Eurodolaroweeldorado

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Eurodolaroweeldorado

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Witam,

Postanowiłem założyć dziennik na forum. Mam ostatnio problemy z dyscypliną i rygorystycznym przestrzeganiem planu. Mam nadzieje, że publiczne pokazanie screena z trejdem, który był wbrew prawu pomoże mi się zapaść wtedy pod ziemię ze wstydu, co jednocześnie ma przynieść efekt nie robienia tego :)

Co jest tym planem....
-maksymalny SL 25 pips minimalny 5 pips minimalne RR1
-absolutny zakaz wchodzenia w pozycje w obszarze porażki, o zgrozo! w tym samym kierunku co wcześniej!(tzw. psychologiczne przesunięcie SL-a :) )
Być może założenia banalne do wykonania, ale coraz częściej moje wrogie "ja" mówi mniej więcej tak:
"hmm nie zauważyłem tej średniej" bach 10pip SL wyżej! albo
"sytuacja uległa zmianie nie wejdą tam póki nie zejdą tam" i bach 15pip SL wyżej!
"5 pips nic nie zmieni w portfelu, a przecież nowa fala i naniesione na nią Fibo daje śliczny opór" i bach 5 pips!

Podsumowując kombinuje jak koń pod górę, a to przecież taka prosta gra.... :)

Jeżeli złamię zasadę to zgłoszę swojego screena do moderatora z prośbą o ostrzeżenie, mam nadzieje, że nie będzie miał nic przeciwko.

Teraz trochę o samej grze. Narzędzia jakimi będę operował to Fibonacci, średnie, techniki PA, kanały, czas do zamknięcia świeczki i rozmaite patterny.
Patrzę na wszystkie Tf-y, używam świeczek i liniowego wykresu.

Gra wyłącznie na Eur/Usd, posiłkując się indexem dolara.

Start jutro.

No i chyba to tyle póki co...
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

Grzegosz pisze:Jeżeli złamię zasadę to zgłoszę swojego screena do moderatora z prośbą o ostrzeżenie, mam nadzieje, że nie będzie miał nic przeciwko.
:P :P :P
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :P :P :P

Powodzenia :wink:
Spiesz się powoli.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Będziesz brał pod uwagę LT?

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

ridera pisze:Będziesz brał pod uwagę LT?
Tak, chociaż LT wykorzystuję raczej po ich przebiciu do retestów, a najlepiej jak jest to składowa kanału.
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Pierwsze wejście z poziomu 3794 w Shorta z TP na 3774 i Stopem na 3804.
Wyszedłem z łapy na 3781, bo zadziałał inny poziom Fibo niż sądziłem wcześniej skorelowany z Close/Open poprzednich świec dziennych.
Liczę na podobne wejście nieco wyżej, dziś potencjał do spadków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Tyle masz tych poziomów na wykresie że cudem by bylo żeby któryś nie zadziałał:p

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

To jest i tak mało, podobnych okienek mam 15 na platformie, w zależności od TF-u :wink:
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Kolejne wejście planuję gdzieś w okolicach przecięcia się LT-ek, Angole zanim zjadą wydaję mi się, że podciągną jeszcze. Zobaczymy czy tak wysoko....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

No i cholera brakło 7pip do wejścia w sytą eske, forex to jest złośliwa menda :D
Póki co złapałem spadający nóż na 3734 z TP na 753 i Stopem 720

No i się pociąłem
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Wchodziłem na 696 z tp na 674 i stopem 706 target osiągnięty .
Wejście uwarunkowane wyjściem z kanału, który ładnie widać na H1, przebiciem 703(mocne fibo) i na typowym Stacking bricks

Teraz będę szukał wejścia na reteście LT, która prawdopodobnie pęknie niebawem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

ODPOWIEDZ