Byle z trendem by Ink.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Na jakim TF najczęściej grasz

<M5
100
29%
M15
57
16%
M30
12
3%
H1
80
23%
H4
55
16%
> H4
43
12%
 
Liczba głosów: 347

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

Ello.
Też jestem w Aud Usd tyle, że wszedłem niżej. TP mamy podobnie ale SL nad szczytami. Podam screen po trejdzie czyli chyba jutro
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

pozytyw pisze:Dzięki Sp2ews za odpowiedź. Wydaje się to faktycznie proste teoretycznie. Kiedy jednak próbuję wrzucić to na wykres okazuje się, że różnie z tym bywa. Patrzę na to w ten sposób, że gdy znajdujemy się na wyższym interwale np. D1 w trendzie spadkowym i cena zaczyna robić korektę to schodzę na H4. Tam cena w trakcie korekty może robić którąś z 2 rzeczy: albo konsoliduje w postaci range albo tworzy mini-trend przeciwny do D1. W pierwszym przypadku wydaje mi się, że trzeba czekać na wybicie z range w kierunku trendu D1 i cofkę w pobliże bandy i wtedy wejście a w drugim przypadku czekać na złamanie mini-trendu (h4) i powrót w pobliże złamanej LT najlepiej w okolice jakiegoś SRa. Może zrobię graficzny zarys tego o co mi się rozchodzi:)
Edit: pisałem powyżej o 2 rzeczach które może zrobić cena. Tak naprawdę opcji jest więcej ale chodziło mi o to co cena powinna zrobić w moim przekonaniu żeby móc zająć pozycję.
A ja czekam aż cena zacznie robić np. LH w spadkowym na h4 i szukam wejścia niżej, na h1, m15 albo m5 w pobliżu jakiegoś poziomu. Jeśli cena daje sygnały, zaczyna spadać na tych niższych tfach to wchodzę.
Co do twoich wątpliwości - cena zawsze może coś wywinąć i musisz się z tym pogodzić. Choćbyś wszedł idealnie cena pójdzie sobie nagle w odwrotnym kierunku i nic nie zrobisz. Trudno, szukasz wejścia gdzie indziej i tyle. Ale grając schmatycznie masz więcej szans do udanych trejdów niż do nieudanych. I tylko to się liczy.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

pozytyw pisze:Ello.
Też jestem w Aud Usd tyle, że wszedłem niżej. TP mamy podobnie ale SL nad szczytami. Podam screen po trejdzie czyli chyba jutro
No to jedziemy tym samym powozem :) .
No pewnie jutro albo pojutrze. Jak m15 o 19:15 zamknie się spadkowo to przestawiam na BE i jutro dopiero do kontroli :)

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

NZD CAD H4 chyba zakończyło korektę. Wejście trochę wysoko ale myślę, że cofki nie zrobi. Można było próbować wejścia z H1 w miejscu mojego SLa a poza tym ciężko o coś precyzyjnego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

mój kangur wybił w BE. Bywa :)

pozytyw
Grasz S-ke? Jeśli tak to przeciw trendowi :) Ja raczej bym nie zaryzykował :)

Wszedłem ponownie na pinie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak nie zrobi nowego LL to trzeba będzie uważać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

sp2ews pisze:
pozytyw
Grasz S-ke? Jeśli tak to przeciw trendowi :) Ja raczej bym nie zaryzykował :)
Nie Sp2ews. Na Nzd Cad gram L. Nieciekawie to wygląda ale może coś z tego będzie bo kończy się na H1 ładny pin robić. Podobnie kuleje "nasze" Aud Usd. Cóż, tak to jest z FX :D
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

No mój trejd wywalony na sl :)Bywa. Cena poszła w swoją stronę.

Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Dawno mnie tu nie było, ale ponieważ się nudzę i mam kilka złotych myśli do przekazania, chciałbym się nimi podzielić po tych wszystkich latach na rynku:
-Gra na niskich interwałach czasowych lub scalping prędzej czy później doprowadzi do Twojego bankructwa, siwych włosów i nieprzespanych nocy.
-Jeśli chcesz szybko stać się bogaty na tradingu, równie dobrze możesz pójść do kasyna z taką samą nadzieją. Podobno procent wygranych w kasynie jest wyższy niż na rynku Forex.
-Budowanie majątku wymaga czasu i cierpliwości.
-99% guru Forex to scamy.
-Wszystkie ambitne plany na FF czy MyFXbook rozpoznawalnych traderów zawsze kończyły się tak samo – wyzerowaniem rachunków.
-Jeśli myślisz, że tylko Tobie nie idzie na rynku Forex, a inni zarabiają duże pieniądze, prawda jest taka, że 95% traderów również jest pod kreską. Po prostu udają, że im się powodzi.
-Średni zarobek na rynku Forex w 2023 roku wynosił 10 tysięcy złotych rocznie, czyli około 800 zł miesięcznie. Tak wygląda elita.
-Rynek finansowy nie jest miejscem dla osób, które szukają szybkiego zysku bez wysiłku. To pole do gry dla tych, którzy są gotowi poświęcić lata na naukę, analizę i zrozumienie rynków. Nawet wtedy sukces nie jest gwarantowany.
-Oszustwa i fałszywe obietnice są wszędzie. Warto zawsze pamiętać, że jeśli coś wydaje się zbyt piękne, by było prawdziwe, najprawdopodobniej tak właśnie jest. Zdrowy sceptycyzm i krytyczne myślenie są kluczowe w świecie finansów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2706
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Ink. pisze:
27 lip 2024, 10:08
-Gra na niskich interwałach czasowych lub scalping prędzej czy później doprowadzi do Twojego bankructwa, siwych włosów i nieprzespanych nocy.
To domena robotów i też lepszych wejść z niskich. To nie dla każdego. Większość zajedzie sobie psyche :wink:

