynku.

Dlatego będę opierał się o S/D, ZL, S/R, FBO BO.
Na ten moment gra tylko na EUR/USD docelowo również GBP/USD i AUD/USD.
Ryzyko 1% na transakcję
MM: to jest dodatkowy cel dziennika, czyli wyodrębnić najlepszą metodę zarządzania pozycją. Pierwsze testy obejmowały otwarcie dwóch pozycji ze stałym SL 15 pips, połówka zamykana na +10, druga połówka na BE i czekać na rozwój sytuacji. Jednak w ostatnich konsolach po dwóch, trzech transakcjach na +10 pips wystarczył jeden SL i wychodziłem ponownie na zero lub na minus. Generalnie testy na demo cały czas oscylowały w okolicach początkowego depozytu. Tak więc szedłem w dobrym kierunku, jednak kulało odpowiednie MM i nie było zysków.
Rachunek: rzeczywisty Admiral Markets

W następnych postach postaram się napisać zasady według których będę grać i najważniejsze kwestie, które wyodrębniłem od kilku osób chętnie dzielących się wiedzą :)

Oczywiście temat otwarty, zapraszam do wrzucania własnych zagrań i setupów związanych z tematem dziennika. Ewentualnie obiektywna krytyka moich poczynań.

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

Życzę powodzenia :) Będę z ciekawością śledził bo wymieniłeś dzienniki, które regularnie przeglądam, moim zdaniem najlepsze i co łatwo zauważyć - mają co raz więcej zwolenników :)
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Witam, gram podobnie, jak będę miał trochę czasu i jeśli nie będziesz miał nic przeciwko temu, to wkleję kilka moich zagrań.

Pozdrawiam i powodzenia.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

DigitalSmoke pisze:jeśli nie będziesz miał nic przeciwko temu, to wkleję kilka moich zagrań
jak najbardziej zapraszam. dziennik zalozony przede wszystkim w celu nauki gry dlatego dzielenie sie wiedza mile widziane

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

pierwsze wejscie na real. L 1,2623

SL 15 pips, ryzyko 1%.

troche ryzykownie bo jest malo miejsca u gory i cena odbija, ale znalazlem kilka powodow do sygnalu. zobaczymy co z tego bedzie

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

SL na BE

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

wystopowalo na +`1

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

sygnal byl dobry, ale wejscie troche spoznione. Na H4 mielismy ZL wzrostowe. Na M15 cena odbila sie od ZL i utworzyla lokalne FBO i pinbar. Wszedlem na korekcie. Gdybym wszedl odrazu po pinbarze moglbym ustawic wezszy SL - ok 10 pips. Jak pojdzie dalej to szkoda bedzie wycinki jednym pipsem :x

Ogolna sytuacja nadal wyglada pro wzrostowo choc zagrozeniem moze byc spadkowe ZL na D1. Czekam na kolejne sygnaly.

Obrazek

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Jeszcze nie mam wprawy w dokladnym okreslaniu ZL (czy przy high/low swiecy przed momo czy zamknieciu) dlatego narazie zaznaczam strefy. Schodzac na nizsze interwaly sa to czesto strefy S/D. W tej chwili jestesmy na gornej ZL.

Obrazek

Natomiast na H4 odbilismy sie juz od od piatkowej ZL co w rezultacie moze prowadzic do wzrostow w kierunku max 1,2690/1,2700

Obrazek

ODPOWIEDZ