Ink. pisze:
27 lip 2024, 10:08
-Wszystkie ambitne plany na FF czy MyFXbook rozpoznawalnych traderów zawsze kończyły się tak samo – wyzerowaniem rachunków.
Widziałem ponad 1000 rachunków na myfxbook i innych większość to nawet koło "ambitnych" nie siedziało a tak z 80-90% to wyniki kręcone robotami. A te które "wyglądaja" przyzwoicie mają często wady ukryte
Ink. pisze:
27 lip 2024, 10:08
-Jeśli myślisz, że tylko Tobie nie idzie na rynku Forex, a inni zarabiają duże pieniądze, prawda jest taka, że 95% traderów również jest pod kreską. Po prostu udają, że im się powodzi.
-Średni zarobek na rynku Forex w 2023 roku wynosił 10 tysięcy złotych rocznie, czyli około 800 zł miesięcznie. Tak wygląda elita.
Blisko 18% forumowiczów to chińczycy - dlatego sie czesto nie dogadujemy - tak wylada to statystycznie :wink:
Ink. pisze:
27 lip 2024, 10:08
-Rynek finansowy nie jest miejscem dla osób, które szukają szybkiego zysku bez wysiłku. To pole do gry dla tych, którzy są gotowi poświęcić lata na naukę, analizę i zrozumienie rynków. Nawet wtedy sukces nie jest gwarantowany.
Myślę że wszyscy bez wyjątku żle się zabieramy do nauki/szkolenia/treningu na FX - tu jest pieta achillesowa tego ze po kilku latach zostaje nas garstka.
Ink. pisze:
27 lip 2024, 10:08
-Oszustwa i fałszywe obietnice są wszędzie. Warto zawsze pamiętać, że jeśli coś wydaje się zbyt piękne, by było prawdziwe, najprawdopodobniej tak właśnie jest. Zdrowy sceptycyzm i krytyczne myślenie są kluczowe w świecie finansów.
ALELUJA !!!

Z resztą sie zgadzam :564:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

SEROL666 pisze:
27 lip 2024, 10:49
To domena robotów i też lepszych wejść z niskich. To nie dla każdego. Większość zajedzie sobie psyche :wink:
Skoro to domena robotów to dlaczego do dziś nie jesteśmy bogaci poprzez posiadanie takiego robota ? Roboty które zawierają transakcje na niskich TF to w większości grube ryby które muszą grube zlecenie podzielić na setki albo tysiące mniejszych aby w ogolę wejść w rynek. oni nie mogą po prostu kliknąć "buy"
SEROL666 pisze:
27 lip 2024, 10:49
Widziałem ponad 1000 rachunków na myfxbook i innych większość to nawet koło "ambitnych" nie siedziało a tak z 80-90% to wyniki kręcone robotami. A te które "wyglądaja" przyzwoicie mają często wady ukryte
Tego nie kumam, czyli jeśli dobrze interpretuje to większości rachunków na FF to roboty które jeśli sobie radzą to tak naprawdę sobie nie radzą bo maja wady ?
SEROL666 pisze:
27 lip 2024, 10:49
Blisko 18% forumowiczów to chińczycy - dlatego sie czesto nie dogadujemy - tak wylada to statystycznie :wink:
Też nie kumam, czy ci chińczycy są teraz z nami ?
SEROL666 pisze:
27 lip 2024, 10:49
Myślę że wszyscy bez wyjątku żle się zabieramy do nauki/szkolenia/treningu na FX - tu jest pieta achillesowa tego ze po kilku latach zostaje nas garstka.
To nie kwestia złego zabierania sie za naukę, problemem jest chęć stania sie bogatym w tydzień czy miesiąc, a po kilku latach i kilkunastu wyzerowanych depo większości traci jakiekolwiek nadzieje. Największy błąd to powielanie tych samych schematów które słyszymy wszędzie.

Jesli dam dwie osoby ktore powiedzą :
1. obserwuj mnie a nauczę cie jak robić 10-20k na miesiąc siedząc max godzinę przed wykresem a resztę dnia możesz spędzić na cieszeniu sie życiem i wydawaniem pieniędzy
2. obserwuj mnie a pokaże ci jak budować majątek, przygotuj sie na ciężka prace i proces który trwa latami ale sukces masz prawie gwarantowany

Niestety 99,99 % osób wybierze opcje nr 1

ODPOWIEDZ